• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sende Yorum Yap! Sultan papağanı yardımcı olur musunuz

Bahar Y.

Müdavim
Bencede erkek ve dişi ama keşke kardeş almasaydınız eğer ilerde çiftleştirme amacınız varsa

Frkan26

Yeni Üye
Bencede erkek ve dişi ama keşke kardeş almasaydınız eğer ilerde çiftleştirme amacınız varsa
Teşekkür ederim cevabın için. Şuan için çiftleştirmeyi düşünmüyorum sırf kardeş oldukları içinde ayırmak içimden gelmedi. Peki yaşları nedir bilginiz var mı?

Bahar Y.

Müdavim
Teşekkür ederim cevabın için. Şuan için çiftleştirmeyi düşünmüyorum sırf kardeş oldukları içinde ayırmak içimden gelmedi. Peki yaşları nedir bilginiz var mı?
Maalesef sultanları anlayamıyorum pek fazla, forumda bilenler var cevap vereceklerdir 😊

erenunl

Müdavim

erenunl

Müdavim
Teşekkür ederim yanıtın için. Peki cinsetleri halkında yardımcı olur musun
O sapsarı olan lutino türü bir sultan papağanı onların cinsini ilk bakışta yorumlamak oldukça zor otüşlerinden falan anlayabiliyoruz gri benekli ise dişi pearl türü bir Sultan papağanı

Frkan26

Yeni Üye
O sapsarı olan lutino türü bir sultan papağanı onların cinsini ilk bakışta yorumlamak oldukça zor otüşlerinden falan anlayabiliyoruz gri benekli ise dişi pearl türü bir Sultan papağanı
Bana benekli yi erkek demişti aldığım kişi yine kandırıldık desenize ikiside dişi mi şimdi

Frkan26

Yeni Üye
Bunlar kardeş ama yan yana kavga ediyolarlardı yardım bende demekki ikiside dişi olduğu için kavga ediyormus :( fakat şöyle bir durum var sarı olan kafasını eğiyor benekli ye kaşıtıyor neden yapar üstünlük mü

Frkan26

Yeni Üye
Ama emin değilim sultan papağanlarının cinsiyetini anlamak çok zor, sarı kuşun ötüşleri nasıl, melodik mi kısa kısa mı
İkisi de aynı ötüyor gibi geldi bana kısa kısa ötüyor ikiside ama gri olan kısa da olsa ötüsü bazen ince gibi bazen kalın gibi çıkıyor farkediyor um lubina hep aynı tonda ötüyor

Bahar Y.

Müdavim
Aynı tonda ve kısa ötüyorsa dişidir o zaman, bilemedim sultanlar konusunda tecrübeli olanlar yardımcı olacaklardır

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Oyy masallah gözler boncuk bunlar henuz 3 veya 4 aylık civarında 👍 kardeşlerde üreme gen bozukluklarina sebep olabiliyor bence şuan bir tane ile yola devam ediniz eğitimi kolay ve sesleri çok olmaz 😊 cinsiyet tahmini bu yaşta çok zordur ama çok ısırmayan erkektir yüzde 50 tahminimdir

Frkan26

Yeni Üye
Oyy masallah gözler boncuk bunlar henuz 3 veya 4 aylık civarında 👍 kardeşlerde üreme gen bozukluklarina sebep olabiliyor bence şuan bir tane ile yola devam ediniz eğitimi kolay ve sesleri çok olmaz 😊 cinsiyet tahmini bu yaşta çok zordur ama çok ısırmayan erkektir yüzde 50 tahminimdir
Çok teşekkür ediyorum cevabın için :) üreme yapmayı düşünmüyorum şuan için zaten ayrı kafeslere koydum :) açıkçası ikiside ısırmayı bilmiyor :) ben sadece birini almayı düşünüyordum aldığım kişi kardeş bunlar diyince kıyamadım ikisini de aldım şuan farklı kafeslerde yan yana duruyorlar. Cinsiyet leri hakkında hiçbir fikrim yok benimde fakat lubina kafasını eğiyor du pearl kaşıyordu yada ibiğini yalıyordu tam bilmiyorum :D

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Cinsiyet için ilk tüy dönemini atlatması lazım yavruyken anlaması zor oluyor. 6 aylıktan sonra

Üst Alt