• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papağanı tüneğe konmuyor

ArdaT

Yeni Üye
Benim 2 tane sultan papağanım vardı 1 sene valan bende kaldılar çifleşmediler dişide istek yoktu bende dişiyi değiştirdim yeni aldım ama yeni kuş tüneğe konmuyor hep altta kuş geleli 2 gün oldu bide gözüme yavru gibi geldi adam alırken 1.5 2 yaşında dedi bende pek anlayamadım

Ekli dosyalar

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Benim 2 tane sultan papağanım vardı 1 sene valan bende kaldılar çifleşmediler dişide istek yoktu bende dişiyi değiştirdim yeni aldım ama yeni kuş tüneğe konmuyor hep altta kuş geleli 2 gün oldu bide gözüme yavru gibi geldi adam alırken 1.5 2 yaşında dedi bende pek anlayamadım
Streamable.com dan kısa bir video paylaşır mısınız?
Uzaktan yavru gibi geldi banada

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kanat altını açıp fotoğraf eklermisiniz

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Kuşunuz 1.5 -2 yaşında gibi gelmedi bana , en fazla 6 aylık gibi görünüyor ama emin değilim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuş yavru ve eğitime açık 👍 önce kafes içi eğitim ama eldivenle değil❌ parmağınızı ayaklarına götürerek güven sağlayın alışır zamanla ve tüneğe sizden korktuğu için çıkmıyor konumunu yükseğe alın omuzdan yüksekte kafesi olacak

ArdaT

Yeni Üye
fotoğraflara bakarken gördüm burası kanıyor galiba hayvanı kafesten çıkarırken uçtu sonra düştü ondan dolayıda olmuş olabilir1708711667038.png

ArdaT

Yeni Üye
Kuş yavru ve eğitime açık 👍 önce kafes içi eğitim ama eldivenle değil❌ parmağınızı ayaklarına götürerek güven sağlayın alışır zamanla ve tüneğe sizden korktuğu için çıkmıyor konumunu yükseğe alın omuzdan yüksekte kafesi olacak
ben normalde çifleşsinler diye değiştirmiştim kuşu da hayvan çifleşcek yaştamı

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Kanat altına bakarak yorum yapacak olursak bu kuş 6-8 aylıktan büyük ve dişi. Amaç üretim ise 18 aydan büyük bir çift daha sağlıklı olur. Yaşını net bildiğiniz kapalı bileziği olan bir dişi alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Üst Alt