• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Sultan papağanı dış parazit

Limon3564

Aktif Üye
Sultan papağanıöda dış parazit tesbit ettim sunabileceğiniz tedavi yöntemleri nelerdir ayrıca evde muhabbet kuşu da var neler yapmam gerekli ilk defa başıma böyle bişey geldi

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Vilmectin zimec veya avromec bunlardan herhangi birini alıp enseye bir damla olacak şekilde damlatın yalnız bir damladan fazla olmasın. Sonra o damlattığınız enseyi ovalayın ilaç yayılsın. Eğer bit parazit varsa bu işlemi onbeş gün sonra tekrar uygulayın. Nasıl tespit ettiniz parazit olduğunu kuşlarınızı görebilir miyiz.

Limon3564

Aktif Üye
Vilmectin zimec veya avromec bunlardan herhangi birini alıp enseye bir damla olacak şekilde damlatın yalnız bir damladan fazla olmasın. Sonra o damlattığınız enseyi ovalayın ilaç yayılsın. Eğer bit parazit varsa bu işlemi onbeş gün sonra tekrar uygulayın. Nasıl tespit ettiniz parazit olduğunu kuşlarınızı görebilir miyiz.
Çok kaşınmaya başladı bende karanlıkta telefon ışığıyla kafes tülüne baktım gezen böcekler gördüm çok küçükler

Limon3564

Aktif Üye
Buradaki veterinerler ilacı vermiyor ağır gelebilir felç kalabilir diyor ne yapmam lazım

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Enseden vilmectin kafesteki herşey dezenfekte edilmeli

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Vilmectin için söylediler şehmus abi bende yıkadım şimdi onu sirkeli su yapıp yıkadım sirke ev yapımı sirkeydi yarım kapak koydum
Sirke cildini tahriş ediyor ve derideki hücrelere zarar veriyor sonra kaşınma ve kanatmalar o yüzden oluyor yani bir damla vilmectin yada zimac kana bulaşıp haşereleri yok ediyor.. ayrıca @The Search belirttiği gibi kafes ve gereçleri sıcak su ile dezenfekte ediniz

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Veteriner vermedi felç kalabilir pehtşoptaki spreyler den al dedi
Veteriner vilmectinin mi felç yapacağını söyledi ben 5 muhabbet kuşuma yaptım hiç sorun olmadı ki papaganlarda en düşük bagışıklıga sahip canlılardır sprey solunum sıkıntısı yapar ve sonrasında solunumu düzeltmek için bi tedavi başlatırsınız
Sirke evet ancak ense damlasının sistemi şudur deriye uyguladınız tüm deriye musallat olacan parazitleri öldürür 1 damla uygulamanız hiçbir soruna yol açmaz

Limon3564

Aktif Üye
Sirke cildini tahriş ediyor ve derideki hücrelere zarar veriyor sonra kaşınma ve kanatmalar o yüzden oluyor yani bir damla vilmectin yada zimac kana bulaşıp haşereleri yok ediyor.. ayrıca @The Search belirttiği gibi kafes ve gereçleri sıcak su ile dezenfekte ediniz
İlk defa yaptım zaten banyo suyuna ilk defa sirke koydum

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Güzelce kafesi suluk tünek kafes demirleri tülü herşeyi sirke ile dezenfekte edin enseden vilmectin uygulayın temizligi hergün yapın hiçbir sorun kalmayacaktır

Limon3564

Aktif Üye
Muhabbet kuşumun kafesinide temizliyorum onda görünürde bişey yok ama kafesleri çok yakın vilmectinden onada damlatmlımıyım

Üst Alt