• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papağan tasması

talha25aydin

Aktif Üye
Yaz geldi havalar cok guzel sultan papağanımı böyle dısarıya cıkartsam tasma zarar verirmi ve haval kotu etkilermi

Ekli dosyalar

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Bende var ama nefret ediyorlar bu tasmadan. En evcil kuşum bile canavara dönüşüyor 😅. Çok rahat ettiklerini düşünmediğim için önermiyorum. Taşıma çantası daha iyi bence 👍🏻

talha25aydin

Aktif Üye
Bende var ama nefret ediyorlar bu tasmadan. En evcil kuşum bile canavara dönüşüyor 😅. Çok rahat ettiklerini düşünmediğim için önermiyorum. Taşıma çantası daha iyi bence 👍🏻
Camdan dışarıyı cok iştahlı izlior o yuzden cıkarmak istedim trendyoldada cok dandikmis tasmalar

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kuşlar tasma hayvanı değil. Ben önermiyorum. Gezinirken bir anda kedi vs saldırsa kötü sonuçlar doğabilir.

Zeus

Müdavim
Ben de ekstra başka bir şey sorayım, açık hava uçuşu için “açık uçuş eğitim halatı” olarak geçiyor bu ürün, tavsiye eder misiniz? Tasmadan daha zararsız gözüktü bana. IMG_5317.png

Zeus

Müdavim
Camdan dışarıyı cok iştahlı izlior o yuzden cıkarmak istedim trendyoldada cok dandikmis tasmalar
Bizim çocuk da aşırı hevesli izliyor, ben de düşünüyorum ama tasma biraz zor geldi bana takması falan, bir de kanadına zarar verebilir diye cesaret edemiyorum.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bizim çocuk da aşırı hevesli izliyor, ben de düşünüyorum ama tasma biraz zor geldi bana takması falan, bir de kanadına zarar verebilir diye cesaret edemiyorum.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum, ani bir hareket bacağının çıkmasına, ayağının kırılmasına, kalça çıkıklığına, zamanla kasın yorulmasın sebep olur😔💓

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Kesinlikle tavsiye etmiyorum, ani bir hareket bacağının çıkmasına, ayağının kırılmasına, kalça çıkıklığına, zamanla kasın yorulmasın sebep olur😔💓
Ayrıca bir takılsa minicik bir dal ucuna bacağını koparır atar, bunlar en son ve en kötü ihtimaller fakat olmaz da diyemeyiz😔💓

Zeus

Müdavim
Evet ayağına takılması konusunda bunlar benim de aklıma geldi cesaret edemedim 🙈 yani istediğimiz gibi dışarıda özgürce uçabilmesinin hiçbir yolu yok gibi görünüyor maalesef bu şartlarda

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Evet ayağına takılması konusunda bunlar benim de aklıma geldi cesaret edemedim 🙈 yani istediğimiz gibi dışarıda özgürce uçabilmesinin hiçbir yolu yok gibi görünüyor maalesef bu şartlarda
Yurtdışında oluyor videolar var ablacım genelde Avustralya da yaygın fakat ağaçlarda geziyorlar ve gerçekten özgürler, bahçe içine alışmışlar hatta birtane var sürekli sahibini susturmaya çalışıyor, lafebesi olmuş bir bıcırık🤣🤣🤣💓

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Zeus a sunduğun konforlu yaşam herşeye bedel🥰💓 zincir veya tasma olduktan sonra özgür olamaz, güvenli bir şekilde evde olması daha iyi🥰💓🤲

Zeus

Müdavim
Yurtdışında oluyor videolar var ablacım genelde Avustralya da yaygın fakat ağaçlarda geziyorlar ve gerçekten özgürler, bahçe içine alışmışlar hatta birtane var sürekli sahibini susturmaya çalışıyor, lafebesi olmuş bir bıcırık🤣🤣🤣💓
Ya biliyorum o çılgın şeyi 😂

Üst Alt