• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Sultan disi üstüne çıkıyor ama çiftleşmiyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yani yumurtlama bitene kadar mama verin ve kalamar kemiği birde suyuna e ve s vitamini verin bunların hepsini yumurtlama bitince kesin yavru çıkana kadar sadece yem ile besleyin yavru çıkınca tekrar mama ve vitamine başlayın

Ceyo

Yeni Üye
Simdi ikinci yumurtayi gordum kalamar kemigi mevcut mamayi disinin dışkısı daki yogunluk ve isal gibi sebeplerden uc gun once kesmistim.fotografta mevcut dışkısı.daldarı ile takviye yapiyordum.ozaman tekrar aynı mamayi yapıyımmı.icerisine karalahana havuç maydonoz dereotu kerevizsapı brokoli Pancarsapı koyuyordum.bu sekilde tekrar uygunmu yoksa sadece yumurta sarısı ve havuç mu versem.isal olmaması icin.kac adet yumurta yaparlar bittigini nasıl anlarım.vitaminleri nerden temin ederim.

Ceyo

Yeni Üye
Simdi ikinci yumurtayi gordum kalamar kemigi mevcut mamayi disinin dışkısı daki yogunluk ve isal gibi sebeplerden uc gun once kesmistim.fotografta mevcut dışkısı.daldarı ile takviye yapiyordum.ozaman tekrar aynı mamayi yapıyımmı.icerisine karalahana havuç maydonoz dereotu kerevizsapı brokoli Pancarsapı koyuyordum.bu sekilde tekrar uygunmu yoksa sadece yumurta sarısı ve havuç mu versem.isal olmaması icin.kac adet yumurta yaparlar bittigini nasıl anlarım.vitaminleri nerden temin ederim.
Birde Fotografini ekledigim urunden mamalarin icine koyuyordum.bunada devam etmelimiyim

Ceyo

Yeni Üye
4.yumurtamizda bugun geldi disi kus ayni 3 gundur diski yapmiyor probiotik ve vitamin tedavisi uyguluyoruz 4.gunumuz.bakalim nasil olacak.umarim bir an once duzelir

Ceyo

Yeni Üye
Sanırım yumurtlama bitti disi kusum disarda artik erkek surekli icerde bu dogalmi.Simdide erkek hic cikmiyor disi yuvaya iki gundur hic girmiyor girsede hemen cikiyor erkek izin vermiyor olabilirmi.yapmam gereken birsey varmi.ikisi degisimli girip cikiyorlardi

Corqse

Yeni Üye
hayırlısı olsun inşallah darısı benim başıma :)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yapmanız gereken ürkütmeden sabırla beklemektedir hayırlısı olsun inşallah 😊

Ceyo

Yeni Üye
Bugun 19.gun ilk yumurta çıkalı.Ne ses var ne seda.iki.gün daha beklememiz lazım galiba.umudumu yitirmeye başladım.😔insallah bir surpriz yaparlar.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Işıkla yumurta kontrolü yaptınız mı? Embriyo var mı? Yok mu? Ona göre davranırdiniz

Ceyo

Yeni Üye
Işıkla yumurta kontrolü yaptınız mı? Embriyo var mı? Yok mu? Ona göre davranırdiniz
10 gunlukken yapmıştık 3 u dolu gozukuyordu.bir daha yapmadık.simdi dışardan bakiyorum 3 tanesinin rengi baya koyulasmis.20.günümüz.yarinida bekleyip kırmayı düşünüyorum ne dersiniz

Ceyo

Yeni Üye
İlk yumurtanin 20.gunu.işaretde koymadım keske koysaydım en azından onu kırardım sadece

Ceyo

Yeni Üye
Herkeze merhabalar tekrar sizlerleyim 🙃 uzun bir aradan sonra.bizim bebisler olmadı malesef 28 gunun sonunda ben kırdım uc dolu bir bos belirli araliklarla olusmus ama olmusler.sonrası icin disiyi ayirdik dinlendirdim.disim cok zayifladi bir dunya kur uyguladik ne dedilerse yaptim butun vitaminler probiyotikler vs vs.Baktımki ben çok pimpirikliyim evhamlıyım 2 ay gecti aradan bende biraz akıllandım ilk yumurta heyecanım acabalarımı vesveselerimi bir kenara bıraktım sanırım kuslarda bir oh cektiler 😁😁😁 kuslarimi yeniden bir araya getirdim ve aradan cekildim artik 😁 devamli yemleri var her gun sularini degisiyorum.haftada bir iki mama bir iki daldarı veriyorum.haftanin iki uc gunu probiyotik. Veriyorum iki gun bos seklinde on onbesgunde bir de vitamin veriyorum.onlarlada hic ilgilenmiyorum.bunlar haricinde.disim su an kuluckada.4 yumurtamiz var.bu sefer hic ellemeyecegim diyorum yumurtalara.Bakalım nasip bizim bebislerimiz olacakmı? Yazın a şunu farkettim yinede tam bırakamamışım 😄😄.

Ceyo

Yeni Üye
Sanırım ikinci kuluçkamızda başarısız.iki boş iki dolu ilk yumurta 14 haziran.Ne gelen var ne giden 22.gunumuz.yumurtalardan hic ses gelmiyor.gecen sefer sıcaklık degisimi nem vs dedik.bu defer zmir sıcağı sogumada olması imkansız..bir kac gundaha bekleyip kaldiricaz sanirim yuvalığı.yazık sıcak hava.uzun bir dinlenme.Tavsiye edebileceginiz seyler varsa memnun olurum.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Geçen ay çok nemli geçti çok kişide aynı problem bu yüzden bir kaç gün daha bekleyin ve sonra dediğiniz gibi yapmanız en mantıklı karar olur 👍

Ceyo

Yeni Üye
Belgesel tadında papağan günlüğümden merhabalar efendim 🙃

3.kuluçka dönemimizden 3 yumurtadan 1.bebişimiz dünyaya teşrif etti nihayetinde ayın 14.dünde. diğer iki yumurtadan tık yok bu kadar uzun kalması normalmi olabiliyormu yoksa uc dort gun daha bekleyip yumurtaları çikarmalımıyım yuvadan bu birinci sorum.2.si ise bizim çiftler yine rahat durmuyor bebek oldugundan yuvalığıda cıkaramadım diyeceğim o ki yeni yumurtalar yolda olabilir ben boyle bir durumda ne yapmalıyım yavruya zarar gelmeden.baba yavruyu çok guzel besliyor ayırsam yeni yumurtalar geldiginde yavruyla babayı disi kuluckada yatsa olurmu.sitrese girermi yoksa.bi yol gôsterirseniz cok memnun olurum.Şimdide. Teşekkürler

Üst Alt