• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Siyah dışkı, üşüme

mubisanasi

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 4-5 aylık erkek muhabbet kuşum var. Sabah saatlerinde çok hareketliydi keyfi yerindeydi zaten çoğu zaman kafes dışında olur ama akşamüstü kabarık durduğunu ve keyifsiz olduğunu fark ettim. Elime gelmek istemedi ve kusmaya çalışır gibi kafa hareketi yapıyor. Yerdeki dışkısının da siyah olduğunu fark ettim. Şimdi sıcak su torbasıyla biraz ısıtınca hareketlendi ama yine de kabarıklığı devam ediyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Rodiena

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Konuyu açtı... Ve bir daha gelmedi...

mubisanasi

Yeni Üye
Merhaba kuşun ve dışkıların resmini koyar mısınız. Bir anda oldu dediğiniz için aklıma ilk gelen zehirlenme durumu. Evinizde süs bitkisi vs var mı kafes dışında birşey yemiş olabilir mi ya da üşütme ihtimali var mı cereyan vs
Merhaba. Kuşumu gece sıcak tuttum su torbasıyla vs. Şu an gayet iyi eski haline dönmüş durumda yemini de yiyor. Dışkısını henüz gözlemlemleyemedim tekrar. Kuşum son zamanlarda kafesi dışındayken kendi dışkısını yemeye çalışıyor. Gördüğüm zaman engel oluyorum ağzından alıyorum yada dışkısını yapar yapmaz temizliyorum. Ama ben görmeden yediyse bu onu zehirlemiş olabilir mi?

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Geçmiş olsun.
Eğer dışkıda hastalık yoksa yemesinde sıkıntı olmaz diye biliyorum. :)

Zehirlenme daha çok boyalı kağıttan,paslı ve boyalı kafesi kemirmeden, zehirli bitki yemeden vs. Olur tahminimce.

Siz yine de kuşun ve dışının fotoğrafını atın. Tecrübeli arkadaşlar ona göre yorum yapar. :)

mubisanasi

Yeni Üye
Geçmiş olsun.
Eğer dışkıda hastalık yoksa yemesinde sıkıntı olmaz diye biliyorum. :)

Zehirlenme daha çok boyalı kağıttan,paslı ve boyalı kafesi kemirmeden, zehirli bitki yemeden vs. Olur tahminimce.

Siz yine de kuşun ve dışının fotoğrafını atın. Tecrübeli arkadaşlar ona göre yorum yapar. :)
Teşekkürler. Şu an dışkısı dahil her şeyi eski haline döndü. Evde terör estirmeye devam ediyor canını sevdiğim 😄 Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim

Rodiena

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Bana biraz kendi kendine iyileşti gibi geldi. Biz birşey yapmadık. 😁

Merhabalar;

Kuşum üşütmüştü benim hatam yüzünden sonra baya sorunlu bir kaç gün geçirdik yem yemiyor su içmiyordu daha sonra 2 gün yoğun bakımda kaldı ve şuan yem yiyor su içiyor ama yine de eskiye dönemedi bugün 5. gün. Şuan anlamsız şekilde etraftan korkuyor benden bile bazen korkuyor normalde hiç yapmaz böyle şeyler. Dışkısı siyah gibi ve üşüme var gibi titriyor. Ateşi çıkmıştı ilk günlerde o yüzden çok sıcak tutmuyorum oda sıcaklığında şuan veteriner de ilaç verdi suyuna ekliyorum ama bunun haricinde ne yapabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacaklara.

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhabalar;

Kuşum üşütmüştü benim hatam yüzünden sonra baya sorunlu bir kaç gün geçirdik yem yemiyor su içmiyordu daha sonra 2 gün yoğun bakımda kaldı ve şuan yem yiyor su içiyor ama yine de eskiye dönemedi bugün 5. gün. Şuan anlamsız şekilde etraftan korkuyor benden bile bazen korkuyor normalde hiç yapmaz böyle şeyler. Dışkısı siyah gibi ve üşüme var gibi titriyor. Ateşi çıkmıştı ilk günlerde o yüzden çok sıcak tutmuyorum oda sıcaklığında şuan veteriner de ilaç verdi suyuna ekliyorum ama bunun haricinde ne yapabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olacaklara.
Merhaba. Yeni konu açıp kuşun dışkı fotoğrafınu ve tünekte videosunu paylaşırsanız daha sağlıklı yardımcı oluruz. Konuyu açın oradan devam edelim. Geçmiş olsun.

Üst Alt