• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Severken tiz ses çıkarması normal mi?

Sylmbkts

Aktif Üye
Merhabalar 27 Haziranda tüy hastası olan sultan papağanı sahiplenmiştim. Kuşla çok zor zamanlardan geçtik, sahiplendikten sonra yem yemeği bırakınca röntgen ve dışkı analizi sonrasında mega bakterisi olduğunu öğrendik. Kurumaya girmişti. İki haftadır düzenli amfoterisin b ve bactrim kullanıyoruz. Çok şükür biraz biraz yem yemeye başladı. Kuş sürekli kendisini sevdirmek istiyor bıraksam sabahtan akşama kadar kendisini sevdirir ve severken de tiz bir ses çıkarıyor. Sevmeyi bırakınca da elimi ısırıp tiz ses çıkararak başını eğiyor. İki gün önce de videodaki boğulurcasına ağzını açtığı hareketi yaptı. Aslında çok fazla rastlamadım bu harekete bir kaç gündür de çok iyi gözlemleyemiyorum. Doğrusu telaş yaptım kuşta boğaz akarı olabilir mi diye. Boğaz akarı dediğimiz şey kursak mantarı ile aynı mıdır acaba? Ve kursak mantarı ile mega bakteri aynı mıdır? Severken tiz ses çıkarması normal mi? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Videoyu açamadım 😥

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Videoyu yeniden yükleyin

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Video açılmıyor isterseniz başka bi site üzerinden yükleyin

Sylmbkts

Aktif Üye
Başka hangi site üzerinden yükleyebilirim

Sylmbkts

Aktif Üye
Mecburen yeni videolar çekip uygulamaya yükledim. İlk video başka telefondan çektiğim videoydu belki o yüzden sıkıntı çıktı. Bu videolarda boğuluyor gibi yaptığı hareket yok maalesef, ama zaten o hareketi çok sık görmüyorum. Her gün 5 dakika güneşlendirmeye çalışıyorum. Her gün bazen günde iki kez suyu değiştiriyorum ve hazır su kullanıyorum. Ama buna rağmen suluğunda koku oluyor.

Sylmbkts

Aktif Üye
Arkadaşlar yeni videolar yükledim hala açılmıyor mu yardımcı olabilirseniz sevinirim

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Arkadaşlar yeni videolar yükledim hala açılmıyor mu yardımcı olabilirseniz sevinirim
Yeni eklediğinizde videolar açılıyor. Fakat konu başlığındaki kuşun çıkardığı ses olmadığı için o konuyla ilgili yorum zorlaşır. Siz o sesi çıkaran bir video tekrardan yükleyin. Sultanlardan anlayan arkadaşlar o sesin ne anlama geldiğini yorumlasınlar. 😊🖐🏻

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Yeni videolar ekledim açılıyor mu acaba? 😔
Sultanlar kendini sevdirdikleri zaman bu tarz ses çıkartırlar korkulacak durum yok.Tedavi süresince probiyotik vitamin vs kullandınız mı

Sylmbkts

Aktif Üye
Hayır ilaç tedavimiz devam ediyor ve vitamin probiyotik kullanmadım, veteriner de kullanın demedi. Kullanmalı mıydım?
Sultanlar kendini sevdirdikleri zaman bu tarz ses çıkartırlar korkulacak durum yok.Tedavi süresince probiyotik vitamin vs kullandınız mı

Sylmbkts

Aktif Üye
Yeni eklediğinizde videolar açılıyor. Fakat konu başlığındaki kuşun çıkardığı ses olmadığı için o konuyla ilgili yorum zorlaşır. Siz o sesi çıkaran bir video tekrardan yükleyin. Sultanlardan anlayan arkadaşlar o sesin ne anlama geldiğini yorumlasınlar. 😊🖐🏻
Aslında videolarda o sesi çıkartıyor ama uzun olduğu için fark edememiş olabilirsiniz ☺

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Megabakteri ve kursak mantarı aynı fakat 2 hafta tedavi bana çok uzun geldi kursak mantarı zor geçiyor fakat fazla ilaç kuşun bağışıklık sistemini düşürür. Veterineriniz kanatlı uzmanı mı?

Sylmbkts

Aktif Üye
Evet
Megabakteri ve kursak mantarı aynı fakat 2 hafta tedavi bana çok uzun geldi kursak mantarı zor geçiyor fakat fazla ilaç kuşun bağışıklık sistemini düşürür. Veterineriniz kanatlı uzmanı mı?
Evet izmir’de kanatlılardan da anlayan bir hekim, üç hafta bactrim ve amfoterisin b isimli ilacı 0,1 ml sabah akşam kullanalım dedi, iki haftamız bitti henüz

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Aslında videolarda o sesi çıkartıyor ama uzun olduğu için fark edememiş olabilirsiniz ☺
Telefonun sesi kısıkmış bende sonradan farkettim yazmış bulundum artık yorumu silmedim kusura bakmayın 🥺😊🙏🏻

Üst Alt