• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sevda Papağanı Dişi Erkek Ayrımı

Deaft

Yeni Üye
Bende çift sevda papağanı var 3 yıldır beslediğim yavruyken aldığım mango renginde olan dişi eminim 2 kere kızgınlık yumurtası attı yeni aldığıma aldığım yer erkek dedi ama emin olmak istiyorum ayrıca dişi olan sürekli öbürünün ayagını felan yokluyor birde birbirlerinin ağzına yemek felan verdiler birbirlerini temizlediler diğeri kesin erkekmi bunu merak ediyorum ayrıca yumurtlamaları felan 1 ayı bulurmu ?

Deaft

Yeni Üye
Not olarak : Yuvada kalıyorlar genelde o kesin dişi dediğim nadiren çıkıyor öbürü dışarıya çıkıyor geri giriyor felan

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Geldiği gibi yanına koymasaydınız, hasta olabilir. 10 gün kadar karantina uygulanması lazım aklınızda bulunsun. Kuşların tünekte önden, yandan fotoğraflarını atar mısınız? Bir de streamable.com üzerinden bir video atabilirseniz bakalım.

Deaft

Yeni Üye
Geldiği gibi yanına koymasaydınız, hasta olabilir. 10 gün kadar karantina uygulanması lazım aklınızda bulunsun. Kuşların tünekte önden, yandan fotoğraflarını atar mısınız? Bir de streamable.com üzerinden bir video atabilirseniz bakalım.
Şuan evde değilim eve geçince atayim

Deaft

Yeni Üye
Üsteki dişi kesin bi bu fotograflari vardi

Deaft

Yeni Üye
Yeni koymama ragmen cok yakinlar birbirlerine 3 gün oldu

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
@Demet bükay eve geldim tünekte foto atmak isterdim fakat tünekte durmuyorlar çok fazla o çati kontrolunu anlatirsaniz yapayim
Merhaba kusura bakmayın geç oldu işlerim vardı😊
Öncelikle elinize alın karnı size dönük olsun iki bacak arası anüs tam üstüne işaret parmağı ile hafif bastırın, iki kemik var ya yana 1-1,5 cm Aralık varsa %90 dişidir aralık 1 cm ve altı ise erkektir. Çatı kontrolü budur. Cennet ve sevda papağanı cinsiyet ayırımı en net burdan belli olur🥰👍😊

Deaft

Yeni Üye
Merhaba kusura bakmayın geç oldu işlerim vardı😊
Öncelikle elinize alın karnı size dönük olsun iki bacak arası anüs tam üstüne işaret parmağı ile hafif bastırın, iki kemik var ya yana 1-1,5 cm Aralık varsa %90 dişidir aralık 1 cm ve altı ise erkektir. Çatı kontrolü budur. Cennet ve sevda papağanı cinsiyet ayırımı en net burdan belli olur🥰👍😊
Çok teşekkürler 2 kere denedim elimi kanatti yine deniyceğim sakinleşince

Deaft

Yeni Üye
Eldiven ile tutun😊🤲
birde mesela sevda papagani sesi aciyorum dişi olan kuyruk kaldirip kanat açarken öbürü hiçbirşey yapmiyor aslinda dişi olan onun agzina 2 3 kere yem felan verdi eldivenle tutup deniyeceğim zarar veririm diyede korkuyorum

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
birde mesela sevda papagani sesi aciyorum dişi olan kuyruk kaldirip kanat açarken öbürü hiçbirşey yapmiyor aslinda dişi olan onun agzina 2 3 kere yem felan verdi eldivenle tutup deniyeceğim zarar veririm diyede korkuyorum
Birşey olmaz siz bakın anlarsınız😊👍

Üst Alt