• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Pakistan papağanı evcilleştirebilir mi?

tssy23

Müdavim
Arkadaşlar mrb Pakistan papağanı almayı düşünüyorum ancak bir kaç yerde evcillesmesi zor diye duydum şuan suultan papağanı besliyorum, sormak istediğim evcillestirmeleri zor mu
Ve dişileri konusur mu
Yawru Alaçam halka yok erkek oldugunu nasıl anlarım

Buğra Varol

Aktif Üye
Arkadaşlar mrb Pakistan papağanı almayı düşünüyorum ancak bir kaç yerde evcillesmesi zor diye duydum şuan suultan papağanı besliyorum, sormak istediğim evcillestirmeleri zor mu
Ve dişileri konusur mu
Daha önce beslemiştim, kesinlikle üreticiden yeni yeme düşmüş alınmalı aksi halde eğitimi imkansız gibi.(büyük ve eğitimsizler doğadan yakalanmış olabilir özellikle yeşil alıcaksan kesinlikle üreticiden yavru al) Daha önce papağan beslemişsin, Pakistan ne kadar eğitimi zor inatçı olsa da dediğim gibi yavru alırsan kesinlikle eğitebilirsin, benimki erkekti bildiğim kadarı ile dişileri konuşmuyor.

Buğra Varol

Aktif Üye
Ve dişileri konusur mu
Halka çıkana kadar anlayamazsın, 1 yaşında çıkar. el ile kemik kontrolü de bir ihtimal ama kesin bir sonuç vermez

Buğra Varol

Aktif Üye
Evcillesmesi nasıl hocam
Yavru alırsan kesinlikle aç bırakmadan sevdiği yiyecekler ile (kuruyemiş elma üzüm vb) elden besleme yaparak alıştırabilirsin. Konuşturmak istiyorsan bence Pakistan tercih etme zor ama uğraşırsan erkek olanları konuşabilir,