• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Muhabbet kuşumun türü, cinsiyeti ve yaşı nedir?

yavuzca

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle selamlar aranıza yeni katıldım. Sizleri boncukla tanıştayım. 1 hafta dır bende. Daha önce gitmediğim bir petshoptan aldım
Birkaç sorum olacak anlayan arkadaşlara cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
1- Aldığım yer yavru erkek olduğunu söyledi. Doğrumudur? ve size kaç aylık?
2- nette baktığıma göre boyutundan yola çıkarak çünkü biraz ufak gibi Pakistan muhabbet kuşu olabilir mi? (Cinsi hakkında bilgi vermedi aldığım yer.)
3- Cinsi ne olabilir?
4- 1 haftalık oldu henüz salmadım. hergün konuşuyorum onunla. Dinliyor ilgili gibi fakat kafesin içerisinde parmağıma henüz gelmedi.
Odaya salsam güvenini kaybeder miyim? Kafesini falanda temizlemem gerek nasıl yapmalıyım sizce?

Herkese hayırlı günler arkadaşlar.

Ekli dosyalar

Zehra Berik

Müdavim
Kıdemli Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Öncelikle selamlar aranıza yeni katıldım. Sizleri boncukla tanıştayım. 1 hafta dır bende. Daha önce gitmediğim bir petshoptan aldım
Birkaç sorum olacak anlayan arkadaşlara cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
1- Aldığım yer yavru erkek olduğunu söyledi. Doğrumudur? ve size kaç aylık?
2- nette baktığıma göre boyutundan yola çıkarak çünkü biraz ufak gibi Pakistan muhabbet kuşu olabilir mi? (Cinsi hakkında bilgi vermedi aldığım yer.)
3- Cinsi ne olabilir?
4- 1 haftalık oldu henüz salmadım. hergün konuşuyorum onunla. Dinliyor ilgili gibi fakat kafesin içerisinde parmağıma henüz gelmedi.
Odaya salsam güvenini kaybeder miyim? Kafesini falanda temizlemem gerek nasıl yapmalıyım sizce?

Herkese hayırlı günler arkadaşlar.
Merhaba, 2-3 aylık civarında erkek bir kuş maşallah
Cinsi konusuna gelirsek kanat yapısı ve gövde renklerinden dolayı reinbow olduğunu düşünüyorum 😊

Son düzenleme:

Ahmet D.

Tutkulu
Emektar Üye
1- Erkek yavru
2- Irka pek takılma. Normal bir yerli muhabbet kuşu
3- Sarı surat normal mutasyonundan
4- 1 haftada ortama alışmıştır. Kafes içinde elinize pek gelmiyorsa dışarı salmaya başlayın. Parmağınızdayken güven kazanana kadar ani hareketlerden kaçının, yavaş yavaş parmak değiştirin. Gün içinde omzunuzda durmasını sağlayın. Her elinize geldiğinde ödül amaçlı dal darı verin. Alışması süreç isteyecektir sabırlı olun :)

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Ben ek olarak şunu söylemek istiyorum. Bir haftadır kafesten çıkmadıysa yavaş yavaş çıkarın. Günde bir saat,iki saat sizinle birlikte olsun tamamen. Diğer türlü kafese alışacağı için size alışması zor olur.

Temizlemeyi kuş kafes dışındayken,haftalık yapabilirsiniz. Maşallah çok tatlı boncuk. 😊

Son düzenleme:

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Merhaba, 2-3 aylık civarında erkek bir kuş maşallah
Cinsi konusuna gelirsek kanat yapısı ve gövde renklerinden dolayı reinbow olduğunu düşünüyorum 😊
Malesef zehra hanım bu minik yavru yerli klasik mavi. Tek farki sari yuz olmasi. Sanirim o yuzden rainbow ile karistirdiniz.

yavuzca

Yeni Üye
1- Erkek yavru
2- Irka pek takılma. Normal bir yerli muhabbet kuşu
3- Sarı surat normal mutasyonundan
4- 1 haftada ortama alışmıştır. Kafes içinde elinize pek gelmiyorsa dışarı salmaya başlayın. Parmağınızdayken güven kazanana kadar ani hareketlerden kaçının, yavaş yavaş parmak değiştirin. Gün içinde omzunuzda durmasını sağlayın. Her elinize geldiğinde ödül amaçlı dal darı verin. Alışması süreç isteyecektir sabırlı olun :)
Çok teşekkürler yorumlarınız için. Muhabbet kuşları hakkında pek bilgim yok. Sizin yorumlarınız benim için değerli. Dediklerinizi aynen uygulayacağım.

yavuzca

Yeni Üye
Ben ek olarak şunu söylemek istiyorum. Bir haftadır kafesten çıkmadıysa yavaş yavaş çıkarın. Günde bir saat,iki saat sizinle birlikte olsun tamamen. Diğer türlü kafese alışacağı için size alışması zor olur.

Temizlemeyi kuş kafes dışındayken,haftalık yapabilirsiniz. Maşallah çok tatlı boncuk. 😊
Teşekkürler tavsiyleriniz ve yorumlarınız için.

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Tepeli violet spangle gibi ama tam da degil :) kırık kuş. Cinsiyet dişi. Maşallah