• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Chaerrie

Aktif Üye
Anormal gibi gözüküyor sanki.Umarım ishal olmamıştır :(
20240214_212204.jpg

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Arada dışkı renginde dışkı da değişim olabiliyor yediklerine içtiklerine bağlı olarak. Farklı bir şey verdiniz mi. Yemesi içmesi genel hali nasıl yavrunuzun.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Dışkı normalde sidiğinde hafif bir renk gördüm çocugu da görebilir miyiz lütfen video ekler misiniz👍

Chaerrie

Aktif Üye
Arada dışkı renginde dışkı da değişim olabiliyor yediklerine içtiklerine bağlı olarak. Farklı bir şey verdiniz mi. Yemesi içmesi genel hali nasıl yavrunuzun.
Dışkı normalde sidiğinde hafif bir renk gördüm çocugu da görebilir miyiz lütfen video ekler misiniz👍
Dün bu fotoğrafı çekmeden önce elma vermiştim.Sindirim problemi olduğu için bazen yem yiyemiyor.Az önce yem yiyordu.Su da içiyor.
Ötüyor,konuşuyor.Bazen kafes tabanında duruyor.Ayrıca,kenarda olan yem kabuklarını ağzına alıyor.Ara-sıra ağzında bir şey çevirdiğini görüyorum.Çevirdikten sonra ağzından bırakıyor.Bıraktığı şey sarı-beyaz renkli,bir şeyin kırıntısı gibi.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Bıraktığı şey yem kırıntısı olabilir. Ara sıra ağzında bir şey çevirmek trikomonas belirtisi olabilir. Peki ağız içinde beyaz yada peynirimsi bir renk oluyor mu bu hareketi yaparken. Grit kum ile entrobac kullanıyor musunuz. Sindirim de sorun varsa eğer yardımcı olur.

Chaerrie

Aktif Üye
Bıraktığı şey yem kırıntısı olabilir. Ara sıra ağzında bir şey çevirmek trikomonas belirtisi olabilir. Peki ağız içinde beyaz yada peynirimsi bir renk oluyor mu bu hareketi yaparken. Grit kum ile entrobac kullanıyor musunuz. Sindirim de sorun varsa eğer yardımcı olur.
Ben de yem kırıntısı olduğunu düşünüyorum.Ağzına bakacağım.Grit kum ve entrobac maalesef veremiyorum.Çünkü babam kuşu sevmiyor,almayacağını söylüyor.Annem de karışmıyorum söylüyor. (Ben öğrenciyim)

Chaerrie

Aktif Üye
Ağzına baktım,ama normaldi.Dışkı fotolarını da ekleyeceğim.Bazıları normal.Şuan dışkı kabında peçete yok.Çünkü,peçeteyi delip yemeye çalışıyor.
20240215_154131.jpg20240215_154127.jpg
Ayrıca,bir şey de söylemek istiyorum.Geçen sefer burda bir vitamin sormuştum.Bana vermeyin dediler.Ben onu vermek istemedim,ama ailem ver dedi.İade de etmezdi babam.Tarihi eskimemiş.Ondan olabilir mi?

Son düzenleme:

Chaerrie

Aktif Üye
Ben de yem kırıntısı olduğunu düşünüyorum.Ağzına bakacağım.Grit kum ve entrobac maalesef veremiyorum.Çünkü babam kuşu sevmiyor,almayacağını söylüyor.Annem de karışmıyorum söylüyor. (Ben öğrenciyim)
İshal olursa,ölecek mi? :(

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
İshal olursa,ölecek mi? :(
Allah korusun neden ölsün. Evet ozzy di demi vitamin markası geçmiş konunuza baktım. Yani ben tavsiye etmem o vitamini vermenizi. Hiç duymadım merdiven altı bir ürün büyük ihtimalle. O vitamin yerine kekik çayı yapın yavrunuz açısından daha sevaba girersiniz 😊 yem haricî farklı bir şey vermeyin şimdilik. Hani önerilen takviyeleri de alamıyorsunuz açıkçası bize de çok fazla seçenek kalmıyor yönlendirme açısından 🫤 o zaman evinizdeki doğal ürünlerle yavrunuzun bağışıklığını yüksek tutunuz.

Chaerrie

Aktif Üye
Allah korusun neden ölsün. Evet ozzy di demi vitamin markası geçmiş konunuza baktım. Yani ben tavsiye etmem o vitamini vermenizi. Hiç duymadım merdiven altı bir ürün büyük ihtimalle. O vitamin yerine kekik çayı yapın yavrunuz açısından daha sevaba girersiniz 😊 yem haricî farklı bir şey vermeyin şimdilik. Hani önerilen takviyeleri de alamıyorsunuz açıkçası bize de çok fazla seçenek kalmıyor yönlendirme açısından 🫤 o zaman evinizdeki doğal ürünlerle yavrunuzun bağışıklığını yüksek tutunuz.
Meyve ve yeşillik de mi vermeyeyim peki?

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Meyve ve yeşillik de mi vermeyeyim peki?
Normalde haftada bir veya iki verilmesi uygundur. Eğer ishal durumu varsa bir müddet vermeyin. Meyve sebze evet yararlıdır ama dışkı formunu bozabilir yada rengini değistirebilir. Ama elinizdeki vitamini hiç tavsiye etmem bağırsak florasını daha da bozabilir.

Üst Alt