• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kusumda Solunum.

Özlem

Yeni Üye
Merhabalar, sayfanıza yeni üye oldum. Muhabbet kusum yaklasık bır bucuk aydır hasta. İl basta kafesınden asagı dogru kafasını sallayarak öğürme hareketi yapıyordu ve kusma yok sadece agzından beyaz beyaz birşey çıkarıyordu. Aynu zamanda uyurken ve normal zamanda tık tık diye ses çıkarıyordu. İlk etapta besgu suyuna trıfulucan koyduk gecmedı. Sonra veterinerw götürdüm iki hafta boyunca antibiyotik verdirdi suyuna koydum. Öğürme hareketi gectı agzından birşeyde çıkarmıyor. Fakat nefes alması sıkıntılı, kuyrugu yukarı asagı tıtrıyor uyurken, sankı burnu tıkalı gıbı, ve sureklı burnunu surtuyor saga sola, kasınıyor ve burnunu surtmekten yara oldu burnu. Burnunda alerjı var gıbı kasınır gıbı surtuyor. Veterınerımızde tam anlamıyor sanırım, lutfen yardımcı olursanız sevınırım. Kusum 10 yasında ve oglum cok uzuluyor tabı bende hasta dıye. Arastırmadım durum kalmadı ama ıyılestıremıyoruz. Otmuyor ve otersede sesı degısık cıkıyor.

Son düzenleme:

Ufuk Yalçın

Müdavim
Emektar Üye
MaşAllah video atın ona göre yorumlar gelecektir.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Maşallah 10 yaşında bir dedemiz var.omru uzun olsun inşallah 😊cerede burun altında bir yara görünüyor o ne zaman oldu? tahminimce bağışıklık düşmüş ve nezle olmuş olabilir.miltivitamn veya probiyatic verin yerini sıcak tutun, sevdiği şeyleri verin yulaf da olabilir başka yapacağınız bişey yok bünye ağır ilaç kaldıramaz yeterince ilaç vermişsiniz.gecmis olsun 🙏

Özlem

Yeni Üye
Evet dedemiz oldu maşallah. Hosbuldum. Boyle guzel bır aıleye katılmak benide çok mutlu etti. Evet ilaç verdik ama aşağıda resmını koydum ılacı verıyorum en son. Vıtamın ve probıyotıkte onerıcenız bır marka varmıdır. Burnu yaklasık 10 gundur vat onuda sureklı demıre yada cubuguna surtmekten oyle oldu kasıntı var galıba ve vucudunuda kasıyorı. Ben parazıtten suphelendım ama. Marul ve bugday ekmegını cok sevıyor bırde yulaflı ekmegı. Teşekkur ederım bılgılendırmenız ıcın. Bırazdan bırde vıdeosunu atıcam.

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Evet dedemiz oldu maşallah. Hosbuldum. Boyle guzel bır aıleye katılmak benide çok mutlu etti. Evet ilaç verdik ama aşağıda resmını koydum ılacı verıyorum en son. Vıtamın ve probıyotıkte onerıcenız bır marka varmıdır. Burnu yaklasık 10 gundur vat onuda sureklı demıre yada cubuguna surtmekten oyle oldu kasıntı var galıba ve vucudunuda kasıyorı. Ben parazıtten suphelendım ama. Marul ve bugday ekmegını cok sevıyor bırde yulaflı ekmegı. Teşekkur ederım bılgılendırmenız ıcın. Bırazdan bırde vıdeosunu atıcam.
Ekmeğin fazla kullanımı zararlıdır. Tadımlık vermenizi öneririm. Probiyotik olarak Diazyn öneririm. Alta fotoğrafını ekleyeceğim. Multi vitamin olarak çok çeşitlilik var. Ben avisol öneririm.

Ekli dosyayı görüntüle 3065Ekli dosyayı görüntüle 3066

Özlem

Yeni Üye
Teşekkür ederim yardımlarınız ıcın. Pet shoplarda varmıdır yoksa veterınerdenmı almam lazım

hakkie

Yeni Üye
Bu ürünler tabii ki işe yarayabilir ama kuşun yaşı gereği daha kapsamlı ürünler kullanılmalı diye düşünüyorum. Ben probiyotik olarak Röhnfried Entrobac ya da Probiacti-bird; multivitamin olarak Gervit-w öneririm. Durumunuz varsa bu ürünlerin bölünmüşlerini internet üzerinden sipariş edin derim. Akyolkardeşlerde ikiside mevcut. Ama mutlaka ilaç kullanımın bitimine kadar probiyotik ve multivitamin temin edin.

Üst Alt