• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Muhabbet Kuşumda Gariplikler Var

Mavisthebird

Yeni Üye
herkese merhaba 8 yıldır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Son 3 ay önce özellikle geceleri garip kısık sesler çıkarmaya başladı kısık sesle sanki inliyor gibi, hemen veterinere gittim soğuk algınlığı dedi antibiyotik ve vitamin verdi kullandık ama kuşlardan pek anlamıyordu veteriner. Sonra kuş satan bir tanıdığımıza sorduk astım veya tüye girememiş olabilir dedi tüye girmesine yardım etmeye çalıştık ama pek tüy gelmedi. Vitamin kullanıyoruz yanına hava temizleyici koyduk ama sesleri geçmiyor. Bugün kuştan anlayan başka bir petshopa sorduk normal dedi yemesinde ve kakasında bir problem yok ama bu sesleri inler gibi çok kısık geliyor petshop astım olsa gagasını kafese takar dedi öyle bi duruşu yok. Ne yapacağımı bilmiyorum fikir verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba. Kuşun videosunu streamable üzerinden buraya ekler misiniz?
Dış parazitten dolayı da olabilir o sesler,ağrısı varsa ondan da olabilir.

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Dış parazitten yapıyor olabilir bunu,solunumla ilgili değil.
Zimec,avromec ya da ivermec ilaçlarından birini alıp ensesine bir damla damlatın ve ovalayın biraz orayı. Bu uygulamayı 15 gün sonra yine yapın.
Her 6 ayda bir bu uygulamayı tekrarlayın.

İstanbulda iseniz bende zimec var, verebilirim biraz size.

Mavisthebird

Yeni Üye
Dış parazitten yapıyor olabilir bunu,solunumla ilgili değil.
Zimec,avromec ya da ivermec ilaçlarından birini alıp ensesine bir damla damlatın ve ovalayın biraz orayı. Bu uygulamayı 15 gün sonra yine yapın.
Her 6 ayda bir bu uygulamayı tekrarlayın.

İstanbulda iseniz bende zimec var, verebilirim biraz size.
Çok teşekkür ederim hiçkimse anlayamamıştı deneyeceğim hemen sabah ilk iş, istanbuldayız ama size zahmet vermek istemem sabah bütün petshoplara bakacağım. Bulamazsam o zaman rica edeyim, tekrar çok çok teşekkür ederim içime su serptiniz, peki dış parazitte dışkısında birşey olur mu? Dışkıda herhangi birşey göremedim

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Çok teşekkür ederim hiçkimse anlayamamıştı deneyeceğim hemen sabah ilk iş, istanbuldayız ama size zahmet vermek istemem sabah bütün petshoplara bakacağım. Bulamazsam o zaman rica edeyim, tekrar çok çok teşekkür ederim içime su serptiniz, peki dış parazitte dışkısında birşey olur mu? Dışkıda herhangi birşey göremedim
Son gittiğiniz petshop solunum hakkında doğru konuşmuş. İsterseniz bir ona sorun ama genelde petshoplarda olmuyor bu ilaçlar. Ben Eminönünden almıştım.
İsterseniz @mamaist WhatsApp hattına yazın,orda var diye hatırlıyorum (istanbulda yeri) ama Avcılar tarafındaysanız bende verebilirim.

Dış parazit çeşitleri farklıdır. Büyük ihtimalle akarlardan dolayı bu sesi çıkarıyor. O yüzden dışkısı normal olabilir.

Rica ederim. İnşallah fayda sağlar ve normale döner kuşunuz. 😊

Mavisthebird

Yeni Üye
Son gittiğiniz petshop solunum hakkında doğru konuşmuş. İsterseniz bir ona sorun ama genelde petshoplarda olmuyor bu ilaçlar. Ben Eminönünden almıştım.
İsterseniz @mamaist WhatsApp hattına yazın,orda var diye hatırlıyorum (istanbulda yeri) ama Avcılar tarafındaysanız bende verebilirim.

Dış parazit çeşitleri farklıdır. Büyük ihtimalle akarlardan dolayı bu sesi çıkarıyor. O yüzden dışkısı normal olabilir.

Rica ederim. İnşallah fayda sağlar ve normale döner kuşunuz. 😊
Teşekkür ederim yarın halledemezsem tekrar ulaşacağım size kadıköydeyim ama gelirim

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Teşekkür ederim yarın halledemezsem tekrar ulaşacağım size kadıköydeyim ama gelirim
Rica ederim. @Şehmus BAKIR abi mamaisttin sahibi o size benden daha yakınmış. Bulamazsanız direkt onunla iletişime geçin. Zira ben İstanbul'un bir çıkışındayım nerdeyse. Avcılar tarafındayım. 😅 Lakin sorun olmaz derseniz konuşuruz yine. :)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba bu çocugu hiç veteriner e götürdünüz mü? Daha önce ilaç veya bir hastalık tedavisi gördü mü? Şuan fena bir ağrısı var bu yüzden dilerseniz sizi iyi bir kanatlı uzmana yönlendirebilirim bana özelden ulaşın yardımcı olalım 👍

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Sadece geceleri bu sesi çıkarıyor diye parazittir diye düşünmüştüm ama Şehmus abim benden daha bilgili. O ne diyorsa dediği doğrudur. 😊
İnşallah çabucak şifa bulur kuşunuz. 🌸

Mavisthebird

Yeni Üye
Şehmus beyle iletişime geçtim çok teşekkürler kendisi yönlendirdi beni bu konuda bilgili bir hekime, hekimden dönüş bekliyorum🙏🙏🙏

Üst Alt