• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kusum

Nisannn

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Kanat tüyü sorunu
Hastalık Belirti Tarihi
1 Nis 2021
Kullanılan İlaç
Apex sprey
Merhabalar. Kuşumun 1 ay önce kanat tüyünün diplerinde kırmızılık vardi zaten çok uzun süredir de tüy sorunu vardı. Veteriner ve kus üreticileri kanlı tüylerin çekilmesi gerektiğini söyledi ve çekildi. 3 hafta oldu yenileri çıkıyor fakat hepsi kanlı ve ucamiyo. Bugün kanatlarını cirpti ve kan fışkırdı. Ne yapacağımı bilmiyorum bir sürü vitamin sprey aldık ise yaramiyor

Ekli dosyalar

Tuğrul Bey

Müdavim
Kıdemli Üye
Merhabalar. Kuşumun 1 ay önce kanat tüyünün diplerinde kırmızılık vardi zaten çok uzun süredir de tüy sorunu vardı. Veteriner ve kus üreticileri kanlı tüylerin çekilmesi gerektiğini söyledi ve çekildi. 3 hafta oldu yenileri çıkıyor fakat hepsi kanlı ve ucamiyo. Bugün kanatlarını cirpti ve kan fışkırdı. Ne yapacağımı bilmiyorum bir sürü vitamin sprey aldık ise yaramiyor
Yarayı batikonla dezanfekte edin edin. Çinko oksitli krem sürün daha sonra. Biyotin takviyesi yapın mineral takviyesi yapın.

Nisannn

Yeni Üye
Hepsini yaptım ama yemeye devam ediyor. En iyi vitaminleri aldım ama tüy sorunu olduğu için bı şeye yaramadı. Bu yene çıkan kanatlarının dibi neden kanlı anlam veremiyorum . Kanat altında değişik şeyler var onlari da anlamlandıramiyorum fotoğrafta ekledim kanat altındaki o siyah uçlu mor sert şeyler belli oluyor. Ayrıca bı kanadında tüyü de çıkmıyor uçmaya çalıştığında kanatları yere düşüyor ve kanaması başlıyor

Ekli dosyalar

Nisannn

Yeni Üye
Tüy hastalığı var dışkı fotoğrafında atın bakalım.
Stresten kanat altını yedi ama üzerinden çok geçti ve kanat altındaki tüyleri çıkmıyor artık . Kanadında da o siyah sert şeyler var

Ekli dosyalar

Üst Alt