• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Muhabbet kuşum yem yemiyor ve çok durgun

t3mmbltt

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu bu sabah veterinere götürdük. Üşütmüş olabileceğini dedi ve ilac verdi. Şimdi yem yemiyor. Yeme yaklaşıyor etrafında dönüyor ama yemiyor bakıyor öyle. Evdeki yiyebileceği her şeyi koyduk önüne aynı şeyi yaptı. Neden olabilir?Tüm gün uyudu. Bugün yatakta yanımdayken düştü tutunamayıp. Kafasını yatak başlığının demirine çarptı muhtemelen. Acaba çarpmasıyla ilgili bir şey mi?

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Muhabbet kuşumu bu sabah veterinere götürdük. Üşütmüş olabileceğini dedi ve ilac verdi. Şimdi yem yemiyor. Yeme yaklaşıyor etrafında dönüyor ama yemiyor bakıyor öyle. Evdeki yiyebileceği her şeyi koyduk önüne aynı şeyi yaptı. Neden olabilir?Tüm gün uyudu. Bugün yatakta yanımdayken düştü tutunamayıp. Kafasını yatak başlığının demirine çarptı muhtemelen. Acaba çarpmasıyla ilgili bir şey mi?
Çok geçmiş olsun, kuşun videosunu yükleyebilir misiniz, video için adımlar;UVbZ8.png

t3mmbltt

Yeni Üye
Geçmiş olsun tekrarı olmaz inşallah
Bugün veterinere götürdük çünkü tekrardan yememezlik yaptı gagasını kırmış. Sabah da kanamış. Yüzü hep kandı içim gidiyor. Düzelmesi için neler yapabiliriz? Yemek yiyemiyor yemeğini nasıl yedirebiliriz? Fotoğrafını çekmeye çalıştım da izin vermiyor sürekli ağzını bir yerle sürtüyor canı acıyor herhalde. Hırıltılı nefesler alıyor sürekli.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bugün veterinere götürdük çünkü tekrardan yememezlik yaptı gagasını kırmış. Sabah da kanamış. Yüzü hep kandı içim gidiyor. Düzelmesi için neler yapabiliriz? Yemek yiyemiyor yemeğini nasıl yedirebiliriz? Fotoğrafını çekmeye çalıştım da izin vermiyor sürekli ağzını bir yerle sürtüyor canı acıyor herhalde. Hırıltılı nefesler alıyor sürekli.
Çok geçmiş olsun kursaktan besleme gerekli, Yapamazsanız petshop yada üretici yapar mutlaka yemeli, aç kalmasın😔😔

t3mmbltt

Yeni Üye
Çok geçmiş olsun kursaktan besleme gerekli, Yapamazsanız petshop yada üretici yapar mutlaka yemeli, aç kalmasın😔😔
Yem yiyor ama az yiyor. Muhtemelen canı acıyor. Ben de pelet yemi ezip elma redesiyle karıştırdım. Veterinere götürmüştük sabah ama ilaç falan vermedi bunun için. O yüzden büyük ve acil olmadığını umuyorum. Artı olarak bizim verebileceğimiz gagasına iyi gelecekler şeyler var mı?

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Yem yiyor ama az yiyor. Muhtemelen canı acıyor. Ben de pelet yemi ezip elma redesiyle karıştırdım. Veterinere götürmüştük sabah ama ilaç falan vermedi bunun için. O yüzden büyük ve acil olmadığını umuyorum. Artı olarak bizim verebileceğimiz gagasına iyi gelecekler şeyler var mı?
Haşlanmış yumurta verebilirsiniz, gagasına tatlı badem yağı ile masaj yapabilirsiniz, aspur , daldarı yiyorsa şuanlık istediği kadar verebilirsiniz

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Fotoğraf paylaşırsanız sevinirim

t3mmbltt

Yeni Üye
Ankara Mamak taraflarında kuş için veteriner biliyor musunuz? Mahallemizdeki veteriner çok bir şey yapamayız dedi. Bir başkasına götürmeyi düşünüyorum.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Ankara Mamak taraflarında kuş için veteriner biliyor musunuz? Mahallemizdeki veteriner çok bir şey yapamayız dedi. Bir başkasına götürmeyi düşünüyorum.
Keçiören hayvan hastanesinde 3 kanatlı uzmanı var, hastane Etlik te, Gülhane nin önünden düz devam edeceksiniz, Lokman Hekim hastanesine gelmeden ilkokulun karşısında sağda👍

t3mmbltt

Yeni Üye
Kuşu veterinere götürdük. Röntgen çektiler. Karaciğeri yağlanmış. İlaç verdi. Ağzından kan gelmesine bir çözüm bulamadık. Yem yerken ağzı kanıyor. Bugün yine kanadı. Röntgende boğazında bir şişlik gözüküyormuş ama veteriner mantar gibi gözükmüyor dedi.

Üst Alt