• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşum uçmak istemiyor ve kanadını titretiyor.

Kubos2247

Paylaşımcı
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bulunduğum ilçede kanatlı hayvan veterineri yok o yüzden buraya sormak istedim bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 1, 5 yaşında dişi muhabbet kuşum var bir aydır zayıfladı ve uçamaz oldu uçmak istemiyor kanadının üzerine yere düşüyor sanki, yürüyor baya kilolu bir kuştu zayıfladı yem falan yiyor ama çok zayıfkadı, konuşuyor hasta değil diye düşünüyorum ama Kanadını titretiyor ben veya eşim yaklaşınca almak için uçamadığı için endişe edip mi titretiyor kanadını acaba kafesinden hiç çıkmak istemiyor konuşuyor salıncak aynasıyla oynuyor hep kafesinde ne yapmam lazım

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Aslında videoda bir sorun göremedim ama keşke tünekte olsaydı. Videodaki dışkıları gördüğüm kadarıyla da iyi gibi duruyor. Yakından, beyaz kağıt üstüne birikmiş dışkı resmi de gönderirseniz emin oluruz. Tırnakları biraz uzun mu, ondan mı kafes tellerine takılıyor diye düşündüm ama tam anlayamadım. Haftada 1 ağzına bebek d vitamini, dewit3 gibi damlatalım. Kafeste grit kum olsun devamlı. Titremesi heyecandan ya da korkudan olabilir. Bir de uçamama problemi başladıysa kanat ya da kuyruk tüylerini düşürmüş olabilir. Tüy değişimi dönemindeyiz. Yerlne yenisi çıkınca daha iyi uçacaktır. Videoda eksik yok gibiydi ama kendisini bizzat inceleyemediğimiz için eksik tüy olabilir. Kanatlarını açarak bir bakın isterseniz

Kubos2247

Paylaşımcı
İki tane yükledim birinde çok titriyor kanadı :(

Kubos2247

Paylaşımcı
Aslında videoda bir sorun göremedim ama keşke tünekte olsaydı. Videodaki dışkıları gördüğüm kadarıyla da iyi gibi duruyor. Yakından, beyaz kağıt üstüne birikmiş dışkı resmi de gönderirseniz emin oluruz. Tırnakları biraz uzun mu, ondan mı kafes tellerine takılıyor diye düşündüm ama tam anlayamadım. Haftada 1 ağzına bebek d vitamini, dewit3 gibi damlatalım. Kafeste grit kum olsun devamlı. Titremesi heyecandan ya da korkudan olabilir. Bir de uçamama problemi başladıysa kanat ya da kuyruk tüylerini düşürmüş olabilir. Tüy değişimi dönemindeyiz. Yerlne yenisi çıkınca daha iyi uçacaktır. Videoda eksik yok gibiydi ama kendisini bizzat inceleyemediğimiz için eksik tüy olabilir. Kanatlarını açarak bir bakın isterseniz

Kubos2247

Paylaşımcı
Ya aslında hasta olduğunu bende düşünmüyorum çünkü oyun oynuyor konusuyor kafa sallıyor neşesi iyi, sadece çok zayıfladı ve uçamiyor. Kanatlarına bakıcam. Röhnfried vitaminleri var onları kullanıyorum düzenli ama sizin dediklerinize de bakıcam, kuş kumu var kafeste düzenli aralıklarla yulaf da veriyorum. Kuruma hastalığı falan olamaz değil mi ondan korkuyorum dışkısı da çekip atıcam size bazen yesil oluyor dışkı bazen normal oluyordu

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Ya aslında hasta olduğunu bende düşünmüyorum çünkü oyun oynuyor konusuyor kafa sallıyor neşesi iyi, sadece çok zayıfladı ve uçamiyor. Kanatlarına bakıcam. Röhnfried vitaminleri var onları kullanıyorum düzenli ama sizin dediklerinize de bakıcam, kuş kumu var kafeste düzenli aralıklarla yulaf da veriyorum. Kuruma hastalığı falan olamaz değil mi ondan korkuyorum dışkısı da çekip atıcam size bazen yesil oluyor dışkı bazen normal oluyordu
Bu arada röhnfried katkılarına da devam edelim. D vitamini ekleyelim sadece programına. Dışkıları görürsek daha ayrınrılı yorum yapabiliriz

Kubos2247

Paylaşımcı
Buda tünek ten videosu dışkı foto yüklicem çok teşekkür ederim

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Buda tünek ten videosu dışkı foto yüklicem çok teşekkür ederim
Rica ederim. Beysz kağıt üstüne dışkıyı mutlaka yükleyin. Videoda bir grup yeşil dışkı var, onlar hoşuma gitmedi ama tam belli olmuyor. Bir de kafeste yeni oyuncak var mı? Sanki sallanan oyuncaklardan korkuyor gibi geldi bana

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Hassas tartı ile kuşun kilosunu ölçebilir misiniz? Dışkılar uzun ve ince mi parazit olabilir. Ama uçamıyorsa kanadını bir yere çarpmış olma ihtimali de var

Kubos2247

Paylaşımcı
Hassas tartı ile kuşun kilosunu ölçebilir misiniz? Dışkılar uzun ve ince mi parazit olabilir. Ama uçamıyorsa kanadını bir yere çarpmış olma ihtimali de var
Malesef hassas tartım yok dışkısı normal gibi fotoğraf yükleyeceğim zaten dışkısının uçamaması zayıflatır mı kuşu sizce

Üst Alt