• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşum hasta oldu

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Düne kadar hiçbir şeyi yoktu. Bugün kafesten çıkmak istemiyor, sürekli uyuyor. Normalde çok hareketli olurdu, sürekli konuşur veya şarkı söylerdi. Bugün çok durgun. Kabarma durumu yok. Kanatları arada sırada hafifçe titriyor, kuru yem kusuyor, dışkısı ishal. Peçete koydum güncel dışkı ekleyeceğim yarım saat sonra. Eşinde olumsuz bir durum görmedim, ayrı bir kafese aldım önlem olarak. Bu semptomlar neyin belirtisi, ne vermeliyim evde? Durumu kötüleşirse akşam veterinere götüreceğim.

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Geçmiş olsun ceryanda vs kalmış olabilir mi acaba? inşaallah veterinerlik bir duruma gerek kalmadan düzelir

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Düne kadar hiçbir şeyi yoktu. Bugün kafesten çıkmak istemiyor, sürekli uyuyor. Normalde çok hareketli olurdu, sürekli konuşur veya şarkı söylerdi. Bugün çok durgun. Kabarma durumu yok. Kanatları arada sırada hafifçe titriyor, kuru yem kusuyor, dışkısı ishal. Peçete koydum güncel dışkı ekleyeceğim yarım saat sonra. Eşinde olumsuz bir durum görmedim, ayrı bir kafese aldım önlem olarak. Bu semptomlar neyin belirtisi, ne vermeliyim evde? Durumu kötüleşirse akşam veterinere götüreceğim.
Kuşun ve dışkısının fotoğrafları:

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba dediğiniz belirtiler zehirlenme vakası belirtileridir dışkı iyi değil kusunuza bol su icirin eğer imkan varsa kanatlı uzmanına götürün geçmiş olsun

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Merhaba dediğiniz belirtiler zehirlenme vakası belirtileridir dışkı iyi değil kusunuza bol su icirin eğer imkan varsa kanatlı uzmanına götürün geçmiş olsun
Zehirlenseydi ağırlaşırdı durumu sanırım, kötüye gitmedi. Yarın ilk iş olarak veterinere götüreceğim, teşekkür ederim.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bize bir video yollarmisiniz

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Bize bir video yollarmisiniz
Bugün Muhabbet kuşum çok daha iyi. Uyku hali gitti, enerjisi yerine geldi, kusma durumu da düzeldi. Fakat iştah sorunu var. Dışkıları da büyük oranda düzeldi. Güncel dışkıları şu şekilde:

Bunlar da çektiğim fotoğraflar:

Bu da video

Göğsünde şişlik mi var yoksa ben mi evham yapıyorum?

Muhabbet kuşu için veteriner bulamadım, tavuk vb kuşlara bakan bir veterinerden vitamin ve antibiyotik aldım. Sizce antibiyotik kullansam zararı olur mu?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kullanın vetin verdiği ilaçları probiyotik için bisry verdi mi? Vermediyse isteyin veya arayıp sorun

Üst Alt