• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Muhabbet kuşum bir anlık odadan çıktı ve evde kayboldu. Bulduğumda tam alacağım sırada paşa kılıcı bitkisinden ısırık aldı.

İHTİYAÇLI

Yeni Üye
Muhabbet kuşum bir anlık odadan çıktı ve evde kayboldu. Bulduğumda tam alacağım sırada paşa kılıcı bitkisinden ısırık aldı. Hemen anlık heyecanla 100 suluğa çeyrek çay kaşık süt ekledim ve ona içirdim. 1 damla falan içti. Başta biraz halsizdi ama şuan iyi arkadaşlarıyla şakalaşıyor. Bir sıkıntı olur mu ne yapmalıyım? 2 yaşında güçlü bir kul kendisi son durumu iyi fotoğrafı var.

Ekli dosyalar

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kılıç Çiçeği zehirli bitkiler arasında değil diye biliyorum emin değilim ama. Süt vermeniz uygun olmamış. Siz önlem amaçlı entrobac probiyotik verin.

İHTİYAÇLI

Yeni Üye
Kılıç Çiçeği zehirli bitkiler arasında değil diye biliyorum emin değilim ama. Süt vermeniz uygun olmamış. Siz önlem amaçlı entrobac probiyotik verin.
Maalesef alamıyorum onun yerine avi-diar kullanmam iyi olur mu? Ayrıca kuş kumu ve Aminasol gibi sindirim yardımcılarım var ama elimde probiyotik yok.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Maalesef alamıyorum onun yerine avi-diar kullanmam iyi olur mu? Ayrıca kuş kumu ve Aminasol gibi sindirim yardımcılarım var ama elimde probiyotik yok.
Yulaf varsa verin yesin, doğal probiyotiktir, 1-2 gün iyi beslenmeli koruma ve sindirim amaçlı, kuş kumu grit kum olmalı😊

İHTİYAÇLI

Yeni Üye
Yulaf varsa verin yesin, doğal probiyotiktir
Tamamdır dediğim gibi süt ü zehirlenmeye karşı verdim muhtemelen vücuduna giren süt miktarı 1ml nin altında zehir konusunda sorun olmaz diye umuyorum süt konusunda yulaf var peki yulaf dışında başka ne yapabilirim ve yulafı nasıl vermeliyim.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Tamamdır dediğim gibi süt ü zehirlenmeye karşı verdim muhtemelen vücuduna giren süt miktarı 1ml nin altında zehir konusunda sorun olmaz diye umuyorum süt konusunda yulaf var peki yulaf dışında başka ne yapabilirim ve yulafı nasıl vermeliyim.
Yemliğe bırakın, darı verin, bol bol yesin, muz varsa zehiri alır, bağırsağı tutar ikram edin, yeşillik dışkıyı cıvıklaştıracak gıdalar vermeyin lütfen

İHTİYAÇLI

Yeni Üye
Yemliğe bırakın, darı verin, bol bol yesin, muz varsa zehiri alır, bağırsağı tutar ikram edin, yeşillik dışkıyı cıvıklaştıracak gıdalar vermeyin lütfen
Şuan durumu normal darı muz ve Nijer tohumu ile bir mama hazırladım ve ekstradan darı koydum. Zehirlenme belirtisi 1 saattir yok. İshal biraz belli olmaya başladı sütten dolayı galiba. Başka önerebileceğüniz durum var mı bu arada kemirmesi için kuş kumu da verdim.

Yoda

Aktif Üye
Şuan durumu normal darı muz ve Nijer tohumu ile bir mama hazırladım ve ekstradan darı koydum. Zehirlenme belirtisi 1 saattir yok. İshal biraz belli olmaya başladı sütten dolayı galiba. Başka önerebileceğüniz durum var mı bu arada kemirmesi için kuş kumu da verdim.
Kuş kumu kafesinde hep bulunsun. Zehirlenme olacağını hiç düşünmüyorum.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bende Zehirlenme değilde sütün ishal yapacağını düşünüyorum, prinç haşlayın suyunu suluğa dökün hatta şiringa varsa içirin
1 çay bardağı su ve 1 tatlı kaşığı prinç
Lapayıda önüne bırakın yerse mükemmel olur

Üst Alt