• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşum Beyaz Kokulu bi sıvı kusuyor

cannnnn

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
ishal,beyaz sıvı
Civarlarda pek kuştan anlayan veteriner yok ve kuşum dişi bugün dışarıya çıkacağım için kafesine koyup kapattım akşama doğru geldiğimde hareketliydi fakat rahatsız edici bi kokudan şüphelendim baktığımda beyaz sıvı kusuyordu şu an hareketli ama yine beyaz sıvı kusuyor kafasını ileri geri hareket ettiriyor ve şimdi ishal belirtiside başladı tavsiyeniz var mı

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Civarlarda pek kuştan anlayan veteriner yok ve kuşum dişi bugün dışarıya çıkacağım için kafesine koyup kapattım akşama doğru geldiğimde hareketliydi fakat rahatsız edici bi kokudan şüphelendim baktığımda beyaz sıvı kusuyordu şu an hareketli ama yine beyaz sıvı kusuyor kafasını ileri geri hareket ettiriyor ve şimdi ishal belirtiside başladı tavsiyeniz var mı
merhaba geçmiş olsun,
Streamable.com üzerinden kısa bir video paylaşır mısınız
Kafesinizde Girit kum var mı1704793408022.png

Didemkaya

Eski Forumcu
Üretici
Hem kısa video hem güncel dışkı resmine ve kuşun durumu ile alakalı resimlere ihtiyacımız var. Paylaşabilirseniz bakabiliriz

cannnnn

Yeni Üye
ilginiz için teşekkürler dışardayım ama videosu vardı şehir dışındaki veteriner arkadaşımın tahminine göre üşüttüğünü söylüyor 2 gün önce misafirlerimiz geleceği için biraz hava alan odaya koydum kuşlardan korktukları için bazı yerlerde kokulu beyaz sıvı mantar belirtisi diyorlar fakat çok sağlıklıydı bu güne kadar ne dışkısında ne başka bir şeyde problem vardı hatta hala daha hareketliydi kafesinden alıp başka bi kafese koydum diğer kuşa hastalığını bulaştırmasın diye eve geçincede dışkısının resmini atacağım ama suluydu tekrardan ilginiz için çok teşekkürler
Streamable Video

cannnnn

Yeni Üye
diğer kuşum bi kere yanlışlıkla benim yüzünden üşütmüştü ama o kusmaya çalışsada beyaz sıvı atmıyordu ve kabarık halde duruyordu ama bu beyaz sıvı çıkıyor ağzından kusmaya çalışıyor ve kuş kumu sorusunu yeni gördüm uzun zamandır koymuyordum şimdi tekrardan koydum

Doğacı

Eski Forumcu
ilginiz için teşekkürler dışardayım ama videosu vardı şehir dışındaki veteriner arkadaşımın tahminine göre üşüttüğünü söylüyor 2 gün önce misafirlerimiz geleceği için biraz hava alan odaya koydum kuşlardan korktukları için bazı yerlerde kokulu beyaz sıvı mantar belirtisi diyorlar fakat çok sağlıklıydı bu güne kadar ne dışkısında ne başka bir şeyde problem vardı hatta hala daha hareketliydi kafesinden alıp başka bi kafese koydum diğer kuşa hastalığını bulaştırmasın diye eve geçincede dışkısının resmini atacağım ama suluydu tekrardan ilginiz için çok teşekkürler
Streamable Video
Kuşun durumu iyi değil vakit kaybetmeden kanatlı hekimine götürün.
Aşağıdaki linke girin tablo var ordan bakabilirsiniz.

KusBulut

Paylaşımcı
Üst Alt