• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu anatomisi: BURUN ve CERE

Sude W.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Arkadaşlar Herkeze Merhabalar.

Daha yeniyim yaklaşık 5 aydır kuş besliyorum. Bir sorum olacaktı.
Petshoptan yavru bir kuş aldım erkek diye yeşil renkte.

Daha sonra yalnız kalmasın diye bir kuş daha aldım rengi hoşuma gitti diye. Ounda rengi gökyüzü renginde açık mavi.

Şimdi aradan geçen zamana baktığımda bugün kuşlarım ile oynarken cere renklerinin aynı olduğunu farkettim ve tereddüt ettim acaba diye. Sizlere sormak istediğim hangisi erkek hangisi dişidir acaba.

Son olarak en son dişi diye aldığım açık mavi kuşu ayırmak zorunda kaldım. Çünkü diğer kuşuma yemek yerken olsun üstüne ayak atmak olmak olsun izin vermiyor ve cırlıyor. Onu rahatsız ediyor ve onun durduğu yerlere geçmek istiyor hep.

Yardımlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar
Yeni konu aç bölümünden konu açınız. Kuşların ikisi de dişi.

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bence şu an net değil, ceresi net çıkacak şekilde çekmeniz lazım

Yamakasi

Aktif Üye
Buyurun arkadaşlar erkek mi dişi mi. Fotoları net olarak attım. Aldığım üçüncü kuş bu. Eğer dişi çıkarsa değiştireceğim. Aldığım ilk iki kuşu vermeye kıyamadım. Onlarında dişi olduğunu söylediniz lakin veremedim kıyamadım vermeye elede alışkınlar.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Buyurun arkadaşlar erkek mi dişi mi. Fotoları net olarak attım. Aldığım üçüncü kuş bu. Eğer dişi çıkarsa değiştireceğim. Aldığım ilk iki kuşu vermeye kıyamadım. Onlarında dişi olduğunu söylediniz lakin veremedim kıyamadım vermeye elede alışkınlar.
Ben erkek diyorum maşallah 🧿

Sude W.

Eski Forumcu
Emektar Üye