• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Maalesef kurtaramadık arkadaşlar öldü yardımcı olan herkese.minnetimi sunuyorum :(

meryeminkusu

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
İshal göğüste şişlik nefes alamama sürekli uyuma hırıltı gözden yaş gelmesi kuyruk inip kalkması
Hastalık Belirti Tarihi
5 Kas 2023
Merhaba arkadaşlar benim 3 aylık bir muhabbet kuşum var 3 gündür aşırı zor nefes alıyor sürekli kafasını tünek sürtüyor ve göğsünün sadece sağ tarafı şişip iniyor eşit şişip inmiyor ishalde var veterinere götürdük iki kere fakat verdiği ilaçları aldıkça nefes alması daha da zorlaştı gözünün birinden de sürekli su geliyor göğsünde baya şişlik var ve ishal oldu fotoğraf da ekledim yardımcı olur musunuz ?16993809128149009335819752480939.jpg16993811147534568948662092469143.jpg16993812339561516346205118953906.jpg

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhabalar foruma hoşgeldiniz. Hekiminiz hangi ilaçları verdi acaba. İsim olarak söyler misiniz. Kuşunuzda kusma var mı. Durumu iyi görünmüyor. Streamable.com üzerinden yandan kuyrukta gözükecek şekilde kuşunuzun videosunu ekleyip linkini burada paylaşır mısınız. Yemesi içmesi nasıl. Birde dışkının yapısını formunu görmek için beyaz peçeteye yada kağıda birden fazla taze dışkı fotosu atar mısınız.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Yem yiyor mu?

meryeminkusu

Yeni Üye
Merhabalar foruma hoşgeldiniz. Hekiminiz hangi ilaçları verdi acaba. İsim olarak söyler misiniz. Kuşunuzda kusma var mı. Durumu iyi görünmüyor. Stre üzerinden yandan kuyrukta gözükecek şekilde kuşunuzun videosunu ekleyip linkini burada paylaşır mısınız. Yemesi içmesi nasıl. Birde dışkının yapısını formunu görmek için beyaz peçeteye yada kağıda birden fazla taze dışkı fotosu atar mısınız.
Kusma yok yem yemesinde de pek sorun yok fakat çok zor nefes alıyor veteriner şırınga içinde ilaç verdi karıştırip ismini bilmiyorum o yüzden Streamable Video videoyu ekledim

meryeminkusu

Yeni Üye

Fiko

Paylaşımcı
Durumu iyi gözükmüyor hangi şehirdesiniz gittiğiniz veteriner kanatlı uzmanımıydı? Ayrıca yemden kesilirse muhakkak elle besleme yapılması lazım verdiğiniz takviyeler var mı uçmaya çalışırsa uçurmayın mümkünse kafeste kalsın Aslı arkadaşımızın dediği gibi beyaz peçete üzerine birikmiş dışkı resmide ekleyin lütfen.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kuşunuz da solunum problemi ilerlemiş gözüküyor. Doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız gerekir diye düşünüyorum. Ama öncesinde gervit ve probiyotik le kuşun bağışıklığını güçlendirerek ondan sonra ilaç kullanmanız gerekir. Duygu hanımında yorumlarını bekleyiniz belki farklı bir yorumu olabilir. Dışkı da leke var mı yok mu formunu daha iyi anlamamız için beyaz peçeteye güncel dışkılara da bakalım.

meryeminkusu

Yeni Üye
Kuşunuz da solunum problemi ilerlemiş gözüküyor. Doksisiklin etken maddeli ilaç kullanmanız gerekir diye düşünüyorum. Ama öncesinde gervit ve probiyotik le kuşun bağışıklığını güçlendirerek ondan sonra ilaç kullanmanız gerekir. Duygu hanımında yorumlarını bekleyiniz belki farklı bir yorumu olabilir. Dışkı da leke var mı yok mu formunu daha iyi anlamamız için beyaz peçeteye güncel dışkılara da bakalım.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dışkı dan kuşunuz aç görünüyor. Şimdilik iyice haşlanmış yumurta sarısı 15 dakika kadar haşlayın sarısının yarısını alın biraz mısır unu ekleyip ılık suyla yoğurt kıvamına getirin bu mamayı şırıngaya çekip (2,5 ml kadar )gaga kenarından az az vermeye çalışın. Eğer elinizde probiyotik varsa bu mama karışımına mercimek tanesi kadar probiyotikte ekleyiniz. Dün gece yavrunun durumu iyi görünmüyordu. 🥺 Dediğim ilaçlar ve ürünlerin gelmesi iki günü bulabilir. Siz kanatlılardan anlayan bir veterinere götürseniz daha iyi olur. 🙏🏻

meryeminkusu

Yeni Üye
Dışkısınıda ekledim
Dışkı dan kuşunuz aç görünüyor. Şimdilik iyice haşlanmış yumurta sarısı 15 dakika kadar haşlayın sarısının yarısını alın biraz mısır unu ekleyip ılık suyla yoğurt kıvamına getirin bu mamayı şırıngaya çekip (2,5 ml kadar )gaga kenarından az az vermeye çalışın. Eğer elinizde probiyotik varsa bu mama karışımına mercimek tanesi kadar probiyotikte ekleyiniz. Dün gece yavrunun durumu iyi görünmüyordu. 🥺 Dediğim ilaçlar ve ürünlerin gelmesi iki günü bulabilir. Siz kanatlılardan anlayan bir veterinere götürseniz daha iyi olur. 🙏🏻

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Dışkısınıda ekledim

Bende şehmus bey gibi hava keselerinden şüphelendim. Üst solunum yolu enf ile birlikte hava kesesinde iltihap da olabilir. Şehir bilginizi yazınız. Varsa listemizde sizi yönlendirmeye çalışalım.

meryeminkusu

Yeni Üye
Dışkısınıda ekledim

Bende şehmus bey gibi hava keselerinden şüphelendim. Üst solunum yolu enf ile birlikte hava kesesinde iltihap da olabilir. Şehir bilginizi yazınız. Varsa listemizde sizi yönlendirmeye çalışalım.
Nevşehir merkezdeyim