• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Lütfen yardım edin, acil!

Neşe86

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3-4 aydır ishal. Birkac veterinere götürdüm ama hiçbiri çözüm bulamadı. Dışkısı büyük ve sulu. Bazen sadece şeffaf ya da beyazimsi bir şekilde ısrarını yapıyor sadece.
Yemesi iyi, hareketli, neşeli. Ama o kadar yemesine rağmen gün geçtikçe zayıflıyor. Göğüs kemiği iyice sivrilesti ve göğsü morarmış.
Dışkısının ve kendisinin fotoğraflarını ekliyorum. Bir de birkaç haftadır göz kapakları pembe-mor arası bir renk oldu ve 2 gündür bir gözünde hafif kanlanma var. Bunun için ne yapmam gerek?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Oğlum 6 yaşında ve evimizin bir ferdi. Onu kaybetmek istemiyorum.

Ekli dosyalar

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Muhabbet kuşum 3-4 aydır ishal. Birkac veterinere götürdüm ama hiçbiri çözüm bulamadı. Dışkısı büyük ve sulu. Bazen sadece şeffaf ya da beyazimsi bir şekilde ısrarını yapıyor sadece.
Yemesi iyi, hareketli, neşeli. Ama o kadar yemesine rağmen gün geçtikçe zayıflıyor. Göğüs kemiği iyice sivrilesti ve göğsü morarmış.
Dışkısının ve kendisinin fotoğraflarını ekliyorum. Bir de birkaç haftadır göz kapakları pembe-mor arası bir renk oldu ve 2 gündür bir gözünde hafif kanlanma var. Bunun için ne yapmam gerek?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Oğlum 6 yaşında ve evimizin bir ferdi. Onu kaybetmek istemiyorum.
Merhaba diğer üstatlarda inceleyince dönüş yapacaktır. Bağışıklığı güçlendirmek için iyi bir multivitamin ve probiyotik kullanmak faydalı olur. Ancak rahatsızlık nedir teşhis edemedim.

Neşe86

Yeni Üye
Daha önce solunum sorunumuz vardı. Hirilti geliyordu ve kuyruğu sallanıyordu. Doksisiklin kullandık, onu atlattık. O sırada ishali de vardı ama bir süre geçti, 3 aydır tekrar ishal sorunu yaşıyoruz. Burada tahlil imkanı yok ne yazık ki. Dışkısı normal değil ama ne olduğunu gösterdiğim 3 veteriner de anlayamadı.
Probiyotik olarak diazym kullanıyorum ve vitamin olarak polivit.Bunlar nasıl acaba?

İshali kesmek için bir öneriniz var mı? Her geçen gün kuruma ve zayıflama artıyor maalesef.
Merhaba diğer üstatlarda inceleyince dönüş yapacaktır. Bağışıklığı güçlendirmek için iyi bir multivitamin ve probiyotik kullanmak faydalı olur. Ancak rahatsızlık nedir teşhis edemedim.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Daha önce solunum sorunumuz vardı. Hirilti geliyordu ve kuyruğu sallanıyordu. Doksisiklin kullandık, onu atlattık. O sırada ishali de vardı ama bir süre geçti, 3 aydır tekrar ishal sorunu yaşıyoruz. Burada tahlil imkanı yok ne yazık ki. Dışkısı normal değil ama ne olduğunu gösterdiğim 3 veteriner de anlayamadı.
Probiyotik olarak diazym kullanıyorum ve vitamin olarak polivit.Bunlar nasıl acaba?

İshali kesmek için bir öneriniz var mı? Her geçen gün kuruma ve zayıflama artıyor maalesef.
Kullandığınız ürünlerde bir sorun yok. Hastalığı bilemedim. @Şehmus BAKIR inceleyince dönüş yapacaktır. Kısa vadede 1 gün suyuna 2 damla limon damlatın ishali kesecekmi bakalım ancak kesin çözüm için hastalığı tedavi etmek lazım. Aspur dal dariyi eksik etmeyin iyi beslendiğinden emin olun. Üstatlar dönüş yapacaktır 🙏

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Kuşunuzu kanatlı uzmanına mı göturdunuz? İç kuruma için ne verdi? İlaç ve probiyatic kullandınız mı? Elle besleme yaptınız mı?

Neşe86

Yeni Üye
Teşekkür ederim hocam ilginiz için. 😊
Burada kanatlı uzmanı yok ne yazık ki. Normal veterinerlere götürdüm ama onlar da pek bir şey anlaması. Sadece bir tanesi doksisem verdi ve o solunum sorununu çözdü. Fakat ishal sorununu cozemediler.
Ic kuruma 15 gündür kendisini gösterdi. İç kuruma için bir şey vermediler. Dün yine son götürdüğüm veterinere fotoğraflarını attım. Bana sadece probiyotik verin, muz ve haşlanmış patates verin demiş. Ama bu hayvan kaç aydir böyle. Bu söyledikleri yetmez, etkili bir ilaç gerek diye düşünüyorum.

Daha önce ishali için crymin denen bir antibiyotik kullandık. Bir de buradaki bir kuscu küçük bir pakette toz antibiyotik verdi. Suyuna kattım, 10 gün kullandık. Ardından aviderm bağırsak düzenleyici kullandık ama düzelmedi.
Ben elle besleme yapmadım hiç hocam. Paketle aldığımız sevdiği karışık bir yem var.Onu yiyor bir de aspur ve kızıl dal dariyi severek yiyor. Sık yiyor sma verim alamıyor yediklerinden.

Gözümün önünde günden güne eriyor ve cok üzülüyorum buna.
İshali ve kurmayı durdurmak için öneriniz varsa çok sevinirim. Veterinerlere umudum kalmadı benim.

Neşe86

Yeni Üye
Kullandığınız ürünlerde bir sorun yok. Hastalığı bilemedim. @Şehmus BAKIR inceleyince dönüş yapacaktır. Kısa vadede 1 gün suyuna 2 damla limon damlatın ishali kesecekmi bakalım ancak kesin çözüm için hastalığı tedavi etmek lazım. Aspur dal dariyi eksik etmeyin iyi beslendiğinden emin olun. Üstatlar dönüş yapacaktır 🙏
Teşekkür ederim ilginiz için. Pirinç suyu demislerdi
Bugün suluguna pirinç suyu koydum. 3 gün her gün yenileyip pirinç suyu verin dediler. Ondan sonra suyuna 2 damla limon ekleyip denerim. Limon suyu asitli olduğu için bir zarar vermez değil mi?

Serkhan79

Müdavim
Kıdemli Üye
Teşekkür ederim. Acaba söylediğiniz ilaç kurumasını önler mi ve ishalini keser mi?
sorunuza Şehmus Bey'de cevap verecektir ama bende naçizane fikrimi söyleyeyim. Kuruma bir hastalık değildir. Kuşunuz şuan rahatsız olduğu için beslenemiyor ve zayıflıyor. Şehmuz Bey'in verdiği programı acilen uygulayın ki ne kadar erken müdahale ederseniz şansınız o kadar çoğalır. Zaten kuş tedaviye cevap verirse kuruması da ortadan kalkıp vücut toparlamaya başlayacaktır.

Neşe86

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim ilginiz icin. Söylediğiniz ilaçları temin ettim hocam. İnşallah yavrumu kurtarabilirim. Küçücük bir can, kıyamıyorum onun canının yanmasına dahi.

Üst Alt