• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Lütfen çook acil yardım edin.

Semihzz123

Tutkulu
Yem yiyor su içiyor ama ağzını açıp kapatıyor tüy döküyor büyük kanat ve kuyruk tüylerinden de düşenler oldu. Bazen sulu hapşırıyor dişi kuş iyi dışkısı normal ama şerbet düzelmiyor Avidear kullanmayı bugün bırakıyorum Probiyotik olarak entrobac sipariş vereceğim
Bu durumda kuşları yan yana tutmayın bulaşmasın.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ne gibi bir tedavi uygulandı?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Avidear verdik yem aspur ve dal darı verdik
Yetersiz kalmış bu tedavi ,bu yüzden daha iyi bir ilaç kullanmanız gerekiyor 👍 kuşun durumu nasıl? İştahsızlık, titreme, kabarma gibi birşey var mı? Kuşun resmini görebilir miyim

Şerbet

Paylaşımcı
Bazen kanatlarını açıyor ve kanatları titriyor ağzını sürekli açıp kapatıyor göğsü hızlı atıyor gibi yem ve su içiyor tüy de döküyor çoğunlukla dışkı da su var ya da tamamen su

Bahar Y.

Müdavim
Bazen kanatlarını açıyor ve kanatları titriyor ağzını sürekli açıp kapatıyor göğsü hızlı atıyor gibi yem ve su içiyor tüy de döküyor çoğunlukla dışkı da su var ya da tamamen su
Kanat açması, gaga açıp kapatması havanın sıcaklığından dolayıdır diye tahmin ediyorum, vücut ısısını dengelemeye çalışıyordur

Semihzz123

Tutkulu
Kanat kaldırmada muhabbet kuşlarının yoruldukları zaman, uçtuktan sonra terlediklerinde kendilerini serinletmek amacıyla yapmış oldukları bir davranıştır. Sürekli ağızlarınıda açıp kapatırlar. Hızlı nefes alıp verdikleri için vücutlarını daha kısa sürede serinletebiliyorlar. Bu davranışı yaz aylarında çok görebilirsiniz.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Sulphamezatin temin ediniz 👍 5 gün suyunu tazeleyerek kullanın ve ardından 3 gün probiyotik verin tedavi bitince bize güncel dışkı resmi yollayın bakalım geçmiş olsun

Şerbet

Paylaşımcı
Arkadaşlar kuşum dışkısında sanki yediği gaga taşı var ben ona benzettim sert ve o renkte sizce bu normal bişey mi lütfen yardım edin @Şehmus BAKIR

Üst Alt