• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşun problemini anlayabilecek olan var mı?

Nurlab

Yeni Üye
Yani bir iki gündür çok fazla kuyruk sekiyordu nefesi çok hızlıydı ama bugün duruşu farklı geldi bana

Nurlab

Yeni Üye
Yani hiç görmedim açıkçası kızgınlık yumurtası olabilir mi çünkü dışı hep baskın anlaşmalarına rağmen sadece 1kere ayak atarken gördüm erkek tirsiyor ama ağızdan besliyor vs...cins olarakta bir hayli küçük erkek olanı yani bilemiyorum sizin tecrübelerinizi ihtiyacım var!

Semihzz123

Tutkulu
Yani hiç görmedim açıkçası kızgınlık yumurtası olabilir mi çünkü dışı hep baskın anlaşmalarına rağmen sadece 1kere ayak atarken gördüm erkek tirsiyor ama ağızdan besliyor vs...cins olarakta bir hayli küçük erkek olanı yani bilemiyorum sizin tecrübelerinizi ihtiyacım var!
Kızgınlık yumurtası olabilir ciftlesmediyseler

Nurlab

Yeni Üye
Kızgınlık yumurtası olabilir ciftlesmediyseler
Ama ciftlestilerse de görmemis olabilirim zaten ara sıra çiftleşme kuş sesi açıp dinletiyorum gündüz çalıştığım için evde yokum bayram tatilinde evdeydim fakat hiç denk gelmedim .

Semihzz123

Tutkulu
Ama ciftlestilerse de görmemis olabilirim zaten ara sıra çiftleşme kuş sesi açıp dinletiyorum gündüz çalıştığım için evde yokum bayram tatilinde evdeydim fakat hiç denk gelmedim .
Anladım biraz daha bekleyin bakalım yumurtlar inşallah kısa sürede.

Nurlab

Yeni Üye
Kızgınlık yumurtası ise devamı gelmeyecektir. Eşi yok mu
Eşi var ama cins olarak çok minik bir kuş kaşıma kusma vs.. var ama sadece 1kez ayak attığını gördüm dişi tepki verince hemen bıraktı yani genel olarak pek baskın değil

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bunu anlamanın yolu yumurtaları kontrol etmek. Bazen başarısız ciftlesmeler sebebiyle normal kuluçka gibi yumurta yapabiliyorlar ama boş oluyor. Belki görmediğiniz anda başarılı bir çiftleşme olmuştur
Kuluçka yatarsa en garanti sonuç olarak 7 ile 10 günde yumurta kontrolü yapın doluluk kontrolünü anlarsınız. Bende hiç çiftleşme görmedim ama acemi kuşum ilk kuluçkaya 5 yumurtada 3 dolu verdi

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Kuluçka yatarsa en garanti sonuç olarak 7 ile 10 günde yumurta kontrolü yapın doluluk kontrolünü anlarsınız. Bende hiç çiftleşme görmedim ama acemi kuşum ilk kuluçkaya 5 yumurtada 3 dolu verdi
(y) doğru tespit, katılıyorum

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Arkadaşlarıma katılıyorum yumurta var ama takip iyi yapalım yumurta tıkanması olmasın birde kafes içi düzenini beğenmedim iki kısa tahta tünek yanlama olabilir kuşlar hareket etsinler bide akıllı yemligin bir anlamı kalmamis.. forumda kafes düzeni ile ilgili makaleler var bence gözden geçirin.. kuşlar üzerinde çok etkisi olur bilginize 👍