• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

kusumunda hangi hastalık var çözemiyorum.

asl

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Ara ara halsizlik ve ara ara boyle sesler çıkarıyor.
Videoda eklediğim gibi bazen boyle sesler çıkarıyor sürekli degil enerjisi yerinde kaka resminide ekledim. Antibiyotik kullandım fakat gecmedi.
Böyle olmasının sebebi nedir yardımcı olursanız cok sevinirim.

Ekli dosyalar

Yoda

Aktif Üye
Merhaba,
Yeni dışkıları peçete veya beyaz kağıt üzerinde görebilir miyiz? Elinizde göründüğü kadarıyla formu normal ama biraz daha görelim ona göre yorum yapalım.
Antibiyotiği veterineriniz mi verdi? Ne teşhisi ile verildi? Siz ne şikayet ile gittiniz?
Videoyu streamable.com'a yükleyip linkini paylaşır mısınız?
Video paylaşmak için adımlar:
1713858788361.png

asl

Yeni Üye

Antibiyotik işini veteriner tavsiyesi ile kullandım. Kuşu bizzat goturmedim çünkü uzak oturuyoruz hayvan hırpalanıyor giderken video izlediler.

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ailemize hoşgeldiniz😊 Antibiyotik ne verildi ve kaç gün verildi? Birlikte vitamin, probiyotik veya besleme yapıldı mı? Uzaktan ne teşhisi koyuldu? Mümkünse daha yakın ve net video ekler misiniz birde peçete üzerine yapmış olduğu güncel dışkı resmi görelim sorulara cevap aldıktan sonra ve net video, resim gördükten sonra daha net cevap vereceğiz 😊

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Yavrunuzun şikayetini ne olarak dile getirdiniz hekime baytril verdi. Bu çıkardığı ses solunum yollarında problem var a işaret ediyor gibi geldi bana. Ne zamandan beri bu sesi çıkartıyor peki. Yavrunuzun röntgeni çekilse iyi olur.

asl

Yeni Üye
Üst solunum yolu enfeksiyonu var denildi. Burada boyle bir söylediğiniz imkanim yok. Bu yüzden buraya yazıyorum zaten. 3 aydır ara ara yapıyordu fakat sıklaştı. Vitamin sık sık kullanıyorum. Surekli tüy dökümü giriyor. Kömürle ısınma sağlıyoruz onun kokusumu bu hale getirdi anlamadım. Bir kuşçu da astımı var dedi. Ara ara halsizlik oluyor ama genel olarak mutlu bir kuş eğitimli yanımdan ayrılmaz.Cok halsiz olunca kafesten çıkmıyor.

Yoda

Aktif Üye
Solunum problemi olduğunu düşünüyorum ben de. Kekik çayı ve spreyi yapabilirsiniz. Bir nebze olsa da solunumunu rahatlatır.
Bu sırada da Repsiratory Turbo temin edersiniz. Onun da kullanım önerisi şu konuda var:

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Üst solunum yolu enfeksiyonu var denildi. Burada boyle bir söylediğiniz imkanim yok. Bu yüzden buraya yazıyorum zaten. 3 aydır ara ara yapıyordu fakat sıklaştı. Vitamin sık sık kullanıyorum. Surekli tüy dökümü giriyor. Kömürle ısınma sağlıyoruz onun kokusumu bu hale getirdi anlamadım. Bir kuşçu da astımı var dedi. Ara ara halsizlik oluyor ama genel olarak mutlu bir kuş eğitimli yanımdan ayrılmaz.Cok halsiz olunca kafesten çıkmıyor.
Baytril aslında rahatlaması lazımdı. Dışkılar problemli durmuyor. Bundan sonrası bağışıklığı güçlü tutmanız. Turbo respiratory nefes açıcı multivitamin gervit ve probiyotik entrobac internet üzerinden alabilirsiniz. Düzenli şekilde kullanın. 🌸

asl

Yeni Üye
Deniyecem faydası olursa tekrar yazacam baska onerileriniz olursa lütfen iletin teşekkür ederim.

asl

Yeni Üye
Benim bir kuşum daha var bu soylediklerinizi onada uygulasam sıkıntı olur mu?

Üst Alt