• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşumun kanatları büyümeden sertleşip dökülüyor

Mshield

Yeni Üye
5 yaşında erkek muhabbet kuşumuz var. 2 aylıkken aldığımızda kanatları uzun ve düzgündü uçabiliyordu. Sonradan kanatları tek tek dökülmeye başladı, yeni çıkan kanatlar da her seferinde biraz büyüyüp dökülüyordu. Bazen de resimlerdeki gibi taş gibi sert tümör gibi büyüyorlar ve öyle dökülüyorlardı. Çok fazla araştırma yaptım, veterinerlik fakültesine gittim ama bir çare bulamadım. Son zamanlarda bu dökülen sert şeyler iyice artmaya başladı, eskiden birkaç ayda bir dökülürken haftada bir dökülmeye başladı ben de bu vesileyle yeniden çare bulma amacıyla konuyu açmak istedim, bilgisi olanların yardımına ihtiyacımız var.

Kuşumuz sosyal, yemesi içmesi ötmesi oyun oynaması yerinde, başka bir sağlık sorunu yok. Düzenli banyosunu ve kafes temizliğini yapıyoruz. Haftada 4-5 gün meyve-sebze, dal darı, yumurta v.s. veriyoruz.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz
Rica etsem kuşunuzun resmini görebilir miyiz? Bu ur tüyünü benziyor sanırım.peki sırtında veya kuyruk sokumunda uzamış bir et parçası gibj ur var mı?

Mshield

Yeni Üye
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz
Rica etsem kuşunuzun resmini görebilir miyiz? Bu ur tüyünü benziyor sanırım.peki sırtında veya kuyruk sokumunda uzamış bir et parçası gibj ur var mı?
merhaba teşekkür ederim hoş buldum. kanatlarının altında ilk fotoğraflarda attığım gibi birkaç tane daha sert beyaz şeylerden mevcut. onlar da birkaç hafta içinde kendiliğinden düşer yere. resimde gördüğünüz gibi kanatları, kuyruğu uzamaya başlıyor ama her seferinde uzamadan yere düşüyor. düşen kanadın kökü ya siyah nokta nokta bir şekilde düşüyor ya da hiç kanat formu alamadan resimdeki gibi tümör benzeri şekilde büyüyüp düşüyor.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bu tüy virüsün malesef çözümü henüz bulunamadı sadece bağışıklığı güçlendiren besinler vermek lazım probiyatic kullanın

Mshield

Yeni Üye
Önerdiğiniz besinler nelerdir, Bir de bu hastalıktan muzdarip olup sonradan iyileşen bir kuş gördünüz acaba yoksa hep böyle mi kalıyorlar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Besinler meyve ve sebze az miktarlarda ve güzel bir mama olabilir daldari ve yulaf olur..bizzat iyileştirdiğim var düzenli probiyotigin çok faydası oluyor

Üst Alt