• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşumun ayağında kırmızı bir şey

Kasminbarut

Yeni Üye
Merhabalar son zamanlarda kuşumun ayağının altına kırmızılık vardı gittikçe çoğalmaya başladı kırmızılığın tahta tüneğe sürtündüğüB1A6B694-599A-4FBC-AFF0-42AB5AE4F789.jpeg için olduğunu düşünüyorum o yüzden ayaklarına ve tüneğine badem yağı sürüyorum . Başka sebebi olabilir mi ? Geçer mi ?

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhabalar son zamanlarda kuşumun ayağının altına kırmızılık vardı gittikçe çoğalmaya başladı kırmızılığın tahta tüneğe sürtündüğüEkli dosyayı görüntüle 63089 için olduğunu düşünüyorum o yüzden ayaklarına ve tüneğine badem yağı sürüyorum . Başka sebebi olabilir mi ? Geçer mi ?
Merhaba geçmiş olsun, nasır olmuş, eczaneden karamerhem(ıhtıyol) alın iki ayağında minik minik sürün,masaj yapın uyumadan önce küçülür ve kabuk olur, kabuklaşınca alın ordan ve fucidin krem sürün, geçmiş olsun🤲

Kasminbarut

Yeni Üye
Merhaba geçmiş olsun, nasır olmuş, eczaneden karamerhem(ıhtıyol) alın iki ayağında minik minik sürün,masaj yapın uyumadan önce küçülür ve kabuk olur, kabuklaşınca alın ordan ve fucidin krem sürün, geçmiş olsun🤲
Eminmisiniz nasır olduğundan ? Ve doktorla gitmelimiyim veya eczaneye sorsam bu fotoğrafı göstersem krem verirler mi ?

Kasminbarut

Yeni Üye
Tahta tüneğinden olmuş olabilir mi sürtünmeden dolayı zıpladığı için . Geçmesi için tüneğine yumuşak bir bez mi bağlasam ?

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Tahta tüneğinden olmuş olabilir mi sürtünmeden dolayı zıpladığı için . Geçmesi için tüneğine yumuşak bir bez mi bağlasam ?
Kumlu muydu? Kremi alıp sürün, ağrısını keser, enfeksiyon olmaz, yara kapanır,
Olabilir yumuşak canını acıtmaz, mutlaka kremi alın

Kasminbarut

Yeni Üye
Eminim, diğer parmakta da olmuş dikkatli bakarsanız
Sağ taraftaki parmağında da hafif kızarıklık ve soyulma var . O taraf geçmiş iyileşmiş olan taraf mı yoksa o da mı sol taraf gibi kızaracak . Yada sağ taraf sol taraf gibi mi kızaracak . Hangisi iyileşmiş olanı yada değil mi ?

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Sağ taraftaki parmağında da hafif kızarıklık ve soyulma var . O taraf geçmiş iyileşmiş olan taraf mı yoksa o da mı sol taraf gibi kızaracak . Yada sağ taraf sol taraf gibi mi kızaracak . Hangisi iyileşmiş olanı yada değil mi ?
Onu bilemem ama yara oluşacak gibi, tamamen tahmin, vazelin yada tatlı badem yağı gece sürün yemesin, açılırsa eğer aynı insanlarsa oluşan ayak nasırı gibi kat kat olup içe doğru gidecek, henüz yeni ve ayağını kaldırıp basamıycak acıdan😔o zaman tedavi daha da zorlaşır, inşallah biran evvel karamerhem alır sürerseniz, düşünün ayak nasırı acısını ve ayaklar tüm bedeni taşıyor, yaradılışımız böyle, onunda minicik ayakları nasırlaşmak üzere lütfen erken tedavi uygulayın çok acısı olmadan geçsin🤲😊

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Ve ayakları bazen kuruyor ne sürebilirim yağ olarak ? Badem yapı veya vazelin olmaz diyolar bazıları olur diyo ? Yada zeytin yağ mı Hindistan cevizi yağı mı ?
Tatlı Badem yağı, kantaron yağı, sade vazelin,masajı rahatlatır, yumuşatır ve zararı olmaz😊

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşlarda olabilecek ayak hasarıdır. Yani ayak tabanındaki nasırlar normal bir durum siz oraya denildiği gibi krem ve badem yağı sürün tamamen yok olmasa da rahatlatır. Ayrıca tahta tünekten olmaz aksine ağaçtan yapılmış doğal tünekler oluşmasını engeller 👍 kafes telleri, evdeki petekler, konduğu metal objeler ve sürekli aynı yerde tünemesinden oluşurlar bilginize

Kasminbarut

Yeni Üye
Kuşlarda olabilecek ayak hasarıdır. Yani ayak tabanındaki nasırlar normal bir durum siz oraya denildiği gibi krem ve badem yağı sürün tamamen yok olmasa da rahatlatır. Ayrıca tahta tünekten olmaz aksine ağaçtan yapılmış doğal tünekler oluşmasını engeller 👍 kafes telleri, evdeki petekler, konduğu metal objeler ve sürekli aynı yerde tünemesinden oluşurlar bilginize
Teşekkürler ☺. Ve ben pet shopa gittim orda bana enfeksiyon dediler ve ağaç tünek önerdiler yani şekilsiz ağaç tünek . Ayağı aynı şekilde durmasın diye . Ve krem için de sürmeyin dediler yer dediler . ?