• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Kuşumun ayağına bişi oldu

pırtık

Aktif Üye
Merhabalar az önce kuşumun tırnaklarını kesmeye çalıştık yapamadik geri kafesine koyduk ama ayağıni basamiyor bir haftadır aslında bu şekilde ara sıra kaldırıyordu ben bişi yok sandim ama şimdi iyice basamiyor denge de zorluk yaşıyor bide iki parmağının arası biraz morarmış gibi geldi ama bilemiyorum yardım edermisiniz ne yapmam lazım şuan veterinere götürecek maddi imkanım yok biraz birikim yapana kadar ne yapmam gerek resinleri ve videoları ekliyorum alta

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Geçmiş olsun, ayakta incinme veya kırık var gibi görünüyor, ayrıca neden hızlı nefes alıyor onu anlayamadım

pırtık

Aktif Üye
Geçmiş olsun, ayakta incinme veya kırık var gibi görünüyor, ayrıca neden hızlı nefes alıyor onu anlayamadım
Tırnakları çok çabuk uzadığı için ve tülune vs takıldığı için kesmek istedik elimize aldık izin vermedi geri kafesind koyduk ondan sonra zaten ayağı dedim gibi oldu ama hızlı nefes alış verişi bu yüzdendir diye düşünüyorum zatenn tüyde bide ele alıp tirnak kesmeye çalışınca stres oldu sanırım

pırtık

Aktif Üye
Dediğiniz gibi olabilir de bilemiyorum çünkü Bir haftadır böyle arasıra basamiyordu kaldırıyordu ben yorulduğu için yapıyor sanıyordum ama gözlemliyordum ve kafesin altında ızgarası var bazen bu ızgaraya tunekten aşağı altliyordu ızgaraya bı ses geldi bakmak için gittim ayağını ızgaraya sıkıştırmış ve çikartmaya çalışıyor gibiydi yardım etmeye çalıştim sonra kendisi çıkardı ama bu durum bir kaç defa oldu sanırım ayağını inciltti dediğiniz gibi çünkü kırık olsa bı yere çarpması falan lazım sanırım ama çarpma gibi bişi de olmadi dedim gibi bilemiyorum ama en kısa zamanda biraz Birikim yapip goturcem inşallah kötü bişi çıkmaz

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Dediğiniz gibi olabilir de bilemiyorum çünkü Bir haftadır böyle arasıra basamiyordu kaldırıyordu ben yorulduğu için yapıyor sanıyordum ama gözlemliyordum ve kafesin altında ızgarası var bazen bu ızgaraya tunekten aşağı altliyordu ızgaraya bı ses geldi bakmak için gittim ayağını ızgaraya sıkıştırmış ve çikartmaya çalışıyor gibiydi yardım etmeye çalıştim sonra kendisi çıkardı ama bu durum bir kaç defa oldu sanırım ayağını inciltti dediğiniz gibi çünkü kırık olsa bı yere çarpması falan lazım sanırım ama çarpma gibi bişi de olmadi dedim gibi bilemiyorum ama en kısa zamanda biraz Birikim yapip goturcem inşallah kötü bişi çıkmaz
Farklı bir durum olma ihtimali de var hocalarımız yorumlayacaktır

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Ben kırık olma ihtimalini zayıf buluyorum. Çünkü gördüğüm kadarıyla tüneği kavrayabiliyor ve hareket ettirebiliyor. Zedelenme incinme ihtimali daha kuvvetli duruyor. İyice bakın bir kızarıklık yara gibi durum var mı varsa bir hafta kadar akşamları terramicyn merhem sürünüz. Masaj yaparak. Işıkları kapatın uykuya geçsin. Eğer yara kızarıklık yoksa eklemlerde bir zedelenme olmuş olabilir onda da voltaren yada dolgit ikisinden birini alıp aynı şekilde akşamları ışıkları kapatmadan önce sürünüz. Ve kanatlıoil D3 vitamini alıp bu vitaminle destekleme yapınız.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bende Ankara’da oturuyorum, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, eğer ki krem fayda etmezse dm den iletişime geçebiliriz, rontgen çektiririm😊👍

pırtık

Aktif Üye
Bende Ankara’da oturuyorum, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, eğer ki krem fayda etmezse dm den iletişime geçebiliriz, rontgen çektiririm😊👍
Teşekkür ederim demet abla dediğinizi bı uygulayayim. Bide ben bı iki ay önce Ankara'daydim ama orda yapamadık geri Antalya'ya döndük düzeltmeyi unutmuşum yinede teşekkür ederim gecmes ise goturucem

pırtık

Aktif Üye
Ben kırık olma ihtimalini zayıf buluyorum. Çünkü gördüğüm kadarıyla tüneği kavrayabiliyor ve hareket ettirebiliyor. Zedelenme incinme ihtimali daha kuvvetli duruyor. İyice bakın bir kızarıklık yara gibi durum var mı varsa bir hafta kadar akşamları terramicyn merhem sürünüz. Masaj yaparak. Işıkları kapatın uykuya geçsin. Eğer yara kızarıklık yoksa eklemlerde bir zedelenme olmuş olabilir onda da voltaren yada dolgit ikisinden birini alıp aynı şekilde akşamları ışıkları kapatmadan önce sürünüz. Ve kanatlıoil D3 vitamini alıp bu vitaminle destekleme yapınız.
Teşekkür ederim aslı abla peki D3 vitamini alınca suyuna mi katıp vereyim

pırtık

Aktif Üye
Geçmiş olsun, voltaren krem veya dolgit krem sürebilirsiniz, ağrısı var basmıyor😔uyumadan önce sürün masaj yapın ağrıyı azaltır
Demet abla. Evde bu önerdiğin kremler gibi olan ama markası farkli olan bı krem vardi onu sürmeye çalıştım ama elime alamadim bende kafesin içinde sürmeye çalıştım ama ayağına masaj yapamadım elettirmiyor oyalarak ayaginin üstüne yanına falan surebildim yerlere sürdüm ama bı işe yarar mı cani çok yanıyor sanırım ilk başta elletmedi ısırdı baya ama kremi sürünce biraz iyi geldi sanırım sonra eklem yerine falan da sürdüm ama biraz yedi kremi bı sorun olur mu

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Demet abla. Evde bu önerdiğin kremler gibi olan ama markası farkli olan bı krem vardi onu sürmeye çalıştım ama elime alamadim bende kafesin içinde sürmeye çalıştım ama ayağına masaj yapamadım elettirmiyor oyalarak ayaginin üstüne yanına falan surebildim yerlere sürdüm ama bı işe yarar mı cani çok yanıyor sanırım ilk başta elletmedi ısırdı baya ama kremi sürünce biraz iyi geldi sanırım sonra eklem yerine falan da sürdüm ama biraz yedi kremi bı sorun olur mu
Merhaba ablacım, son durumu nedir? Hangi kremi sürdün yemese çok daha iyi olur

pırtık

Aktif Üye
Son düzenleme:

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye