• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

KUŞUM ÖLÜYOR ACİL YARDIM ZOR NEFES ALIYOR

İkbal

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Nefesi kesik kesik soluyor
Muhtemelen boğazına bir şey kaçtı
Ayakta zor duruyor
Hastalık Belirti Tarihi
16 May 2023
Arkadaşlar kuşumun boğazına bir şey takılmış nefes çok zor alıyor ayakta zor duruyor lütfen yardım edin

İkbal

Yeni Üye
Kuşum 3 yaşında bugüne kadar hiç bir problemi olmadı boğazında bir şey var kesik kesik nefes alıyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Video ekler misiniz streamable com dan yükleyip linkini buraya ekleyin bakalım 👍 acil durumsa veterinere götürün nerede ikamet ediyorsunuz?

İkbal

Yeni Üye
Kusura bakmayın uygulamıyı video eklemeyi şimdi öğrendim lütfen bakabilir misiniz

İkbal

Yeni Üye

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Soluk borusuna ne kaçmış olabilir ki 🤔 siz elle besleme mi yaptınız? Kendi yediği birşey soluk borusuna kaçmazki ne zamandır bu şekilde? Şırınga ile su verdiniz mi? Kursağındaki şişiklik hava mi ? Acil müdahale gerektiren bir durumdadır.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
7/24 veterinerler var vakit kaybetmeden götürün yani elimizden malesef bişey gelmiyor 😔 keşke yakın olsaydınız da koşup bişeyler yapabilseydik çok üzgünüm 🙏

İkbal

Yeni Üye
Soluk borusuna ne kaçmış olabilir ki 🤔 siz elle besleme mi yaptınız? Kendi yediği birşey soluk borusuna kaçmazki ne zamandır bu şekilde? Şırınga ile su verdiniz mi? Kursağındaki şişiklik hava mi ? Acil müdahale gerektiren bir durumdadır.
Muhtemelen 3 saatir böyle kuşu bu halde görünce çok araştırdık çevredeki bütün vetler kapalı sonra şırıngayla su verdik kursağında emin olmamakla birlikte kum var galiba annemler bugün bir kuşçudan kalamar ve kuş için kum almıştı onları taktıktan 1 saat sonra kuşu bu halde bulduk

Son düzenleme:

İkbal

Yeni Üye
Eğer getirebilirseniz 4. Leventteyim yardımcı olurum 🙏
Çok teşekkürler ilginiz için şehmus bey ama bulunduğum yere çok uzaksınız.
Veterinere götürdüm hava keselerinde şişme olduğunu söyledi umarım doğru teşhistir. Antibiyotik ve ilaç verdi.
10 yıldır kuş besliyorum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım İnşallah iyiileşecek

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Çok geçmiş olsun.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Çok teşekkürler ilginiz için şehmus bey ama bulunduğum yere çok uzaksınız.
Veterinere götürdüm hava keselerinde şişme olduğunu söyledi umarım doğru teşhistir. Antibiyotik ve ilaç verdi.
10 yıldır kuş besliyorum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım İnşallah iyiileşecek
İnşallah iyi olur ,hava kesesi zedelemistir bu iyi değil umarım atlatır eski sağlığına kavuşur 🤲