• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum kursak mantarı mı

boncukirella

Yeni Üye
Merhabalar benim bir kuşum var ve göğsünde ufak bir şişlik var arada kendini kabartıyor bundan Bir iki gün önce kustu ishali de var Bir de bundan bir hafta önce kakasından koku geliyordu ama onun dışında kuşum eski canlılığında arada kabarıyor pek bir şey yok yani ne bileyim yine bizimle konuşuyor ötüyor yemini yiyip suyunu içiyor top falan oynuyor salıncakta falan sallanıyor hani bir şey var mıdır bilmiyorum aşağı resmini bırakacağım zaten bilen varsa yazabilir mi şimdiden teşekkür ederim umarım kursak mantarı değildir yani anlatmaya çalıştığım şey kursak mantarındaki özelliklerin yarısı var ama benim kuşum canlı eski canlılığında bilen varsa yazsın şimdiden teşekkür ederimIMG_20240508_090144.jpg

Ekli dosyalar

boncukirella

Yeni Üye
Merhabalar benim bir kuşum var ve göğsünde ufak bir şişlik var arada kendini kabartıyor bundan Bir iki gün önce kustu ishali de var Bir de bundan bir hafta önce kakasından koku geliyordu ama onun dışında kuşum eski canlılığında arada kabarıyor pek bir şey yok yani ne bileyim yine bizimle konuşuyor ötüyor yemini yiyip suyunu içiyor top falan oynuyor salıncakta falan sallanıyor hani bir şey var mıdır bilmiyorum aşağı resmini bırakacağım zaten bilen varsa yazabilir mi şimdiden teşekkür ederim umarım kursak mantarı değildir yani anlatmaya çalıştığım şey kursak mantarındaki özelliklerin yarısı var ama benim kuşum canlı eski canlılığında bilen varsa yazsın şimdiden teşekkür ederimEkli dosyayı görüntüle 64021
Bilen var mı cevaplasın ona göre bir veterinere falan götüreyim

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Geçmiş olsun, kilosunu ölçme şansınız varsa hassas tartı ile tartın eğer kilosu yüksek çıkarsa hastalık olabilir veya kilodan sadece kaynaklı olabilir, beyaz petece üzerine yeni yaptığı dışkılarını fotoğraflarını yükleyebilir misiniz

nursima

Yeni Üye
Geçmiş olsun, kilosunu ölçme şansınız varsa hassas tartı ile tartın eğer kilosu yüksek çıkarsa hastalık olabilir veya kilodan sadece kaynaklı olabilir, beyaz petece üzerine yeni yaptığı dışkılarını fotoğraflarını yükleyebilir misiniz
Merhaba ben aynı kişiyim kilosunu ölçemem ama kakasının fotoğrafını çekebilirim gayet normal sadece ishal zaten çekeceğim Onun dışında hani eski canlılığında konuşuyor falan hatta bugün maşallah dedi yani
17151911098438761718793835445024.jpg17151911098438761718793835445024.jpgyemesinde içmesinde de bir sıkıntı yok ama sanki şu sıralar elime aldığımda ufak bir kilo kaybı yaşamış gibi ama çok ufak hani böyle Bayağı az

nursima

Yeni Üye
Merhaba ben aynı kişiyim kilosunu ölçemem ama kakasının fotoğrafını çekebilirim gayet normal sadece ishal zaten çekeceğim Onun dışında hani eski canlılığında konuşuyor falan hatta bugün maşallah dedi yani
Ekli dosyayı görüntüle 64052Ekli dosyayı görüntüle 64052yemesinde içmesinde de bir sıkıntı yok ama sanki şu sıralar elime aldığımda ufak bir kilo kaybı yaşamış gibi ama çok ufak hani böyle Bayağı az
Bir de kursağı şiş mi bakabilir misiniz
171519144083294425331497141088.jpg

Ekli dosyalar

nursima

Yeni Üye
Neyse hala Göğüs kısmı ufaktan şiş bir şey olur mu korkuyorum cidden Hani bu sefer veterinere götürsem de bir şey yoksa saçma olur götürmem Bir de veteriner oturduğumuz yere çok uzak

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Neyse hala Göğüs kısmı ufaktan şiş bir şey olur mu korkuyorum cidden Hani bu sefer veterinere götürsem de bir şey yoksa saçma olur götürmem Bir de veteriner oturduğumuz yere çok uzak
İlk fotoğrafda olan gibi şişlik varsa veteriner görmesi iyi olur ama sonradan attığınız 2 resimde normal görünüyor şuan ne durumda ?

nursima

Yeni Üye
17152651878008022005279584951506.jpg17152652573151110418869368688016.jpg17152653215601821818798505891229.jpg
Şu anki durumlar bu şekilde Hani bazen hiç şaşırmıyor bazen de şişiriyor son fotoğrafta olduğu gibi öyle yani Ama hala şey böyle hareketlerine bir sıkıntı yok yine hareket ediyor yine konuşuyor yine yine eski canlılığında hani Eğer kursak mantarı olsa ne bileyim böyle eski canlılığında olmazdı yani Ne bileyim benim daha önce kursak mantarı olup ölen bir kuşum vardı o hiç kımıldamıyordu ama boncuk öyle değil

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Ekli dosyayı görüntüle 64073Ekli dosyayı görüntüle 64074Ekli dosyayı görüntüle 64075
Şu anki durumlar bu şekilde Hani bazen hiç şaşırmıyor bazen de şişiriyor son fotoğrafta olduğu gibi öyle yani Ama hala şey böyle hareketlerine bir sıkıntı yok yine hareket ediyor yine konuşuyor yine yine eski canlılığında hani Eğer kursak mantarı olsa ne bileyim böyle eski canlılığında olmazdı yani Ne bileyim benim daha önce kursak mantarı olup ölen bir kuşum vardı o hiç kımıldamıyordu ama boncuk öyle değil
Kursak mantarı gizli seyretme durumu olabilir, genellikle ama ağzında yem parçası çevirme, kusma , ağzının ekşi kokmasi gibi durumlar yaygındır, tavsiyem ise zeolit tozu temin ederek haşlanmış yumurta veya sebzeye ilave edip vermeniz , böylece durum garantilenmiş olur , kursak mantarı ise iyileşir değilse de olmasını önler hatta diğer birçok hastalığa da faydası vardır direnç yükseltir, zeolit tozu için mamaist.com veya Şehmus beye özelden ulaşabilirsiniz , içiniz rahat etmez ise veterinere de götürebilirsiniz tedbirli olmak açısından, kanatlı uzmanı bulmak için yardımcı olabiliriz yakınlarda , ayrıca tünek olarak tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim plastik tünek ayakta mantar ve yaraya sebep olur , foruma yeni üye oldunuz sanırım
Size tavsiyem takviye olarak
Gervit-w multivitamin
Entrobac probiyotik
BT amin Forte
Zeolit tozu
Ürünleri mamaist.com veya internet üzerinden bulunabilir, 3 ürün ana takviyedir kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim zeolit tozu ise eğer kursak mantarı varsa bunu engeller , zeolit tozu sitede bulunamaz ise @Şehmus BAKIR beye özelden ulaşabilirsiniz

nursima

Yeni Üye
Kursak mantarı gizli seyretme durumu olabilir, genellikle ama ağzında yem parçası çevirme, kusma , ağzının ekşi kokmasi gibi durumlar yaygındır, tavsiyem ise zeolit tozu temin ederek haşlanmış yumurta veya sebzeye ilave edip vermeniz , böylece durum garantilenmiş olur , kursak mantarı ise iyileşir değilse de olmasını önler hatta diğer birçok hastalığa da faydası vardır direnç yükseltir, zeolit tozu için mamaist.com veya Şehmus beye özelden ulaşabilirsiniz , içiniz rahat etmez ise veterinere de götürebilirsiniz tedbirli olmak açısından, kanatlı uzmanı bulmak için yardımcı olabiliriz yakınlarda , ayrıca tünek olarak tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim plastik tünek ayakta mantar ve yaraya sebep olur , foruma yeni üye oldunuz sanırım
Size tavsiyem takviye olarak
Gervit-w multivitamin
Entrobac probiyotik
BT amin Forte
Zeolit tozu
Ürünleri mamaist.com veya internet üzerinden bulunabilir, 3 ürün ana takviyedir kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim zeolit tozu ise eğer kursak mantarı varsa bunu engeller , zeolit tozu sitede bulunamaz ise @Şehmus BAKIR beye özelden ulaşabilirsiniz
Yani aslında evet Hani bundan Bir hafta önce kusmuştu ama sadece bir kere veterineri aradım dedi Bir şey olmaz hani yine de getirebilirsiniz o gün işlerim vardı diye götüremedim ama ertesi gün götürmeyi düşündüğümde İyidi gayet O yüzden götürmedim Teşekkür ederim ben Muhtemelen bulurum hani dediğiniz şeyleri kullanırım

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Yani aslında evet Hani bundan Bir hafta önce kusmuştu ama sadece bir kere veterineri aradım dedi Bir şey olmaz hani yine de getirebilirsiniz o gün işlerim vardı diye götüremedim ama ertesi gün götürmeyi düşündüğümde İyidi gayet O yüzden götürmedim Teşekkür ederim ben Muhtemelen bulurum hani dediğiniz şeyleri kullanırım
Hava kesesi sıkıntısı olabilir veteriner görmeli ve rontgen çekilmeli