• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum eskisi gibi neşeli değil.

Asel'in Oğluşu

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Kabarma, uyku, titreme
Hastalık Belirti Tarihi
4 May 2024
Kullanılan İlaç
Keyf Plus Multivit
Merhaba Kafes Kuşları. Oğlum Mıstık 5 yıldır bizimle yaşıyor. Hep gündüzleri hareketliydi ve konuşmayı çok severdi. Ama son 2 gündür kafesinden hiç çıkmıyor ve gece gündüz demeden durmadan kabararak ve titreyerek uyuyor. Kafesten çıktığı zamanda kafesin üstüne tüneyip uyumaya başlıyor. Çok yorgun gözüküyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

20240507_172159.jpg20240507_172328.jpg20240507_172523.jpg

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhaba taban beyaz olacak şekilde beyaz peçete yada beyaz kağıt olabilir yeni yapılmış dışkıları atar mısınız. Görüntü olarak iyi görünmüyor. Hava akımına maruz kaldı mı yada başka bir etken. Kusması öğürmesi var mı. Yemesi içmesi nasıl. Yavrunuza neler verirsiniz. Beslenme düzeni nasıl farklı bir şey yedi mı içti mı. Biraz daha detaylandırır mısınız.

Asel'in Oğluşu

Yeni Üye
Sadece sabahları evi havalandırmak için balkon kapısını açıyordum. Çoğu kez farklı sebze, meyve vermeyi denedim ancak kendi yeminden başka bir şey yemiyor. Suyuna da söylediğim vitamini damlatıyorum başka bir şey içmedi. Normalde yemliğine koyduğum yemi 2 günde bitirirdi ama bu gün üçüncü gün ve yemini bitirmemiş. Çok hızlı nefes alıp veriyor gibi gözüküyor. Durmadan başını tüylerine gömüp uyuyor titreyerek.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Streamable.com üzerinden videosunu ekleyip linkini burada paylaşır mısınız yandan kuyrukta gözükecek şekilde olsun lütfen. Dışkılar hiç iyi değil. Anlattığınıza göre kanatlı uzman görmesinde fayda var. Nerede ikamet ediyorsunuz kanatlı uzman tavsiyesi bulunalım. Buradan önerebileceğimiz şeyler belli. Yemedigini söylüyorsunuz evinizde mısır unu yumurta ve suyla mama yapıp şırıngayla beslemek. Yavrunuzu sıcak tutmak.

Asel'in Oğluşu

Yeni Üye
Muğla Madenler ilçesinde yaşıyorum. Bende internetten araştırdım ancak kanatlı hayvanlara bakan bir uzman bulamadım. Sizin önerebileceğiniz ilaç var mı? Sıcak tutmak için kafesinin üstüne örtü örttüm ve kurutma makinesiyle sıcak hava yapıyorum.

Ekli dosyalar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
İlaç önermek doğru olmaz çünkü hastalığı ne bilmiyoruz. Kurutma makinası yapmayın. Eğer sıcak su torbası varsa kafesin yanına yada yakınına koyun. Yemiyorsa eğer iyice haşlanmış yumurta sarısı 15 dakika kadar haşlayın sarısının yarısını alın biraz içine mısır unu ekleyip ılık suyla yoğurt kıvamına getirin. Şırınganın ucundaki iğneyi çıkartıp 2.5 yada 3 ml kadar bu mamayı çekip gaga kenarından az az vermeye çalışın. Aslında zeolit tozu multivitamin gervit ve probiyotik entrobac olsaydı bağışıklığı için bunları kullanmanızı tavsiye ederdim. Eğer ki yavrunuz iyileşirse bu dediklerim ürünleri mutlaka alınız. Ama şuan için evinizdeki imkânlar kısıtlı. Kekik çayı da yapabilirsiniz. Dediklerim yavrunuzu iyileştirmez sadece karnı tok olup kekik çayı içerse belki biraz toparlatabilir. Size kanatlı uzman listesi birakicam bir bakın isterseniz. Sende Yorum Yap! - Kanatlı Uzmanı Tavsiyesi Verir Misiniz?

Asel'in Oğluşu

Yeni Üye
Tamamdır dediklerinizi uygulayacağım. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.:giggle::giggle: