• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Kuşum bugün kusmaya başladı

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Evet abla daha yeni koydum yemini bişi yutmuş olamaz gibi çunku kafesinde yutacak kadar küçük bişi yok bide kursagini nasıl kontrol etmem gerek
Yemi nemli olabilir mi?
Yem kattıktan sonra oldu anladığım kadarıyla yemde sıkıntı olabilir, kursağında dokun, kafes dibine inip tül, ip bişey de yemiş olabilir, kursağının dokunarak kontrol edeceksin, sert birşey var mı yok mu elinle hissedersin

pırtık

Aktif Üye
Yemi nemli olabilir mi?
Yem kattıktan sonra oldu anladığım kadarıyla yemde sıkıntı olabilir, kursağında dokun, kafes dibine inip tül, ip bişey de yemiş olabilir, kursağının dokunarak kontrol edeceksin, sert birşey var mı yok mu elinle hissedersin
Tamama abla bakip geri dönüş yapicam

pırtık

Aktif Üye
Yemi nemli olabilir mi?

Abla şimdi bakmaya çalıştım ama elimde fazla duymadığı için pek anlamadım ama sanki biraz sertlik hissettim gibi şırınga aldım geldim ağzına su vermeye çalıştım ama yaptırmadı şimdi kafesine koydum ama kanatlarini hafif açarak kafes tabanında gözleri kapalı bı şekilde duruyor

Bide dün akşam falan kendine ellettirmedi bugün sabahtan beri kafesten çıkıp yanıma gelmek istiyor ben çıkarmıyorum yorulmasını diye ama elimi kafese sokunca kendini sevdiriyor daha bı uysallasti bugün

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Abla şimdi bakmaya çalıştım ama elimde fazla duymadığı için pek anlamadım ama sanki biraz sertlik hissettim gibi şırınga aldım geldim ağzına su vermeye çalıştım ama yaptırmadı şimdi kafesine koydum ama kanatlarini hafif açarak kafes tabanında gözleri kapalı bı şekilde duruyor

Bide dün akşam falan kendine ellettirmedi bugün sabahtan beri kafesten çıkıp yanıma gelmek istiyor ben çıkarmıyorum yorulmasını diye ama elimi kafese sokunca kendini sevdiriyor daha bı uysallasti bugün
Öğürme devam ediyor mu, nerde mutluysa orda kalsın tahminimce yemden oldu😔yanına al sıcak tut, kanat açması, titremesi, öğürme si, kusmaya çalışması birşey dokunup Zehirlenme belirtisi, kusturabilirsen çok iyi olur🤲👍

pırtık

Aktif Üye
Öğürme devam ediyor mu, nerde mutluysa orda kalsın tahminimce yemden oldu😔yanına al sıcak tut, kanat açması, titremesi, öğürme si, kusmaya çalışması birşey dokunup Zehirlenme belirtisi, kusturabilirsen çok iyi olur🤲👍
Evet demet abla hayla kusuyor bizde çok mutlu ama eski yemini yiyor gardin mix olandan var yemliginde diğer yemini daha açmadım onu yemedi kusturmak için dediğiniz gibi şırınga ile su vermeye çalıştım ama izin vermiyor bişi yapamıyorum elime alınca direk çırpınmaya başlıyor kanatlarının açıyor bende öyle olunca kanadını kirarim bişi olur diye fazla üstlemeden kafesine geri koyuyorum yani şimdi kuşum ölür mü bişi yapamıyorum çünkü 🥺😞

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Evet demet abla hayla kusuyor bizde çok mutlu ama eski yemini yiyor gardin mix olandan var yemliginde diğer yemini daha açmadım onu yemedi kusturmak için dediğiniz gibi şırınga ile su vermeye çalıştım ama izin vermiyor bişi yapamıyorum elime alınca direk çırpınmaya başlıyor kanatlarının açıyor bende öyle olunca kanadını kirarim bişi olur diye fazla üstlemeden kafesine geri koyuyorum yani şimdi kuşum ölür mü bişi yapamıyorum çünkü 🥺😞
Hangi yemden sonra olduysa onu yok et👍eski yem dediğin son koyduğun yem mi

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Evet koyduğum yem gardin mix yeni aldım noture plani daha açmadım onu yemedi bile
Tm yemi kontrol et istersen, son kullanma tarihi, ağzı açık kalmasın ne zamndır yiyor, ilk kez ne zaman açtın ve ballı çubuklardan falan sakın verme👍🤲

pırtık

Aktif Üye

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Evet abla kusarlende kusmadan öncede garden mix vardi. Şimdi bu garden mixsi çıkartıp nature plan olan yemden mi koyayım ama yemde yemiyor sabahtan beri yemedi şimdi biraz su içirebildim şırınga ile
Ablacım o yemi ver me, yakınında petshop varsa yeni al, diğerini de yemiyor diyorsun
Büyük ihtimalle yemden kaynaklı sıkıntı

pırtık

Aktif Üye
Ablacım o yemi ver me, yakınında petshop varsa yeni al, diğerini de yemiyor diyorsun
Büyük ihtimalle yemden kaynaklı sıkıntı
Abla kuşumun kusması geçti gibi ama sabahtan beri bişi yemedi içmedi bide dışkısı büyük ve koyu renkte biraz da katı gibi yaparken biraz zorlanıyor sanırım şimdi kafesten çıkmak istedi saldım kafesin üstünde uyuyor
Bide kanatları sürekli açık ve titretiyor

Üst Alt