• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşlara Pelet Yem zararlı mı faydalı mı ?

Maviş Paşa

Tutkulu
Kuşlara pelet yem vermek zararlı mıdır. Ödül yemi olarak arada çeşit olarak vermek istiyorum. Almadım henüz uygun fiyatlı olursa bakıp alacağım😃 bazı kafeslerde tabanlık için kullanıyorlarmış pirinç gibi olanı sanırım. Ben renkli nohut gibi olan jelibon gibi olanından almayı düşünüyorum. Birde yerler mi yemez mi bilemedim. Zararlı ise almayacam.

Bahar Y.

Müdavim
Verenler değişiklik olsun diye değil direkt kabuklu yemeden pelet yeme geçiş yapıyorlar, ben önermem çünkü o kadar renkli olmaları benim tuhafıma gidiyor doğallıktan uzak gibi geliyor, ek olarak temin etme durumu sıkıntılı, yemeyen kuşta çok oluyor diyebiliyorum, tohum bakımından zengin yeminiz varsa dal darı kalamar kemiği ve ek takviyeleri yapıyorsanız gayet yeterli bakıyorsunuzdur evladınıza

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
alma imkanınız varsa iyi markaların palet yemleri güvenilir ve yemlerden daha besleyici ama fiyatı biraz tuzlu ve alıştırması da zor

Maviş Paşa

Tutkulu
Verenler değişiklik olsun diye değil direkt kabuklu yemeden pelet yeme geçiş yapıyorlar, ben önermem çünkü o kadar renkli olmaları benim tuhafıma gidiyor doğallıktan uzak gibi geliyor, ek olarak temin etme durumu sıkıntılı, yemeyen kuşta çok oluyor diyebiliyorum, tohum bakımından zengin yeminiz varsa dal darı kalamar kemiği ve ek takviyeleri yapıyorsanız gayet yeterli bakıyorsunuzdur evladınıza
Daldarı Aspur yulaf sağlık tohumu kum kalamar hepsi var meyve sebze de yiyorlar yumurta ve mama yemiyorlar. Videolarda falan verilince sorayım dedim 😊 almayayım o zaman ona alışır yem yemezler

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Daldarı Aspur yulaf sağlık tohumu kum kalamar hepsi var meyve sebze de yiyorlar yumurta ve mama yemiyorlar. Videolarda falan verilince sorayım dedim 😊 almayayım o zaman ona alışır yem yemezler
şehmus abiden mama aldım benim kuşlarda yemiyordu gönderdigine büyük ilgi gösteriyorlar
@Şehmus BAKIR

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ben önermiyorum ama bir kaçtane kanatlı uzmanı öneriyor bildiğim bu yüzden araştırıyorum hatta alıp deniycem 👍

Maviş Paşa

Tutkulu
Ben önermiyorum ama bir kaçtane kanatlı uzmanı öneriyor bildiğim bu yüzden araştırıyorum hatta alıp deniycem 👍
Sitelerde kilo ile var ve pahalı. Yiyip yemiyeceğini bilemedim boşa almış olurum diye. Dişi kuşum herşeyi yiyor o yerse Diğerleri de yer diye düşünüyorum. Az miktarda bulursam alacağım. Büyük parça olarak değil yem gibi ezerek veriyor bazı videolarda.
Renkli ekmek kırıntılarını çok şükür yemiyorlar atıyorlar bunu da öyle görüp atarlar sanırım. 😏

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Sitelerde kilo ile var ve pahalı. Yiyip yemiyeceğini bilemedim boşa almış olurum diye. Dişi kuşum herşeyi yiyor o yerse Diğerleri de yer diye düşünüyorum. Az miktarda bulursam alacağım. Büyük parça olarak değil yem gibi ezerek veriyor bazı videolarda.
Renkli ekmek kırıntılarını çok şükür yemiyorlar atıyorlar bunu da öyle görüp atarlar sanırım. 😏
Renkli ekmek kırıntıları zaten kuşlara zararlı o tarz şeyler içeren yemleri kullanmayın bence

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Pelet yem alışması zor olur iyi marka bulması zor olur fiyatlar uçuk olur her zamn alma imkanın olmayabilir sonuçta arz talep üzerine kurulu bir sistem satmadigi malzemeyi devamlı getirebilecekmi satıcı oda var ve durdukça besin degerleri düşebilecek yapıda bu yemler çünkü vitamin vs şeyleri sonradan ekleme yaparak üretiyorlar bence gereksiz heyecen

Maviş Paşa

Tutkulu
Pelet yem alışması zor olur iyi marka bulması zor olur fiyatlar uçuk olur her zamn alma imkanın olmayabilir sonuçta arz talep üzerine kurulu bir sistem satmadigi malzemeyi devamlı getirebilecekmi satıcı oda var ve durdukça besin degerleri düşebilecek yapıda bu yemler çünkü vitamin vs şeyleri sonradan ekleme yaparak üretiyorlar bence gereksiz heyecen

Darı marul gibi ona alışır yem yemezler diye düşündüm. Ben gerekli olan herşeyi vermeye çalışıyorum. Temin etmek sıkıntı olacak zaten. Bildiğin işten şaşmamak lazım 😊

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Ben pelet yemi ağzımda biraz çiğnedim ve aynaya baktığımda ağzım sanki çeşitli renkte boya içindeydi... Bu koşullarda kuşuma pelet yem veremem... Bence doğal değil... Tuğrul kardeşimin ve Bahar kardeşimin fikirlerine de aynen katılıyorum...

Son düzenleme:

Maviş Paşa

Tutkulu
Ben pelet yemi ağzımda biraz çiğdim ve aynaya baktığımda ağzım sanki çeşitli renkte boya içindeydi... Bu koşullarda kuşuma pelet yem veremem... Bence doğal değil... Tuğrul kardeşimin ve Bahar kardeşimin fikirlerine de aynen katılıyorum...
Evet bide o da var. Ben renkli zımparalı tünek bile takmıyorum. Boyalı diye. Bu pelette vitamin mineral kalsiyum vs katkısı olduğu için almayı düşünmüştüm. Vazgeçtim Almaktan 😂

Üst Alt