• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kursak mantarı mi?

cimennnn

Müdavim
Merhabalar malesef konuyu korkarak açıyorum ama inşallah korktuğum gibi birseyi yoktur.
Kuşum yemli dışkı yapıyo sürekli olmasa da yapıyo aralıklarla.
Yumurtlama durumu mevcut kızgınlık yumurtası yapıyo bir türlü son veremedik bu duruma.
Dışkı resimlerini yükledim. Yem ve su içtikten sonra yaptığı hareketi de koydum.
Yemli dışkı yapıyo diye 3 gün probiyotik verdim ama bir etkisi olmadı sanırım bugün sabah baktığım da yine yemli dışkıları mevcuttu.
Yemi taze yeni açıldı paketi garden mix kullanıyorum.
Birde dün elma verdim.
Yem yemesi bazen azalıyor ama öyle hiç yememe değil sadece az yem yiyo az yediği zaman aspur verdiğim de aspuru yiyo sorunsuz acaba yemi mi beğenmiyor ondan emin olamadım.
Aklıma ekstra bisey gelmiyo eksik unuttuğum bisey varsa söylerim.

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Kuş kumu probiyotik kullanıyor musun

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
İlk etapta bir iç parazit yap bakalım değişim olacak mı worm mix edin veya levamizol etken maddeli bir ilaç.

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bu etapta probiyotik verme biraz bağırsaklari kendini toplasın

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Olur ağızdan 1 damla 1 defa şeklinde 10-15 gün sonra tekrar bir uygulama yapıp bitiriyorsun. İlk uygulama parazitler için ikinci uygulama parazit yumurtalarin çıkmasına karşı. Kafesi temiz tut bu arada

cimennnn

Müdavim
Olur ağızdan 1 damla 1 defa şeklinde 10-15 gün sonra tekrar bir uygulama yapıp bitiriyorsun. İlk uygulama parazitler için ikinci uygulama parazit yumurtalarin çıkmasına karşı. Kafesi temiz tut bu arada
Kafesi temiz tutuyorum günlük temizliyorum kafes dibinde yumurtladıgi için kafes dibinde kuluçkaya yatıyo o yüzden tüyleri kirlenmemesi için dikkat ediyorum. Suyunu yemini de günlük veriyorum.
Ben o zaman yarın alıp ilk yarın veririm 15 gün sonrada bir kere daha vericem. Yarın verdikten 3 gün sonra düzelme olmazsa tekrar size danışırım. Teşekkür ederim ilginiz için. 🙂

cimennnn

Müdavim
Merhaba bugün tüm eczaneleri dolaştım fakat bu ilaç yok dediler bunu gösterdiler almamı tavsiye eder misiniz? Yada başka bir ilaç ismi önermeniz mümkün mü?

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Nilverm alabilirsin yoksa oda iş görür

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bu arada nilverm hayvan ilacı eczanede bulunmaz

cimennnn

Müdavim
Anladım ben aramaya devam edim o zaman bu dediğinizi de bulabilcem yer yok sanırım ınternetten alabilirsem alabiliyorum sanırım. Bu ilaçları bulana kadar yapabileceğim başka birsey var mı? Şuan durumu iyi hareketli konuşuyo uçuyo fln ama yine de ilerlemesine engel olmak için yapabileceğim bisey var mı?

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Anladım ben aramaya devam edim o zaman bu dediğinizi de bulabilcem yer yok sanırım ınternetten alabilirsem alabiliyorum sanırım. Bu ilaçları bulana kadar yapabileceğim başka birsey var mı? Şuan durumu iyi hareketli konuşuyo uçuyo fln ama yine de ilerlemesine engel olmak için yapabileceğim bisey var mı?
Veteriner ilaçları satan eczanelerde olur kardeşim. Başka yerde zor bulursun

cimennnn

Müdavim
Veteriner ilaçları satan eczanelerde olur kardeşim. Başka yerde zor bulursun
Çevremde malesef yok veteriner ilacı satan eczane. Çevremde bugün 10 eczaneye gittim hiç birinde yok hepsinin dediği laf depo da yok bayadir bu ilaç gelmiyo oluyo.

cimennnn

Müdavim
Forumdaki bazı konulara vs baktım bu ilacı da gördüm bu ilaç uygun mu benim kuşum için