• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kızgınlık döneminde olduğunu nasıl anlarım?

burakdalbudak

Paylaşımcı
Merhaba,

2 ay önce çift kuş satın almıştım. Erkeğin ceresi lacivert olmuştu fakat dişinin ceresi hep beyaz kahverengiye dönmesi gerekmiyor mu? Veya türü farklı olduğu için anlaşılmıyor mu sormak istedim.Ekli dosyayı görüntüle 14014

EnesGenç

Eski Forumcu
Kur yaptıklarını görüyor musunuz

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Pek birbirleriyle ilgili değiller gibi Maşallah buarada

burakdalbudak

Paylaşımcı
Kur yaptıklarını görüyor musunuz
Dostum 10 gün önce yuvada ne kadar talaş varsa attı az birşey bıraktı içinde durmadan içine girip çıkıyor. Yem verme, öpüşme, kaşıma hepsi oluyor. Çok fazla ilgilenmek istemediğim için sürekli gözlemlemiyorum. Kafesin altını değiştirirken erkeğin 8 9 kere ayak attığını gördüm. Dişi gaga attı izin vermedi ama sonuç ne olur bilmiyorum.

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Dostum 10 gün önce yuvada ne kadar talaş varsa attı az birşey bıraktı içinde durmadan içine girip çıkıyor. Yem verme, öpüşme, kaşıma hepsi oluyor. Çok fazla ilgilenmek istemediğim için sürekli gözlemlemiyorum. Kafesin altını değiştirirken erkeğin 8 9 kere ayak attığını gördüm. Dişi gaga attı izin vermedi ama sonuç ne olur bilmiyorum.
İşte orda erkeğin ne kadar kızgın olduğu devreye giriyor dişi vursada erkek direncini kırana kadar kur yapması lazım kızgınlık bu şekilde benim erkeğin yediği dayağın haddi hesabı yok ama hayvan kızgın olduğu için yılmadan ayak atıyor ve sonunda dişide izin veriyor

burakdalbudak

Paylaşımcı
İşte orda erkeğin ne kadar kızgın olduğu devreye giriyor dişi vursada erkek direncini kırana kadar kur yapması lazım kızgınlık bu şekilde benim erkeğin yediği dayağın haddi hesabı yok ama hayvan kızgın olduğu için yılmadan ayak atıyor ve sonunda dişide izin veriyor
Havalar soğudu diye salona aldım zaten sabahtan akşama kadar hiç susmuyor dişiye kur yapmaktan. Uyurken bile ötmeye devam ediyor anlamış değilim 😅

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Kuşunuz daha genç o yüzden yavaş yavaş kahverengileşir

Üst Alt