• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kırmızı bit

cwmelkor

Aktif Üye
Arkadaşım bakamadıgı için bir çift kuş getirdi ve bende sohbete daldım ilerleyen saatlerde kuşlara bakınca kuşlarda kırmızı bit oldugunu ve baya çok oldugunu fark ettim. Bitler saga sol yayıldı. Birinci sorum bu bitlerden nasıl kurtulacam 2. Sorum tyson bitason diye bir ense damlası var onu kullanmalımıyım işe yarar mı sprey falan öldürcegini sanmıyorum bunları

EnesGenç

Eski Forumcu
bitleri apex albino gibi bit pire parazit giderici spreyı sıkarak dediğiniz bitlerden kurtulur 2. sorunuza cevap verecek bilgiye sahip değilim üstadlar görüp yardım edecektır

Bahar Y.

Müdavim
Sprey kullanmayın, yararından çok zararı olur apex vitamindede olduğu gibi bit spreyindede yeterli bir marka değil, vilmectin bulabilme şansınız var mı?

cwmelkor

Aktif Üye
Sprey kullanmayın, yararından çok zararı olur apex vitamindede olduğu gibi bit spreyindede yeterli bir marka değil, vilmectin bulabilme şansınız var mı?
Vilmectin bulamadım hiç bir yerde onun kadar olmasada bitason bulabildim

Bahar Y.

Müdavim
Önemli olan içinde ivermektin maddesinin bulunması bitasonda olur fakat 1 damlayı geçmesin, bitmiş vitamin damlalığı varsa güzelce kaynar suyla yıkayın, ona koyun onunda 1 damla enseye damlatın

cwmelkor

Aktif Üye
Önemli olan içinde ivermektin maddesinin bulunması bitasonda olur fakat 1 damlayı geçmesin, bitmiş vitamin damlalığı varsa güzelce kaynar suyla yıkayın, ona koyun onunda 1 damla enseye damlatın
Damla kuşa bulaşan bitleri kanını emenleri öldürecek peki çevrede bulunan sagda solda olanlara nasıl bir yöntem izlemeliyim

Bahar Y.

Müdavim
Chrysamed diye bir sprey varmış onu deneyin isterseniz ama kuşa denk gelmesin, kafesinede sıkmayın bundan, kafesi kemirir falan zehirler kuşu

Üst Alt