• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kilolu muhabbet kuşu için hangi tahıllar

İreem1

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Halsizlik, uçamama, aşırı kilolu görünüm, uyku hali
Hastalık Belirti Tarihi
1 Eyl 2020
Merhaba arkadaşlar. İnanılmaz kilolu bir kuşum var. Onun için diyet beslenme uygulayacağım. Ama hangi tahılı vermeliyim bilemiyorum. Bu konuda çok yanlış bilgi dolanıyor. Kimi akdarı, kimi daldarı kimi ise aspur ver diyor. Biri daldarı kilo yapar derken diğeri hayır yapmaz diyor. En son güvenerek birine aspur aldım. Ama aspurdan da emin değilim. Hangi tahıl, nasıl kullanılmalı, ne kadar süre kullanılmalı lütfen bilen birileri yazsın.

Ekli dosyalar

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Söylenilen yemlerin zayıflama ile ilgisi yoktur.. kuşunuza sindirim duzenliyici ve kum veriniz birde bol bol spor yaptırın gün içinde ucurun ucamiyorsa peşinde gezin yurutun suyuna arada bir iki,üç Damla limon koyun biraz zamanla eritir

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Aspur azaltın aspurun yağ oranı fazla , limonlu su verin hafta 2-3 kez tünek sayısını artırın.Spor şart şehmus abini dediği gibi...

İreem1

Yeni Üye
Anlıyorum. Önerdiğiniz ekstra şu daha iyi olur dediğiniz bir tahıl var mı acaba kalori olarak az olan ? Kuş artık kilodan uçamıyor malesef sürekli pıt yere düşüyor. Bir an önce zayıflasın sağlığına kavuşsun istiyorum.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Anlıyorum. Önerdiğiniz ekstra şu daha iyi olur dediğiniz bir tahıl var mı acaba kalori olarak az olan ? Kuş artık kilodan uçamıyor malesef sürekli pıt yere düşüyor. Bir an önce zayıflasın sağlığına kavuşsun istiyorum.
Ak Darı ağırlıklı bir yem karışımı olsun önünde mümkünse aspur (sade yem) bir süre olmasın ya da az olsun. Dal darı da vermeyin.

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Normal karışık bir yem alıp verin oranları düzgün bir yem imkanınız varsa versele laga alın

hakkie

Yeni Üye
Egzersiz ve oranı düzgün bir yem. Söylendiği gibi versele laga olabilir. Hızlı yağ yakımı istiyorsanız röhnfried carni speed ürününü deneyebilirsiniz. Arkadaşımın kuşunda denedik ve 2 haftada belirgin bir sonuç aldık. Ama egzersiz yaptırmak şart... Ürünü de haftada 5 gün toplam toplam 10 gün kullandı. Yani hafta içi 5 gün sonra 2 gün ara, bir gün temiz su, bir gün probiyotik.

ilgilenirseniz linki:Röhnfried Carni-speed (yağ Yakıcı Metobolizma Düzeltici) 30ml

Moderatör tarafında düzenlendi: