• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kene ve kusumun yaltigi tuhaf hareket

Rayus

Paylaşımcı
Muhabbet kusunda kene olup olmadığını nasil anlayabilirim, bir de kuşum garip bir hareket yapıyor sabahtan beri bayramdan dolayı köy yakınlarında bir yere geldik bir sıkıntı mı oluştu acaba yardımcı olabilir misiniz, vudeo yukleyemiyorum snrm

Zeus

Müdavim
Anasayfada video yükleme adımlarını izleyerek yükleyebilirsiniz. Kene-pire-bit olduğunu anlamanın yolu kuşu elinizle telefonun flaş ışığıyla kontrol etmeniz ☺ öncesinde ense damlası yaptırmış mıydınız?

Rayus

Paylaşımcı
Anasayfada video yükleme adımlarını izleyerek yükleyebilirsiniz. Kene-pire-bit olduğunu anlamanın yolu kuşu elinizle telefonun flaş ışığıyla kontrol etmeniz ☺ öncesinde ense damlası yaptırmış mıydınız?
Streamble ile yukleyemiyorum hata verip duruyor başka bir yolu var mı video yuklememin

Rayus

Paylaşımcı
Oldu galiba, daha önce ense damlası yaptırmadım

Zeus

Müdavim
Oldu galiba, daha önce ense damlası yaptırmadım
Daha bilgili olanlar muhakkak fikir verir ama benim gördüğüm sindiremediği için ağzını açıp kapatıyor. Kafesinizde girit kum var mı? Kuşların taşlıkları olduğu için kum yiyerek sindirim yaparlar 😊 dış parazit için ense damlasını da yaptırmanız gerekir aslında, ivermectin içerikli damla sadece ensesine şırınga ucundaki tek damla olacak şekilde yılda 2 kez önerilir. @Şehmus BAKIR ’a dm’den yazarsanız yardımcı olacaktır.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Sindirim sorunu yaşıyor. Kafesinde sürekli Girit kum bulundurun. Kafesiniz kuş beslemek için uygun değil. Köşeli kafes tercih edin. Kene bariz büyük bir nokta gibi sabit durup kendini mutlaka belli ediyor. Elimizle kontrol edin.

Rayus

Paylaşımcı
Sindirim sorunu yaşıyor. Kafesinde sürekli Girit kum bulundurun. Kafesiniz kuş beslemek için uygun değil. Köşeli kafes tercih edin. Kene bariz büyük bir nokta gibi sabit durup kendini mutlaka belli ediyor. Elimizle kontrol edin.
Normalde kullandığı kafes farklı bu daha küçük olduğu için yanıma bunu aldım teşekkürler. Ya kum kullanıyorum sürekli aslında yiyor da ama dün de saksıda ki bitki toprağını eseliyordu anlayamadim gitti hafif kabarık durunca başka bir problemi var sandım teşekkür ederim tekrardan