• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Kanlanmis tüy kapsülü

Runoh

Aktif Üye
Merhabalar Sultan papağanlarim tuy doneminde ve dişi papağanımin yeni cikan kapsullerinden biri patlamis gibi yaninda 3 4 daha kapsul vardi yeni cikan onlar iyi yikarken gördüm bu tüy sorununa bir mudhale yapmam gerikiyormu yoksa kendiliginden gecermi?

Ekli dosyalar

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Merhabalar Sultan papağanlarim tuy doneminde ve dişi papağanımin yeni cikan kapsullerinden biri patlamis gibi yaninda 3 4 daha kapsul vardi yeni cikan onlar iyi yikarken gördüm bu tüy sorununa bir mudhale yapmam gerikiyormu yoksa kendiliginden gecermi?
Merhaba geçmiş olsun, Çürüme olmadan🤲
Hemen oraya Rif ampul kullanabilirsiniz 2-3 güne tazeler, ve enfeksiyon varsa alır söker yeni tüyleri😊

Kanarya

Yeni Üye
Ben 2 gün önce rif sürdüm bugün kuyruğu düşmek üzere kendisi mi çıkarsın enfeksiyon olan tüyünü yoksa ben alıyım mı ?

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Ben 2 gün önce rif sürdüm bugün kuyruğu düşmek üzere kendisi mi çıkarsın enfeksiyon olan tüyünü yoksa ben alıyım mı ?
Merhaba tüy iyce ölmüşse alabilirsiniz, fotoğraf paylaşırsanız sevinirim

Kanarya

Yeni Üye
Tüyü çıktı çevirdim elimle koptu kendiliğinden çok teşekkür ederim ☺ 🙏🏻🐥

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Tüyü çıktı çevirdim elimle koptu kendiliğinden çok teşekkür ederim ☺ 🙏🏻🐥
Rica ederim geçmiş olsun, yerine tüy gelmiştir, rif sürün 1-2 defa yeterli olur, geçmiş olsun, güzel ötüşleri olsun bızdığın😊🤲👍

Runoh

Aktif Üye
Rica ederim geçmiş olsun 🤲😊
Benim erkek papağan dişinin bu kanayan tüyünü sürekli isirip koparmaya çalışıyor. Odaklandı sürekli oraya gaga atmaya calisiyor dişi karşı çıkıyor. Ayırmama gerek varmi kanat kendine gelene kadar.

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Benim erkek papağan dişinin bu kanayan tüyünü sürekli isirip koparmaya çalışıyor. Odaklandı sürekli oraya gaga atmaya calisiyor dişi karşı çıkıyor. Ayırmama gerek varmi kanat kendine gelene kadar.
Tabiki sağlığı bakımından ayırın, kanı görünce içgüdüsel olarak kan ister malesef, ayırın iyileşsin birleştirsiniz😊🤲