• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kanat açma, hafif titreme, ağızdan sesli nefes alma

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Kanat açma, hafif titreme, hızlı ve sesli nefes alma
Merhabalar yaklaşık 10 gün önce yavru bir muhabbet kuşu aldım. Sorunu yok gayet iyiydi ilk başlarda su içtiğine rastlamadım sonra yerini öğrettim ama çok az içiyor hala. Asıl konu bir kaç gündür biraz kanatlarını açarak duruyor hafiften titremesi oluyor bazenleri bunlara rağmen sabahları enerjisi yerinde oluyodu normalde ama bugün biraz durgun akşamları daha durgunlaşıyor gibi geldi dünden beri fark ettim ağzından hırıltılı ve hızlı nefes alıyor. Buraya ilk 2020de bana gelen muhabbet için soru sormuştum o daha ağır durumu vardı ama iyileşti bundan 5 ay önce bebek sultan papağanım vardı oda sindirim sorunu yaşadı el besleme yapıyodum ve maalesef ellerimde öldü hastalıklarıyla çok uğraşıyorum. hepsinde bir hastalık durumu. cidden en ufak şeyde panik olmaya başladım. Yardımcı olursanız sevinirim. Tahminim ceryanda kalmış olabilceği çok fazla cam açmasamda olmuş olabilir. Elimde vitamin, probiyotik, antibiyotik var.

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Videoyu streamable üstünde yükler misiniz tünekte yandan çekin

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Kekik çayı yapın, eğer cereyanda kaldığı içinse faydasını görecektir.

Kanat açması ortam sıcaklığından olabilir.

Kafesteki sözde ballı krakeri çıkarmanızı tavsiye ederim. Daldarı vermeniz daha iyi olur.

Maşallah çok güzel kuşunuz. 🌸

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Kekik çayı yapın, eğer cereyanda kaldığı içinse faydasını görecektir.

Kanat açması ortam sıcaklığından olabilir.

Kafesteki sözde ballı krakeri çıkarmanızı tavsiye ederim. Daldarı vermeniz daha iyi olur.

Maşallah çok güzel kuşunuz. 🌸
Çok teşekkürler🥰

Daldarısıda mevcut krakeri yeni almıştım. Sıcaklıktan olabilir diye bi gün sıcaklığı düşürmüştüm ama ona rağmen devam ediyodu o yüzden bi terslik olduğunu düşündüm. Yeni eve geldim ve çok sakin duruyor normalde yerinde durmaz her yere uçar ama halsiz şuan. Dediğiniz çayı nasıl kullanıcam bilgi verebilirmisiniz😊

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Çok teşekkürler🥰

Daldarısıda mevcut krakeri yeni almıştım. Sıcaklıktan olabilir diye bi gün sıcaklığı düşürmüştüm ama ona rağmen devam ediyodu o yüzden bi terslik olduğunu düşündüm. Yeni eve geldim ve çok sakin duruyor normalde yerinde durmaz her yere uçar ama halsiz şuan. Dediğiniz çayı nasıl kullanıcam bilgi verebilirmisiniz😊
Merhabalar, birikmiş dışkılarını beyaz kağıt üzerinde görebilir miyiz?

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Çok teşekkürler🥰

Buradan bakabilirsiniz. 😊

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Merhabalar, birikmiş dışkılarını beyaz kağıt üzerinde görebilir miyiz?
Tabii ekliyorum hemen.
Birde birşey daha diyeceğim bugün hala attığım videoda ki gibi devam ediyor. Kursağı dünde bugünde şişik geldi gerçi yem yediği için olabilir ama bende travma gibi oldu önceki sultan kuşumun ölmesinin sebeplerinden. haftalarca uğraştım bu durumla el beslemesi yapıyodum ve uzun süre sindiremedi kursağı şişikti kumla düzelmişti bundada öyle bi sorun olabilir mi yoksa ben mi çok büyütüyorum. Doğrusu baya korkuyorum sıkıntılı bi hastalık. Bu arada kumda verdim dünden beri çok yemesede yedi.

Ekli dosyalar

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Buradan bakabilirsiniz. 😊

Teşekkürler yapacağım☺

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Tabii ekliyorum hemen.
Birde birşey daha diyeceğim bugün hala attığım videoda ki gibi devam ediyor. Kursağı dünde bugünde şişik geldi gerçi yem yediği için olabilir ama bende travma gibi oldu önceki sultan kuşumun ölmesinin sebeplerinden. haftalarca uğraştım bu durumla el beslemesi yapıyodum ve uzun süre sindiremedi kursağı şişikti kumla düzelmişti bundada öyle bi sorun olabilir mi yoksa ben mi çok büyütüyorum. Doğrusu baya korkuyorum sıkıntılı bi hastalık. Bu arada kumda verdim dünden beri çok yemesede yedi.
Dışkılarda çok korkulacak bir durum yok. 3 gün entrobac verelim. Dışkı suyunu düzeltir. Kafesteki krakeri alalım, vermeyelim. Grit kumu her zaman kafeste bulunsun

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Dışkılarda çok korkulacak bir durum yok. 3 gün entrobac verelim. Dışkı suyunu düzeltir. Kafesteki krakeri alalım, vermeyelim. Grit kumu her zaman kafeste bulunsun
Cevabınız için teşekkürler sizce neden böyle olmuştur düşünceniz nedir bilen biri olduğunuzdan merak ediyorum. Bende probiyotik olarakta şu var suyuna koyuyorum ama çok az su içiyor.

Ekli dosyalar

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Cevabınız için teşekkürler sizce neden böyle olmuştur düşünceniz nedir bilen biri olduğunuzdan merak ediyorum. Bende probiyotik olarakta şu var suyuna koyuyorum ama çok az su içiyor.
Ürün tanıdığım bir ürün değil. İzmir seferihisarda üretilen yerli malı bir probiyotik. Ama içindeki probiyotik bakterisi ismine ulaşamadım. Broşürünü incelediğim halde. Formülasyon da japon bir bilim adamı ismi var. Aslı tavuklar için dizayn edilmiş. Almışsınız madem, kullanabilirsiniz. Ama bir dahakine röhnfried entrobac tavsiye ederim. Dışkıda Bir sorun yok, endişelenmeyin. Sadece destekleyici olarak öneriyorum

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Ürün tanıdığım bir ürün değil. İzmir seferihisarda üretilen yerli malı bir probiyotik. Ama içindeki probiyotik bakterisi ismine ulaşamadım. Broşürünü incelediğim halde. Formülasyon da japon bir bilim adamı ismi var. Aslı tavuklar için dizayn edilmiş. Almışsınız madem, kullanabilirsiniz. Ama bir dahakine röhnfried entrobac tavsiye ederim. Dışkıda Bir sorun yok, endişelenmeyin. Sadece destekleyici olarak öneriyorum
Çok teşekkürler dediğiniz markayı not ettim aklımda bulunduracağım😊

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Bu sabah kekik çayı yaptım içti biraz geçti baktığımda kusmasada peş peşe öğürüyodu. Yemle ilgili olabilirmi alalı baya oldu tarihi geçmemişti bağlı poşette saklıyodum. Bu hastalığıyla ilgilimidir ona göre yeni yem alacağım.
Merhaba, kusma devam ederse kursak mantarı başlangıcı olabilir. Elle besleme yapabildiğinizi belirtmiştiniz. 1 pirinç tanesi kadar zeoliti, 1,5- 2 ml ekle besleme mamasına katarak, günde 1 kez elle besleme yapalım zeolitli olarak. 7 gün boyunca devam edelim. Hem sindirimi düzenler hem de kursak mantarı başlangıcı varsa sorunu çözer. Bir de yeni yem alalım. Yem bekledikçe içinde küf ve mantar üremesi olabilir. Hele de ağzı kapalı poşette kaldıysa

Neptünlü hnm

Yeni Üye
Merhaba, kusma devam ederse kursak mantarı başlangıcı olabilir. Elle besleme yapabildiğinizi belirtmiştiniz. 1 pirinç tanesi kadar zeoliti, 1,5- 2 ml ekle besleme mamasına katarak, günde 1 kez elle besleme yapalım zeolitli olarak. 7 gün boyunca devam edelim. Hem sindirimi düzenler hem de kursak mantarı başlangıcı varsa sorunu çözer. Bir de yeni yem alalım. Yem bekledikçe içinde küf ve mantar üremesi olabilir. Hele de ağzı kapalı poşette kaldıysa
Kusmuyordu öğürüyodu sadece o ara gördüm bugün ve önceki günler görmedim öğürme. Yeni yem aldım daha yeni yiyor az daha bekliyim belki yemle alakalıdır. Beklettiğim yeme güvenmedim başta tahminde edemedim😕 ilginiz için çok teşekkürler yeni yemle düzelmezse dediğiniz yöntemi araştırıp deneyeceğim.