• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kanarya yumurtaya yatmıyor

Sesa

Yeni Üye
Merhabalar,

1 takım kanaryam var.4 yumurta yaptı. Ve hepsini altına koydum fakat dişi gündüz vakti hiç yumurtalara yatmıyor. Bütün gün civciv sesi gibi sürekli ötüyor dişi.
Akşam vakti 8 gibi yatıp sabaha kadar yumurtaların üzerinde yatıyor? Bu şekilde bozulmuştur diye düşünüyorum. Neden böyle oldu? Bilgisi olan var ise paylaşabilir mi?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba erkeği beslemiyor mu ? Çıkardığı ses yem dinlenme sesi olabilir yinede bir kısa video yollayın bakalım.yuvanin altına bakın keceye falan bit oluncada oturmazlar

Sesa

Yeni Üye
Merhaba erkeği beslemiyor mu ? Çıkardığı ses yem dinlenme sesi olabilir yinede bir kısa video yollayın bakalım.yuvanin altına bakın keceye falan bit oluncada oturmazlar
Hayır erkek dişiyi beslemiyor. Daha önceden yuvaya ip pamuk vs taşımıştı fakat yumurtaların tamamını altına koyduğumda erkek ve dişi yuvadan iplerin tamamını attı. Sadece keçe kaldı. Yumurtaları koymadan yuvalığa bit tozu serptim. yumurtaları sonra koydum altına.

Benim anlam veremediğim bütün gece yumurtaya yatan kuş sabah 8.30da yuvadan çıkarak akşam 8e kadar niye yatmaz?(şuan dişi yuıvada yatıyor)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Erkek izin vermiyor ve yuva bozuyor ise erkeği alın ordan dişi basının çaresine bakar 👍

Sesa

Yeni Üye
Prki altında ki yumurtalar bozulmuşmudur?
Gece yatıp gündüz yatmıyot çünkü

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bunu yumurta kontrolü yaparak anlayabilirsiniz.veya kuluçka süresi bitinceye kadar bekleyin sadece bir gün oturmadiysa sıkıntı yok 👍

Sesa

Yeni Üye
2 gün sonra 5 gün olacak yumurtaların tamamını altına atmam. Malasef bahsettiğim durum 1 gün değil:( bugün 3. Gün ve bu sabah baktım yine kalkmıştı

Sesa

Yeni Üye
Yumurtların tamamı boş çıktı:(
yumurtaları aldım yuvalık kafeste duruyor. Kızışmaları için irmik ve pekmezi karıştırıp mama olarak verdim. Tekrar yumurtlama ne zaman gerçekleşir?