• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kanarya kuşu araba yolculuğu

sen.tok

Yeni Üye
3 tane kanaryam var. Başka bir şehire taşınıyorum ve altı saatlik bir mesafe var. Onlardan ayrılmak istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Zehra Berik

Müdavim
Kıdemli Üye
Taşıma kafesi alıp onunla rahat şekilde kuşlarinizla yolculuk yapabilirsiniz araba yolculuğu yapacaksanız kuşlarin hava akımına kalmamasına dikkat edin cereyan çarparsa hasta olurlar. Suluğunu kafesten çıkarın inince takarsiniz

Doğacı

Eski Forumcu
3 tane kanaryam var. Başka bir şehire taşınıyorum ve altı saatlik bir mesafe var. Onlardan ayrılmak istemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Merhaba,
Kendi arabanızla gidecekseniz daha rahat olur,kuşlarınıza zarar vermeyecek şekilde ortamı yönlendirebilirsiniz fakat toplu taşıma aracı kullanacaksanız sıkıntılar olabilir,birileri klimayı açabilir,ağır parfüm kokusu sigara kokusu olabilir ortamda ve bu da kuşların uzak durması gerektiği şeyler.

6 saat uzun bir yolculuk. Kendi aracınızla gidecekseniz kafeste götürün,klima cam açılıp kuşlar soğuya maruz bırakılmamalı. Ortam sıcaklığı kuşlara uygun ayarlanmalı. Sigara içilmemeli,çamaşır suyu,parfüm gibi kokular arabada olmamalı. Kuşların kafesini sabitlersiniz eğer kafeste götürecekseniz. Suyuna probiyotik ekleyin entrobac kullanabilirsin fakat kanaryalara ne kadar ölçü ile hazırlanması gerektiğini bilmiyorum. Yemlerini sularını koyun,kontrol edersiniz yemek yiyip içtiklerini..
Toplu taşıma aracında götürecekseniz de kuşu soğuktan ve aşırı sıcaktan koruyun,kafeste götürün,cereyandan koruyun.
Kuş taşıma çantası 6 saatliklik yolculuk için uygun değil bana göre.
Şehir değişikliği yapacağınız için kuşlar ortam değişikliği sebebiyle strese girebilir. Hemen probiyotik ve multivitamin kullanarak önlem almış olursunuz.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba 12 saat yolculuk yaptık ve döndük. Kedi baxına koyduk. Bax büyük olduğu için yarısına yastık koyduk. Salıncağın yerleştirdik. Baxın açık olan kısmı araç koltuguna denk getirdik. Sürekli tünekte durdu. Arada su verdik mama ile beslediğim için mama verdim. Klima açtık (yerden) bax plastik olduğu için ve yastık koyup arka tarafı kapattığımız için hava akımı olmadı.çok rahattı. Umarım sizde rahat gidersiniz🤗

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Arkadaşlar gerekeni yazmışlar sağolsunlar taşıma kafesini ağzı açık bir koliye koyabilirsiniz hem etrafı kirletmezler hemde soğuktan cereyan dan korumuş olursunuz sulugu molalarda takabilirsiniz. Yemler ve daldarı olsun yesinler hayırlı yolculuklar diliyorum ☺