• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! İshale hangisi iyi gelir

yiğit00037

Aktif Üye
Ortalama 1.5 aydır evde değildim muhabbet kuşuma ailem bakıyordu bundan dolayı gerekli takviyeleri veremedim 3-4 gün önce geldim ve dün akşam kuşumun sürekli kabarık ve uyuyor olduğu dikkatimi çekti şuan biraz ishali var onun dışında bir problem göremedim arada sırada ötüyor ve ayak ısıları normal. Şuan hangi takviyeyi kullanmalıyım bilmiyorum BT amin,entrobak, zeolit Tozu gibi bir tane daha vardı adını hatırlamıyorum. Bu takviyelerden hangisini vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim.(Şuan dışarıdayım öğlen saatlerinde mama yiyip yemediğine ve dışkı durumunun fotoğraflarını paylaşıcam)

Yoda

Aktif Üye
Merhaba,
Dışkının durumuna göre gereken daha farklı bir şey varsa ona göre öneride bulunuruz.
Şimdilik üç gün üst üste, her gün tazeleyerek Entrobac kullanabilirsiniz. Daha sonra vitaminleri de eklersiniz programınıza. Ayrıca pirinç veya patates haşlayıp ikram edebilirsiniz. Suyunu da suluğuna koyabilirsiniz, ishale iyi gelir.

yiğit00037

Aktif Üye
Merhaba,
Dışkının durumuna göre gereken daha farklı bir şey varsa ona göre öneride bulunuruz.
Şimdilik üç gün üst üste, her gün tazeleyerek Entrobac kullanabilirsiniz. Daha sonra vitaminleri de eklersiniz programınıza. Ayrıca pirinç veya patates haşlayıp ikram edebilirsiniz. Suyunu da suluğuna koyabilirsiniz, ishale iyi gelir.
Eve gidince bakıcam eğer mama yemedi ise pirinç ve un karışımı var sitedi ki demet abla önermişti onu yedireceğim

yiğit00037

Aktif Üye
Dışkılarımız bu şekilde mama çok ama çok az yemiş kendim mama yapıp yedirmeli miyim?

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Solunum sorunuda var gibi görünüyor ? nefes alışverişlerinde ses varmı ayrıca çok tünek var kafeste

yiğit00037

Aktif Üye
Suyu yarım saat kadar alın sonra entrobac verin solunum sorunu için hocalarımız yardımcı olacaktır
Solunum problemi var fakat ses her zaman yok arada sırada oluyor yanlış bilmiyorsam turbo diye bir şey varmış iyi geldiğini söylüyorlar hocalarımız uygun görürse alıp kullanıcam

Yoda

Aktif Üye
Respiratory turbo alıp 100ml sprey şişesine 10 damla damlatıp kuşun ceresine ve bulunduğu ortama sıkabilirsiniz. 50ml içme suyuna da 3 damla katılır.
Bunu temin edene kadar kekik çayı ve spreyi yapabilrsiniz.

Son düzenleme:

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Ortalama 1.5 aydır evde değildim muhabbet kuşuma ailem bakıyordu bundan dolayı gerekli takviyeleri veremedim 3-4 gün önce geldim ve dün akşam kuşumun sürekli kabarık ve uyuyor olduğu dikkatimi çekti şuan biraz ishali var onun dışında bir problem göremedim arada sırada ötüyor ve ayak ısıları normal. Şuan hangi takviyeyi kullanmalıyım bilmiyorum BT amin,entrobak, zeolit Tozu gibi bir tane daha vardı adını hatırlamıyorum. Bu takviyelerden hangisini vermeliyim yardımcı olursanız sevinirim.(Şuan dışarıdayım öğlen saatlerinde mama yiyip yemediğine ve dışkı durumunun fotoğraflarını paylaşıcam)
Merhaba ablacım öncelikle karnını doyurmalısın aç kalmış😔
Zeolit tozunu kullanmalısın, iç parazit olabilir, dışkıları yakında çekip fotoğraf atar mısın 😊
Suyuna Entrobac kat mercimek tanesi kadar yarım suluk, 8 saat duracak 3 gün üst üste verebilirsin
Kekik çayı solunum problemi olduğu için haftada 2 defa şiringa ile ağzına 2 damla damlat ve sulukta entrobac kalsın, eğer evde sprey kutun varsa cereye doğru da 1 defa kekik çayından püskürt,
Gün içinde elbesleme maman varsa zeolit tozu ile karıştır şiringa ile ver karnı doysun, açlıktan da ishal olabilir, iç parazit de olabilir bu yüzden kursak besleme yapabilirsen yap yok yapamazsan şiringa ile 1 çay kaşığı elbesleme maması mercimek tanesi kadar Zeolit tozunu karıştır yedir lütfen

yiğit00037

Aktif Üye
Zeolit tozunu kullanmalısın, iç parazit olabilir, dışkıları yakında çekip fotoğraf atar mısın 😊
Suyuna Entrobac kat mercimek tanesi kadar yarım suluk, 8 saat duracak 3 gün üst üste verebilirsin
Kekik çayı solunum problemi olduğu için haftada 2 defa şiringa ile ağzına 2 damla damlat ve sulukta entrobac kalsın, eğer evde sprey kutun varsa cereye doğru da 1 defa kekik çayından püskürt,
Gün içinde elbesleme maman varsa zeolit tozu ile karıştır şiringa ile ver karnı doysun, açlıktan da ishal olabilir, iç parazit de olabilir bu yüzden kursak besleme yapabilirsen yap yok yapamazsan şiringa ile 1 çay kaşığı elbesleme maması mercimek tanesi kadar Zeolit tozunu karıştır yedir lütfen
Abla senin geçen sefer önerdiğin pirinç suyu um vesayire karışımdan verdim evde şırınga bulamadım kaşıkla içirdim içti ortalama 4-5 çay kaşığı kadar suyunda entrobak var fakat zeolit tozunu nasıl kullanacağımı bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim birde abla el besleme maması nedir pek bilgim yok bu arada kuşum yanlız kaldığında sürekli olarak kabarık ve uyuyor fakat mama yedirirken avuca alınmaktan hoşlanmadığı için ısırdı ve gerçekten çok güçlü elimi kanattı yani o kadar umarım önemli bir şey yoktur 1-2 gün dediklerinizi uygulayacağım ardından ilerleme olmaz ise veterinere gideceğim

yiğit00037

Aktif Üye
Bu arada mamayı 2 saat önce verdim abla

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Bunları yeni yapmış abla yerdeki kızıl sarılar seni aldandırmasın ben tele sıkıştırıken dökülen parçaları onlar hiç ısırmamış bile
Ablacım enfeksiyon var dışkılarda, Zeolit tozunu mutlaka kullan yedirebildiğin kadar yedir

Üst Alt