• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Irk ve cinsiyet

Burcuburcu1

Paylaşımcı
Merhaba arkadaşlar 😊
Kuşumun ırkı ve cinsiyeti nedir acaba? Teşekürler.

Burcuburcu1

Paylaşımcı
Kuşum da tülekte ne yapmamı önerirsiniz?
B vitamini, Yulaf, ev sıcak olduğu zamanlarda banyo yapıyor. Dal darı veriyorum haftada bir.

Taha

Emektar
Yazar
Kıdemli Üye
Kuşum da tülekte ne yapmamı önerirsiniz?
B vitamini, Yulaf, ev sıcak olduğu zamanlarda banyo yapıyor. Dal darı veriyorum haftada bir.
Ağır tüyde aynı şekilde devam edin. Kuşunuzun cinsiyeti erkek. Mutasyonu zeytin yeşili opal. Türü yerli gibi geldi. Türden emin değilim. Maşallah çok sevimli

Burcuburcu1

Paylaşımcı
Ağır tüyde aynı şekilde devam edin. Kuşunuzun cinsiyeti erkek. Mutasyonu zeytin yeşili opal. Türü yerli gibi geldi. Türden emin değilim. Maşallah çok sevimli
Türüne yerli diyenler oluyor, Cekoslavak diyenler oluyor. İngiliz değildir ama demi? Onlar iri oluyor çünkü. İngiliz kırması demiş aldıkları yer. Bana bir akrabamdan geldi bu kuş.

Taha

Emektar
Yazar
Kıdemli Üye
Türüne yerli diyenler oluyor, Cekoslavak diyenler oluyor. İngiliz değildir ama demi? Onlar iri oluyor çünkü. İngiliz kırması demiş aldıkları yer. Bana bir akrabamdan geldi bu kuş.
Çekoslovak olabilir kuyruk uzunluğu tuyde olduğu için normalden kısa görünüyordur şuan. Ancak İngiliz değil. Eğitim açısından düşünüyorsanız bir farkı yok. Rengi güzel maşallah.

Burcuburcu1

Paylaşımcı
Çekoslovak olabilir kuyruk uzunluğu tuyde olduğu için normalden kısa görünüyordur şuan. Ancak İngiliz değil. Eğitim açısından düşünüyorsanız bir farkı yok. Rengi güzel maşallah.
Teşekkür ederim 😊 evet haklısınız eğitim de ırk çok fark etmiyor. İlgi, zaman, sevgi... çok önemli.
Sadece İngiliz kırması diye neden satmışlar bu kuşu anlamadım. Satış taktiği kesinlikle 🤔

Üst Alt