• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Gökmavi mi opal mi?

EmreT

Yeni Üye
Selamlar foruma yeni katıldım yeni bir muhabbet kuşu sahiplendim.Fakat türünü cinsini bilemedim gökmavi mi opal mi yardımcı olur musunuz?

EmreT

Yeni Üye

EmreT

Yeni Üye
Opal olduğunu nereden anlıyoruz birde cinsiyet ve yaşını soyleyebilir misiniz?

EmreT

Yeni Üye
Opal kuşların siyah leke şeklinde desenleri sadece kanatlarda oluyor. Klasik kuşlarda ense ve baş kısmı dahil aynı desende oluyor. Kuş erkek bu arada ama yaşını tahmin edemedim
Çok teşekkür ederim sağolun şimdi anladım ensesi ve kafası açık tonlarda geziyor evet.burun deliklerinin kenarlarında beyazlık olunca sormak istedim.Son bir sorum var mazur görün ilerde eş almak istesem hangi renk tavsiye edersiniz?

EmreT

Yeni Üye
Rica ederim istediğiniz zaman sorabilirsiniz. Renk konusu sizin zevkinize kalmış herhangi bir önemi yok üretim açısından. Bende aynı renk kuşun dişisi var. Erkeği opal yeşil mesela.
Tekrardan teşekkür ederim yardımınız için 😊👋🏼

EmreT

Yeni Üye
Kuş biraz kırgın gibi dışkı fotosu atar mısınız Emre bey? Kuş mutasyonları için aşağıdaki konuya bakınız.
Evet barsak problemiyle uğraşıyorum diastop kullanıyorum, birde gagası sürekli uzuyor kesmek zorunda kalıyorum ona da Trosyd kullanıyorum varsa tavsiyeleriniz memnun olurum.

Üst Alt