• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tanıtım Forpusumla merhaba

LastDrip

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 2 ay önce merak bana arkadaş olması için dişi yeşil bir forpus almıştım. İkinci haftadan bana alıştı ve gerçekten arkadaş, dost olmuştu. Dibimden ayrılmıyor beni evde olduğum zaman hiç bırakmıyor bende onu kafese sokmuyordum. Kendisi acıkınca girip çıkıyordu. Bende ona kocaman bir salma çeşit çeşit oyuncaklar aldım herşey harikaydı.. . O elim akşama kadar.. Malesef odanın loş olduğu bir an yere konmuş bende geri adım attığım bir anda malesef üzerine basarak ölmesine sebep oldum. Evde envai çeşit mahlukat besleyen ben hiçbirinin gidişine bu kadar üzülmemiştim, 30gr kuş dağ gibi birini öyle bağlamış ki kendisine akan gözyaşlarım buna delil oldu. Ama yeni bir kuş alıp acımı dindirmeye karar verdim, Eminönü ne gidip yeni bir yavru almak istedim. Yavru erkek ve mavi bir kuş bana tavsiye edildi ve çok övüldü. Bende işi bilmediğim için hemen aldım canıma can olsun diye. Yanlız kuşun kanatları eksik kafası yolunmuştu sanki bana yavru olduğu için öyle olduğu söylendi fakat ben eve getirip biraz zaman geçince kuşun ürkekliginden bir travması olduğunu varsaydım. Yaptığım araştırmalar üzerine kuşun yavru değil büyük bir erkek olduğunu gözlerinden anladım, kenar çizgileri tamamen oluşmuştu. Tüğlerinin de zannederim kuşçu tarafından yavru gibi görünsün diye yolunduğunu düşünüyorum. Yavaş yavaş elime alıştırmaya çalışıyorum şimdi. Bugün elime gagasini değdirip boynu ile kusma hareketi yaptı defalarca. Sanırım erişkin bir erkek olduğu için elime kur yapıyor yakında hallenecek olabilir. Yavru da olsa büyük de olsa artık o benim arkadaşım birbirimize alışacağız, kaldı ki ürkekte olsa seviyorum sıpayı. Sevgi her türlü travmayı yok eder diye düşünüyorum. Amacım Çakır'ı size tanıtmaktı. Herkese iyi günler esenlikler diliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 40243Ekli dosyayı görüntüle 40245

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ailemize hoş geldiniz 😊
Önceki kuşunuz için cok üzgünüm 😔 yeni kuşunuzun mümkünse sırt kısmını görebilir miyim ben dişi gördüm bunu kanatları ve sırtını gorsem netleştiririm

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Doğru kuş erkek ve çok yaşlı değil yavru denilecek kadar genç kuş tüy döneminden sonra tüyleri daha güzel olacak inşallah 😊

nymeria

Tutkulu
Şampiyon Üye
Yardımsever üye
Merhaba, hoş geldiniz 🙋🏻‍♀️ Maşallah Çakır çok tatlıymış, beraber sağlıklı günleriniz olsun 🧿
Kumlu tünek yerine ahşap tünek temin ederseniz onun için daha konforlu ve sağlıklı olacaktır :)

LastDrip

Yeni Üye
Merhaba, hoş geldiniz 🙋🏻‍♀️ Maşallah Çakır çok tatlıymış, beraber sağlıklı günleriniz olsun 🧿
Kumlu tünek yerine ahşap tünek temin ederseniz onun için daha konforlu ve sağlıklı olacaktır :)
Teşekkür ederim, ahşap tünegim var birazdan takacağım. Bu kafesi bu şekilde yeni aldım alışsın diye. Salmanin telleri arasından sıyrılıp kaçıyor sıpa 😁

nymeria

Tutkulu
Şampiyon Üye
Yardımsever üye
Teşekkür ederim, ahşap tünegim var birazdan takacağım. Bu kafesi bu şekilde yeni aldım alışsın diye. Salmanin telleri arasından sıyrılıp kaçıyor sıpa 😁
Harika, umarım kolayca alışır. Çakır operasyona gidiyor ahshdj

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba. Önceki kuşunuzun kaybı için üzüldüm bende. 😔

Yeni kuşunuz maşallah çok tatlıymış.Güzelbir dostluğunuz olur inşallah.😊

Üst Alt