• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Erkek Forpus Yanına Dişi Forpus Alınır mı?

emre1187

Yeni Üye
Merhaba,
Yaklaşık 11 aylık Erkek Forpus papağanım var. Eşime daha düşkün, hele eşimi görünce kafesinde 4 dört dönüyor. Yanında olmadığımız zaman sürekli ses çıkartıp onunla ilgilenmemizi istiyor. Onunla beraber oturduğumuzda ondan keyiflisi yok.
Gündüzleri çalıştığımız için evde tek kalıyor. Yanına dişi bir forpus almayı düşündüm ama anlaşma konusunda soru işaretlerim var. Isırma huyları oluyor bazen acaba yeni kuşa da yapar mı? Alacağım dişi de yeni yeme düşmüş olsun istiyorum bizle büyüsün alışsın. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
İstanbul içinde dişi forpus sahiplendiren varsa da iletişime geçebilirse çok sevinirim.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhaba,
Yaklaşık 11 aylık Erkek Forpus papağanım var. Eşime daha düşkün, hele eşimi görünce kafesinde 4 dört dönüyor. Yanında olmadığımız zaman sürekli ses çıkartıp onunla ilgilenmemizi istiyor. Onunla beraber oturduğumuzda ondan keyiflisi yok.
Gündüzleri çalıştığımız için evde tek kalıyor. Yanına dişi bir forpus almayı düşündüm ama anlaşma konusunda soru işaretlerim var. Isırma huyları oluyor bazen acaba yeni kuşa da yapar mı? Alacağım dişi de yeni yeme düşmüş olsun istiyorum bizle büyüsün alışsın. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?
İstanbul içinde dişi forpus sahiplendiren varsa da iletişime geçebilirse çok sevinirim.
Kuşunuza eş alabilirsiniz ama kesinlikle yavru olmamalı. Yaşına uygun olmalı. Forpuslar eş seçiyor maalesef. Aldığınız dişi ile anlaşma ihtimalini göze alarak bu yola girmelisiniz . Alırım anlaşamazsa değişirim yada geri veririm gibi bir durum olmamalı. O kuşunda duyguları var.

Bu konuda @Şehmus BAKIR bey daha deneyimli sizi bilgilendirecektir.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bence alınacak ise onun gibi evcil ve takıplı olarak birleştirilmelidir çünkü kanlı kavgalar çok oluyor

emre1187

Yeni Üye
Takipliden kastınız ilk önce yan yana farklı kafeslerde sonrasında tek kafese koymak olarak mı demek istediniz?