• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Dışkı analizi

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Herkese günaydın. Biliyorsunuz Bubiyle ayrı kalmıştık. Balıklar da Bubi de keyifli ve iyiler ama Bubi'de dışkı değişimi var bi bakar mısınız? ikisi de ben yokken olan dışkılar. Bişey vermemişler. Arkadaşıyla ötüşmüşler. Yemi değişmişti gitmeden önce Garden Mix yapmıştım yemi. Strese bağlı olabilir mi?

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Şimal dışkıda büyük bir sorun yok yem değişimi vb etkilerde olabilir tavsiyem probiyotik ver bir müddet dışkıda daha da değişim olursa eklersin öneride bulunuruz hemen iştah ve hareketlerde değişim var mı? Bu arada hoş geldin bubinin yanına seni özlemiş mi 🙂
Tamam abi probiyotik veriyim hemen. Çok teşekkür ederim. Saldığım gibi koynuma atladı. Kıyamam çok korkmuş ilk gittiğinde sonra çikoyla başlamışlar ötmeye dedemleri bıktırmışlar 😂

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hoşgeldin şükür kavuşturana kardeşim.diski strese dayalı olmuştur geçer kardeşim probiyatic iyi olacaktır inşallah

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Hoşgeldin şükür kavuşturana kardeşim.diski strese dayalı olmuştur geçer kardeşim probiyatic iyi olacaktır inşallah
Çok şükür. Şuan keyfi bir hayli yerinde. Oynadığı için daha vermedim. Kafese girince veriyim taze içsin diye değiştirmedim. Girince verip dışkı eklerim. Bence de stres ama emin olmak istedim. Teşekkür ederim abi.

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Konuyu diriltmek durumundayım. Dışkı fotoğrafı altta.

Dün akşam yatarken birşey yoktu. Sanırım ben yattıktan sonra oldu. 22:00' da uyudum sabahı böyle. Dün Ayva vermiştim. Önce ki gün elma yemişti. (Ayvayı neredeyse hiç yemedi.) Bir de akşam ağzını açıp kapıyordu. Bir ara ders çalışırken oda değiştirmek zorunda kalmıştı. Benim yüzümden hayvan sürekli hastalanıyor :(

Soner

Aktif Üye
Geçmiş olsun şimal bende her sabah fıstığın dışkısını kontrol ediyorum bu son attığın dışkı hoşuma gitmedi bi sıkıntı var gibi inşallah yoktur tabi de

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Geçmiş olsun şimal bende her sabah fıstığın dışkısını kontrol ediyorum bu son attığın dışkı hoşuma gitmedi bi sıkıntı var gibi inşallah yoktur tabi de
İnşaallah yoktur. Teşekkür ederim. Vicdan azabı çekiyorum gerçekten. Sürekli benim yüzümden aynı şey olup duruyor :(

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Kuş kumu bu şekilde yem olarak GardenMix pembe paket. Probiyotik olarak da Diazym 256. Demin probiyotik verdim. Şimdi bekliyorum.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Probiyotik vermeye devam et kardeşim sıkıntı yok korkma sadece bir zaman elma vs.verme bide daldari ver

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Probiyotik vermeye devam et kardeşim sıkıntı yok korkma sadece bir zaman elma vs.verme bide daldari ver
Hastalık dışkısı felan değil demi yani. Çok korkmuştum gerçekten. Bişey olsaydı Allah korusun ne yapardım bilmiyorum. Meyve sebze vermeyeyim dediğin gibi abi. Şimdi temizledim dışkısını paylaşırım.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Değil kardeşim sadece elma içini boşaltmış diyelim 😅 sen yinede kork bu iyi bişey takip etmiş oluyorsun(y)☺

MERVE

Paylaşımcı
Konuyu diriltmek durumundayım. Dışkı fotoğrafı altta.

Dün akşam yatarken birşey yoktu. Sanırım ben yattıktan sonra oldu. 22:00' da uyudum sabahı böyle. Dün Ayva vermiştim. Önce ki gün elma yemişti. (Ayvayı neredeyse hiç yemedi.) Bir de akşam ağzını açıp kapıyordu. Bir ara ders çalışırken oda değiştirmek zorunda kalmıştı. Benim yüzümden hayvan sürekli hastalanıyor :(
Şimal bende bazen oda değiştiriyorum mecburen ondan olacağını sanmam. Ama oda soğuksa usutmus olabilir. Sen gözlemlemeye devam et bakalım gün boyu bu şekilde mi oluyor.

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Şimal bende bazen oda değiştiriyorum mecburen ondan olacağını sanmam. Ama oda soğuksa usutmus olabilir. Sen gözlemlemeye devam et bakalım gün boyu bu şekilde mi oluyor.
Ben dün 2-3 defa değiştirdim elektirik felan gidince mecburen en sıcak odayı aradık birlikte.

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Güncel dışkıları.

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Akşamdan sabaha olan dışkıları. İyi mi kötü mü anlamadım :(

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Dal darı verdim onu yedi. Temiz su verdim bir de.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Gece üzerini örtüyor musun?bu yaptığı dışkı bir gecelik mi? Dışkıda hastalık yok ama çok fazla yapmış ve dışkı değişimi çok oluyor ben biraz strese dayalı diyorum yinede bir gözlemleme yapalım kardeşim