• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

dişi kuşumun agresifliği

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Size 2 sorum olacak.
1- yan yana koydukta 6 gün sonradan beri eşleşmeye uğraşan ama dişimin üzerinden indirmesi yüzünden 3 aydır ne yumurta nede yuvaya ilgi var kapıya bakıyor sadece. son 3-4 haftadır dişinin bir agresifliği en ufak şeyde erkeğe vurması, üzerine yürümeler. kaşınırken erkek sırtına dokunuyor vuruyor yem kusmaya çalışırken kusamadğı zaman vuruyor bir de durup dururken bir anda saldırmaya başlıyor erkek kaçtığından bir şey olmuyor saldırıyor sonra sönüyor sonra kaşımasına izin veriyor, kur yapıyor erkeğe, erkek besleyip yem verirken veya eşleşme denemesinden sonra bir anda saldırıyor . kızıştığından mı diyorum ama yuvaya ilgi yok erkek daha ilgili yuvaya . yuva hariç her yeri kemiriyor erkeğe karşı bu anlık gelen saldırganlığın sebebi nedir acaba ? erkek tereddüt ediyor artık kur yapmaya dişi ona doğru gelince direk yapışıyor tellere pısırık etmeye başladı baskın erkeği vaziyet hiç hoşuma gitmiyor bu agresiflik haricinde gayet iyiler sizlere danışmak istedim ayırmalı mıyım tecrübeli abilerim aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

Saldırma örneği

birde dişi bir kusma hareketi yapıyor erkeğe ya da tele veya kumluğa
bu da kur videoları

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba başka bir kafes alma imkanınız varsa çok daha iyi olacaktır çünkü yerleri çok dar imkan yoksa sıkıntı yok böyle de kalabilirler.videolari izledim gayet iyi anlaşıyorlar masallah.yuvalikta ne var ? Bide kafes yüksekte mi? Dişinin güvensizliğini keşfetmek lazım tereddüt ettiği bişey var onu bulursak bir sorun kalmayacak..evcil mi dişi?

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Merhaba başka bir kafes alma imkanınız varsa çok daha iyi olacaktır çünkü yerleri çok dar imkan yoksa sıkıntı yok böyle de kalabilirler.videolari izledim gayet iyi anlaşıyorlar masallah.yuvalikta ne var ? Bide kafes yüksekte mi? Dişinin güvensizliğini keşfetmek lazım tereddüt ettiği bişey var onu bulursak bir sorun kalmayacak..evcil mi dişi?
Bi yavru alabilsem kafes alacağımda malesef :) Yuvalığa henüz bir şey koymadım daha bir iki girmeye başlamasını bekliyordum kafes yerden yaklaşık 1 metre yukarıda kafesi koyacak yüksek bir yer bulamadım odamda olmadı duvara asacağım. Dişi evcil değil Erkekte elime geliyordu ama oda yabani sayılır Erkek yuvaya daha ilgili yuvanın tüneğini kemiriyor kapısına vuruyor çağırıyor ama dişi erkek çağırınca az bakıyor inceliyor sonra geri dönüyor kuşun gençliğine verdim hani daha hazır değil diye ama bilmiyorum

Son düzenleme:

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yuvaliga biraz hamster talaşı bir tutam kadar ve kafesi omuz hizasından yükseğe asın farkı görürsünüz inşallah

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Talaş koymam teşvik eder mi girmesi için asayım belki kendini güvende hisseder.
Çok farkeder altın kurallardan iki şey önerdim size sonra kalamar kemigi ,kum , daldari, vitamin birde yumurta gelene kadar mama verin sonuçları sabırla bekleyin ayrıca sevincinizi bizimle paylaşın

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Çok farkeder altın kurallardan iki şey önerdim size sonra kalamar kemigi ,kum , daldari, vitamin birde yumurta gelene kadar mama verin sonuçları sabırla bekleyin ayrıca sevincinizi bizimle paylaşın
Temin edeyim o halde şuan ayrılar asma olayını ayarladıktan sonra birleştireceğim teşekkür ederim beni aydınlattığınız teşekkür ederim.

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Hocam kafesi bugün yükseğe aldım ancak dişi stres yaptı sanırım sağ sol yapıp ötüyor tek bir sesle önüne erkek çıkınca üzerine yürüyor saldırıyor sonra kur yapıyor veya tam tersi oluyor bu iş kötüye gitmez umarım ne kadar sürede alışır yeni konuma ?

A

alph

Yasaklı
Hocam kafesi bugün yükseğe aldım ancak dişi stres yaptı sanırım sağ sol yapıp ötüyor tek bir sesle önüne erkek çıkınca üzerine yürüyor saldırıyor sonra kur yapıyor veya tam tersi oluyor bu iş kötüye gitmez umarım ne kadar sürede alışır yeni konuma ?
Kuşları ayırın. Bunlar böyle çiftleşmez daha. Kafes de üretim için uygun değil zaten. Konum ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Evet kuşlar yükseklerde daha rahat ederler ama sırf yeri değişti diye sakinleşip, çiftleşmeye başlamaz. Kuşları ayırıp gözlemleyin. 10 ila 30 gün arası uygulanabilir ayırma yöntemi. Erkek güzel kur yapıyor ama anlaşılan dişi biraz fazla baskın.

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Kuşları ayırın. Bunlar böyle çiftleşmez daha. Kafes de üretim için uygun değil zaten. Konum ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Evet kuşlar yükseklerde daha rahat ederler ama sırf yeri değişti diye sakinleşip, çiftleşmeye başlamaz. Kuşları ayırıp gözlemleyin. 10 ila 30 gün arası uygulanabilir ayırma yöntemi. Erkek güzel kur yapıyor ama anlaşılan dişi biraz fazla baskın.
Konuyu açtıktan sonra 10 gün ayrı tuttum birleştirdim direk çiftleşme olmadı ama ertesi gün çiftleşme denemesi oldu ama dişi bir sebepden indiriyor aşağı erkeği neye bağlayacağım bilemiyorum o sebebi amacım yükseğe alıp çiftleşmelerini sağlamak değil güven problemi varsa bunu gidermek

A

alph

Yasaklı
Konuyu açtıktan sonra 10 gün ayrı tuttum birleştirdim direk çiftleşme olmadı ama ertesi gün çiftleşme denemesi oldu ama dişi bir sebepden indiriyor aşağı erkeği neye bağlayacağım bilemiyorum o sebebi amacım yükseğe alıp çiftleşmelerini sağlamak değil güven problemi varsa bunu gidermek
İşin özünde bu hayvanların da karakterleri var. Dişi erkeği sevmiyor olabilir mi?

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Sanırım dişi erkeği seviyor ama bir şeyden stres oluyor. Videolarda gayet iyiler. Dişi henüz kızışmamış gibi. Pek bilgili değilim üretim de ama ondan olabilir mi?

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Sanırım dişi erkeği seviyor ama bir şeyden stres oluyor. Videolarda gayet iyiler. Dişi henüz kızışmamış gibi. Pek bilgili değilim üretim de ama ondan olabilir mi?
Bende kendini hazır hissetmesini bekliyorum doğanay hocam dişi aşırı kızgın diye söyledi bilmiyorum kafes alçakta olduğundan acaba benden mi korkup güvende hissetmiyor diye kafesi yüksek bir yere aldım yukarıdaki ustamın tavsiyesiyle, ama alınca dişi biraz gerildi haliyle alışma sürecinin geçmesini bekleyeceğim sanırım. Tek sorun dişinin gerilmesi yer değişikliği yapınca bende ne kadar sürede alışır diye merak ettim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yuvada ne kullanıyorsunuz?

Abdullah Bahadır

Yeni Üye
Yuvada ne kullanıyorsunuz?
Daha alamadım Hemstır veya çam talaşı ya da mısır granlü almayı düşünüyorum hangisini çabuk temin edebilirsem koyacağım
ilk başta yuvanın içinde yuva tüneğinin iç kısmında duruyordu dişi gelince az vurdu dişiye baktırmadı sonra girdi.yuvaya dişide kapıdan ona baktı içeriden korkuyla karşılık bağırdı dişi kapıda olduğundan mı bilmiyorum erkek çıkınca dişi bak yuvalığa kapısından inceledi şuan normal duruyorlar birde dişi içeriye kafasını sokup iç tüneği kemirip iöeri girmeye çalışırken erkek gaga atıyor sırtına normal midir ?

Son düzenleme: