• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Dişi kuş neden çiftleşmez

GöktürkAltay

Aktif Üye
Arkadaşlar benim bir dişi bir erkek kuşum var dişi olan isteksiz erkek kur yapıyordu bir aralar oda izin veriyor gibiydi yuvaya giriyodu falan şimdi girmiyor erkekte bıktı heralde kur yapmıyor fazla ayırma yöntemlerini denemiştim ondan sonra kızışmışlardı şimdi tekrar alıştılar kızgınlıkları gitti neden acaba

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Ek mama vermezsen gider :) üyi bakmak lazım ses etkiler

GöktürkAltay

Aktif Üye
Reis hani mama veriyordum ama kafama göre 2 haftada bir bazen 3 haftada bazen 1 ayda bir yağlanmasınlar diye vermiyordum fazla birde kuşlar benim odamda ve yüksekte koyabileceğim bişey yok birde örtüleri var etkilermi bu seferde üşüyecekler diye korkuyorum karışık yani

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşların ve kafesin düzenin fotoğraflarını ekler misin..tüye girmiş olabilirler

GöktürkAltay

Aktif Üye
Bide bugün bir petshopa gittim adam diyo ki dişi kızışmasa bile yumurtlar diyo kısır olabilir falan dedi

Bahar Y.

Müdavim
Bide bugün bir petshopa gittim adam diyo ki dişi kızışmasa bile yumurtlar diyo kısır olabilir falan dedi
Öyle bir şey yok, 8 9 aylık dişi kuşum var hiç kızgınlık yumurtası yumurtlama yeni yeni kızışıyor, her kuş çok fazla kızgınlık yumurtası yumurtlar diye bir şart yok :)

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Kuşun bana biraz yağlanmış gibi geldi

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Herşey çok güzel kafesi biraz yükseğe asın bide bir tünek gördüm tünekler iki olsun iki suluk gördüm suluk tek olsun eğer diğerinde kum yoksa tâbi.kuşlar çok uzak yskindan bir resim görmek mümkün mü? İkiside dişi gibi bu resimlerde bu yüzden cere resmi görelim 👍

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Reis hani mama veriyordum ama kafama göre 2 haftada bir bazen 3 haftada bazen 1 ayda bir yağlanmasınlar diye vermiyordum fazla birde kuşlar benim odamda ve yüksekte koyabileceğim bişey yok birde örtüleri var etkilermi bu seferde üşüyecekler diye korkuyorum karışık yani
Kuşlar üşümez öncelikle siz odada üşümeden duruyorsanız birşey olmaz dondurucu soğuk olmadığı sürece 10 derece altına düşmedikçe kuşların üzerini örtmeyin

GöktürkAltay

Aktif Üye
Fotoğrafta net çıkmıyor ama erkek olduğuna eminim mor renkte gagası

GöktürkAltay

Aktif Üye
Fotoda burun delikleri beyaz çıkmış yanıltmasın sizi mor renkte

GöktürkAltay

Aktif Üye
Bu dişiyi götürsem petshopa falan takas yaparlarmı 1 yıldır bende çiftleşmiyor bundan sonrada çiftleşmez büyük ihtimal albino dişi yaparlarmı sizce

GöktürkAltay

Aktif Üye
Bide 2,5 yaşında aldığımda 1,5 yaşındaydı iş işten geçmişmidir

Üst Alt